Futbal: III. liga - Žiarčania remizovali s druhým a zimujú na siedmom mieste

Dukla B. Bystrica B - L. Mikuláš
0:1 (0:0)
Gól: 60. Blaščík. ŽK: Chrenovský. Rozhodoval Fízel, 200 divákov.
DUKLA B. BYSTRICA B: Dorotovič - Štuber, Úškrt, Snitka, Tomáš, Penov, Rusnák, Kanda (62. Tišliar), Gažík, Šišiak (46. Chrenovský), Tužinský. Tréner: Baláž.

V prvom polčase vyvýjala Dukla B tlak na bránku hostí, predvádzala útočnú hru, ktorá nevyústila do strelenia gólu. V 32. min Tužinský po kope z rohu hlavičkoval tesne nad, strely Kandu, Tužinského, Šišiaka neohrozili bránku hostí. Liptáci predvádzali zodpovednú obrannú hru, využívali protiútoky a neumožnili vojakom ujať sa vedenia. V druhom polčase sa hra nezmenila, hostia zvýšili dôraz a po nevyužitých šanciach Chrenovským a Tužinským, v 60. min do odkrytej obrany Dukly B upravil výsledok na 0:1 Blaščík. Dukla B pokračovala v dobíjaní bránky hostí, ale keďže nevyužila vytvorený tlak, stav sa nezmenil a zápas skončil 0:1 pre L. Mikuláš.

Rakytovce - Ružomberok B
0:3 (0:1)

Góly: 40. a 80. Šventl, 88. Latiak. ŽK: Gnida - Božok, Tomko, Baran. ČK: Vyskoč. Rozhodoval Ihring, 130 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Špirka, Homola, Gnida, Hurík, Mala, Fojtík, Turčan, Bdžoch, Hric, Jobko. Tréner: Móres.

V zápase domáci opäť pohoreli na nepremenených šanciach. Aj keď hrali druhý polčas desiati a bez štyroch hráčov zo základnej zostavy, mohli aspoň získať bod, nezvládli záver stretnutia. V 11. min zahrávali rohový kop a Turčan opečiatkoval brvno Šavolovej brány. Hostia ho napodobnili v 18. min, keď Pavol Jurčo taktiež opečiatkoval brvno. Ďalšia šanca hostí prišla v 37. min, keď prudkú strelu Pavla Jurča zblízka Vyskoč vyrazil na roh. Gól hostia dali už v 40. min, keď Šventl ušiel od polovice ihriska a Bdžoch presne vedľa Vyskoča premenil na 0:1. V 45. min sa z ofsajdovej pozície vysunul Jurčo a po strete s Vyskočom domáci brankár dostal červenú kartu. Rakytovčania mohli vyrovnať už v 48. min, keď Špirka sám pred Šavolom netrafil bránu. V 55. min prešiel Fojtík až pred Šavola, ktorý mu čistú šancu chytil. Od tejto chvíle domáci hostí zatlačili a v 66. min na dvakrát nedokázali dať gól do prázdnej brány. Aj v ďalších minútach mali príležitosti na skórovanie, no tie nezúžitkovali. Hostia sa v druhom polčase dostali v 80. min prvýkrát do šestnástky domácich, Šventl prešiel pravou obranou a zvýšil na 0:2. V 88. min išiel sám 40 metrov Latiak a povedľa Gnidu zvýšil na konečných na 0:3.
Jozef Kvasna

Podbrezová B - Bytča
3:0 (1:0)
Góly: 33. a 88. Pančík, 47. Boháčik. ŽK: Takáč, Trnovec. Rozhodoval Špila, 210 divákov.
PODBREZOVÁ B: Perniš - Boháčik, Kostelný, Gerčák, Belko (88. Šnejt), Rusko, Breznaník, Hauer (79. Antal), Pančík, Pišoja, Turňa. Tréner: Rusko

V priebehu celého stretnutia malo domáce mužstvo prevahu, čo potvrdilo peknými strelami i gólmi. Už v 2. min Pišoja a v 8. min Hauer nebezpečne vystrelili na hosťujúcu bránu. V 10. min Turňa vnikol do šestnástky a jeho strelu včasným vybehnutím brankár chytil. V 33. min sa k lopte dostal Pančík a spoza šestnástky lobom prekonal brankára Hájeka. V 36. min to bol opäť Pančík, jeho strela zo šestnástky minula ľavú tyč bránky. Prvú gólovú príležitosť mali hostia v 38. min, keď Bujný z 10 m netrafil opustenú domácu bránu. V 48. min Boháčik po centri Pišoju strelil druhý gól domácich. Ďalšie príležitosti z domácich mali Belko, Hauer, Turňa a Kostelný. V 88. min po peknej kombinácii upravil na 3:0 Pančík. V 90. min vyloženú príležitosť nepremenil domáci Šnejt. Hostia mali v druhom polčase jedinú príležitosť, avšak lopta z hlavy Trnovca v 72. min tesne minula ľavú tyč domácej brány. Horehronci sa rozlúčili so zakladateľom futbalu vo Valaskej a dlhoročným funkcionárom p. Júliusom Laubertom.

Žiar nad Hronom - Turč. Teplice
3:3 (2:1)
Góly: 25. a 36. Páleník, 68. Číž - 41. Šavol, 70. Kempný, 88. Holý. ŽK: Flašík - Koleno, Suchomel, Šavol. Rozhodoval Kadlec, 320 divákov.
ŽIAR NAD HRONOM: Gašpir - Kečkeš (65. Skačan), Michalík, Páleník, Kuric, Ceplák (46. Macejko), Číž, Flašík, Puliš (88. Silný), Hric, Žiak.
TURČIANSKE TEPLICE: Vreštiak - Jeťko M., Kravárik, Ždimera, Šavol (82. Schmidt), Privitzer (72. Jeťko J.), Kempný, Letrík, Koleno, Suchomel, Holý.

V prvom polčase bol kvalitný futbal z oboch strán. V 5. min po centri Číža mal šancu Hric, lopta skončila vedľa. V 10. min nastrelil tyč domáci Žiak. V 15. min kopal trestný kop Jeťko, jeho strela skončila tesne vedľa. Hneď z protiútoku šiel Číž sám na Vreštiaka, ktorý únik zlikvidoval. V 19. min strela Ždimeru skončila vedľa, tak isto aj strela Holého. V 25. min unikol Číž, jeho strelu Vreštiak len vyrazil a Páleník otvoril skóre. V 36. min únik Hrica zakončil druhým gólom Páleník. Druhý polčas pokračoval vo veľmi dobrom tempe. Šance si vytvorili obidve mužstvá. Z domácich nepremenili Číž, Hric a Páleník, z hostí Privitzer a Holý. V 68. min premenil Číž, v 70. min si Kempný spracoval loptu rukou, čo rozhodca nechcel vidieť a jeho strela skončila v sieti. V 88. min po skrumáži vyrovnal na 3:3 Holý.

Ostatné výsledky: K. N. Mesto - Revúca 5:0 (2:0). Góly: 2. a 49. Toka, 36. Chovanec, 55. Molnár, 74. Čepela. Lučenec - Žilina B 9:0 (4:0). Góly: 13. Berky, 24. a 30. Doležal, 38. Lupták, 52. Püspöky, 50. a 56. Gibala, 67. a 79. Košút. Dolný Kubín - K. Lieskovec 1:0 (1:0). Gól: 25. Kubáni. Zápas Zvolen – Čadca bol odložený.
16. Revúca 16 0 4 12 6:524

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?