Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

III. liga: Žiarčania zvíťazili nad rezervou majstra zo Žiliny

Žilina sa od začiatku stretnutia zamerala na obranu a domáci sa len ťažko presadzovali. V 7. min z 25 m vystrelil Michalík a jeho strelu s bravúrou zlikvidoval Kuciak.

Žiar nad Hronom - Žilina B 3:0 (1:0)
V 23. min nebezpečne vystrelil Janiš, jeho pokus reflexívne vyrazil Gašpír. Domácim absentovala hra zálohy a do vážnejších šancí sa nedostávali. Keď sa už zdalo, že polčas skončí bez gólov, v 42. min zahrával Flašík rohový kop a priamo z jeho kopačky skončila lopta v sieti prekvapeného Kuciaka. V druhom polčase sa obraz hry zmenil, ale v bráne Žiliny stál vynikajúci Kuciak. Postupne likvidoval čisté šance Kurica, trikrát sa nepresadil Páleník a raz Hric. Nemohol však zabrániť v 69. min gólu Hrica a v 75. min, keď center Kečkeša usmernil do vlastnej brány Trhančík.
Góly: 42. Flašík, 69. Hric, 75. Trhančík (vlastný). ŽK: Flašík - Šimček. Rozhodoval Medveď, 320 divákov.
ŽIAR NAD HRONOM: Gašpir (85. Sámel) - Michalík, Páleník, Kuric, Ceplák, Číž, Flašík, Puliš, Hric (79. Silný), Žiak, Skačan (17. Keškeš).

(Daniel Greguš)

Dolný Kubín - Dukla Banská Bystrica B 3:1 (1:1)
Oba tímy začali veľmi svižne a v 2. min. Rusnákova strela skončila vedľa a 6. min Callova strela tiež minula svoj cieľ. V 20. min domáci podnikli rýchly protiútok a prenikajúceho Baču obrana Dukly zastavila v šestnástke nedovolene, ale faulovaný hráč penaltu nepremenil. Domáci ani potom neprestali hrať a mali hru pod kontrolou. Strely Baču a Callu Dorotovič zlikvidoval. Aj hostia podnikali rýchle útoky, ale domáceho brankára neprekvapili. Kubínčania sa ujali vedenia v 41. min, keď akciu Baču s Dzúrikom zakončil Kubáni strelou do ľavého dolného kúta. Hostia vyrovnali už o dve minúty po chybe v v obrane. Aj druhý polčas mali domáci hru pod svojou kontrolou a v 55. min po centri z pravej strany dostal Callo domácich opäť do vedenia. V 72. min únik Jankyho zakončil Dzúrik a bolo 3:1. Do konca zápasu domáci už ovládli hru, ale strely Baču a Dzúrika išli vedľa brány. V závere ešte hostia dvakrát ohrozili Okoličániho, ale ten bol pozorný.
Góly: 41. Kubáni, 55. Callo, 72. Dzúrik - 43. Tužinský. ŽK: Holub, Callo - Kunzo, Šišiak, Levický, Dorotovič, Penov. Pred 600 divákmi rozhodoval Petrák. DUKLA B: Dorotovič - Kunzo, Gašpar, Snitka, Tomáš, Penov, Rusnák, Kanda (76. Tišliar), Levický (45. Chrenovský), Šišiak, Tužinský.

Rakytovce - Čadca 0:3 (0:0)
Úvodné minúty priniesli zásluhou oboch tímov dynamický futbal, ale bez šancí. Až v 13. min domáci zahrávali priamy kop, ale hostia loptu odvrátili a Šutý išiel sám na Vyskoča. Zbytočne kombinoval a bolo po šanci. V 17. min prešiel obranou hostí Štelcl, no sám pred Krišíkom trafil len ľavú žrď. V 22. min domáci zaútočili po osi Fojtík - Hurík a Jobko, no posledne menovaný zakončil prudkou strelou vedľa brány. V 24. min po Fojtíkovej prihrávke Hurík pred bránou trafil len Krišíka. Domáci si vypracovali v prvom polčase ešte dve vyložené príležitosti, ktoré ale nedokázali zakončiť gólom. V 56. min Gavlákovu prudkú strelu z 25 m Vyskoč ešte vytlačil na roh. V 60. min nechali domáci opäť vystreliť Gavláka, jeho prudká strela Vyskočovi vypadla a Šutý dorážkou otvoril skóre. Od tejto chvíle prebrali iniciatívu hostia a po hrubých chybách v obrane v 85. a 89. min zvýšili gólmi Krištofíka a Šulgana.
Góly: 61. Šutý, 85. Krištofík, 89. Šulgan. ŽK: Vigaš - Šulgan. Pred 100 divákmi rozhodoval Szabo. RAKYTOVCE: Vyskoš - Špirka, Bdžoch (72. Homola), Štelcl, Hurík, Mala, Fojtík, Turčan, Vigaš, Hric, Jobko.

Ostatné výsledky: K. N. Mesto - Lučenec 0:1 (0:1), 13. Gibala, L. Mikuláš - K. Lieskovec 2:2 (0:1), 48. Kašpar, 70. Pitoňák (11 m) - 3. Juriga (vlastný), 90. Ceniga, Ružomberok B - Bytča 1:2 (0:1), 71. Sedlák - 20. Beneš, 62. Šelmek, T. Teplice - Revúca 3:0 (1:0), M. Jeťko 2, Šavol, Podbrezová B - Zvolen 0:0.

16. Revúca 15 0 4 11 6:47 4

Ďalší program - 19. kolo, 13. novembra o 13.30 hod.: Zvolen - Čadca, K. N. Mesto - Revúca, Žiar - T. Teplice, 14. novembra o 10.30 hod.: B. Bystrica B - L. Mikuláš, o 13.30 hod.: Lučenec - Žilina B, Podbrezová B - Bytča, D. Kubín K. Lieskovec, Rakytovce - Ružomberok B.