III. liga
4. dvojkolo: Veľký Krtíš - Kremnica 14:4, Krupina C - Žiar nad Hronom 10:8, Kalinovo/Cinobaňa - Cobra Banská Bystrica 13:5, Rimavská Sobota - Lokomotíva Banská Bystrica 8:10, Brezno - Zvolen 3:15, Revúca - ŠKST Banská Štiavnica 12:6, Ľubietová - Utekáč 15:3, Podbrezová - Tisovec A 14:4, Veľký Krtíš - Žiar nad Hronom 11:7, Krupina C - Kremnica 13:5, Kalinovo/Cinobaňa - Lokomotíva Banská Bystrica 12:6, Rimavská Sobota - Cobra Banská Bystrica 9:9, Brezno - ŠKST Banská Štiavnica, 11:7, Revúca - Zvolen 10:8, Ľubietová - Tisovec A 16:2, Podbrezová - Utekáč 13:5.
5. dvojkolo:
ŠKST Banská Štiavnica – Podbrezová 10:8, Beňovic 3, R. Grega 2,5, Lovás 2,5, Maďar 1,5, Gazdík 0,5.
Na domácej pôde privítali Banskoštiavničania jeden z vedúcich tímov súťaže a získali s ním dôležité tri body.
ŠKST Banská Štiavnica – Ľubietová 12:6, Beňovic 4,5, Maďar 2, Grega 2,5, Lovás 2,5, Gazdík 0,5.
Ani v druhom stretnutí sa domáci súpera nezľakli. Zaskvel sa hlavne Beňovic, ktorý získal 4 víťazstvá v dvojhre a jedno v štvorhre.
Kremnica – Kalinovo/Cinobaňa 10:8, Schmid 3, Pavolka 3, Kotvan 2,5, V. Čech 1,5 – Kačáni 4,5, Kováč 2, J. Korim ml. 1,5.
Kremnica sa nezľakla súpera z hornej polovice tabuľky a získala dôležité tri body.
Kremnica - Rimavská Sobota B 13:5, A. Čekaj 3,5, Pavolka 3,5, Kotvan 3, Čech 3 – Lakota 2,5, Vaš 1,5, Baláž 1.
Aj v druhom zápase Kremničania zvíťazili, tentoraz nad susedom v tabuľke, a zvýšili si nádej na záchranu v súťaži.
Žiar nad Hronom – Rimavská Sobota B 14:4, Ferko 4,5, Króner 4,5, Barniak 3, Karovič 2.
Proti tímu zo spodku tabuľky Žiarčania suverénne zvíťazili.
Žiar nad Hronom – Kalinovo/Cinobaňa 9:9, Króner 4, Ferko 4, Barniak 1.
V druhom zápase privítal domáci Žiar suseda v tabuľke. Súperi sa rozišli zmierlivo. Za domáci tím zahrali spoľahlivo najmä Króner a Ferko.
1. Revúca 9 9 0 0 168:60 27
2. Podbrezová 9 7 1 1 108:54 24
3. Lokomotíva B. B. 9 6 1 2 98:64 22
4. Zvolen 9 6 0 3 101:61 21
5. Kalin./Cin. 9 5 1 3 87:75 20
6. Žiar n/Hronom 9 5 0 4 92:70 19
7. Veľký Krtíš 9 4 2 3 85:77 19
8. Cobra B. B. 9 4 1 4 79:83 18
9. Ľubietová 9 4 0 5 84:78 17
10. Brezno 9 4 0 5 75:87 17
11. ŠKST B. Štiav. 9 4 0 5 74:88 17
12. Tisovec A 9 4 0 5 74:154 17
13. Krupina C 9 2 1 6 68:94 14
14. Utekáč 9 2 0 7 56:106 13
15. Rim. Sobota B 9 1 1 7 68:94 12
16. Kremnica 9 1 0 8 45:117 11
IV. liga
5. kolo:
Ransan Banská Štiavnica – Žarnovica C 8:10, Prokaj 2,5, Sedílek 3,5, Mikuš 2 – Dobrotka 3,5, Revúcky 3,5, Mihálik 2, Meszároš 1.
Banskoštiavničania nastúpili do zápasu oslabení – štvrtý hráč bol žiak. Tento hendikep sa prejavil aj na konečnom výsledku.
Žiar nad Hronom B – Kremnica C/Dolná Ves 12:6, Hlaváč 4,5, Kvak 4,5, Valuška 2, Oswald 1 – Petrík 2,5, J. Majer st. 2, Debnár 1,5.
V zápase bolo množstvo vyrovnaných setov. Koncovky však zvládali lepšie domáci a tak zaslúžene zvíťazili.
Žarnovica A – Brehy 12:6, Zliechovec st. 4,5, Svetlík 4, Kaliak 2,5, Bielik 1 – Kollár 2,5, Ján Michalec 2, Holub 1,5.
Líder tabuľky sa predstavil v Žarnovici a domáci mu po dobrom výkone pripravili prvú prehru v súťaži.
Žarnovica B – Kremnica B 6:12, Turza 2,5, Zliechovec ml. 1,5, Taška 1, Bóna 1 – Lukáč 4,5, M. Sekaj 4,5, A. Sekaj 3.
Ani v piatom zápase po sebe nedokázali domáci ani len remizovať, keď prehrali doma aj s predposledným „béčkom“ Kremnice.
Dohrávka 3. kola:
Žarnovica A - Žarnovica C 13:5, , Kaliak 4, Svetlík 3,5, Bielik 3,5, Zliechovec 2 – Dobrotka 3,5, Mihálik 1, Revúcky 0,5.
V dohrávanom zápase si Žarnovica A udržala neporaziteľnosť a prebojovala sa na čelo súťaže.
1. Žarnovica A 5 4 1 0 67:23 14
2. Žiar n/Hr. B 5 4 0 1 56:34 13
3. Brehy 5 4 0 1 51:39 13
4. Ransan BŠ 5 2 1 2 44:46 10
5. Žarnovica C 5 2 0 3 39:51 9
6. Kremnica C 5 1 1 3 41:49 8
7. Kremnica B 5 1 1 3 40:50 8
8. Žarnovica B 5 0 0 5 22:68 5
Oblastná nemajstrovská súťaž
SKUPINA A:
4. kolo:
Žiar nad Hronom C – Vyhne B 10:8, Štefanča 3,5, Tišimon 3,5, Šandor 1,5, Toporka 1, Oravec 0,5 – J. Vihara 4, Vanko 2, Bátovský 2.
Zápas bol vyrovnaný, stav bol 4:4 a 6:6. Hostia sa potom ujali vedenia 7:6, ale záver patril domácim.
Ihráč – Lovčica-Trubín 9:9, M. Kollár 2,5, Š. Hric 2,5, A. Kollár 2, M. Hric 1,5, Kostrian 0,5 – Bahno 4,Gustiňák st. 3, Širáň 1, Gustiňák ml. 1.
Na začiatku viedli domáci po úvodných štvorhrách 2:0. Potom sa hra vyrovnala, hostia stav dotiahli a súperi sa rozišli zmierlivo.
Lovča – Slaská 5:13, Kazár 3, Bien 2 – Mikula 4,5, Hric 3,5, Grolmus 2,5, Páleník 2,5.
V zápase tímov z chvosta tabuľky zvíťazila presvedčivo Slaská a pripísala si prvé víťazstvo v súťaži.
Lutila – Pitelová+Hronská Dúbrava 3:15, Búgel 1, Mokroš 1, Vlnečka 1 – Masaryk 4,5, Oravec 4,5, Turčan 3,5, Kalaš 2,5.
Líder skupiny A sa predstavil v Lutile a získal hladké a presvedčivé víťazstvo.
1. Pit.+Hr. Dúbrava 4 4 0 0 56:16 12
2. Žiar n/Hr. C 4 2 2 0 38:34 10
3. Vyhne B 4 2 0 2 38:34 8
4. Lutila 4 1 1 2 30:42 7
Ihráč 4 1 1 2 30:42 7
6. Slaská 4 1 1 2 29:43 7
7. Lovčica-Trubín 3 1 1 1 33:21 6
8. Lovča 3 0 0 3 16:38 3
SKUPINA B:
Výsledok 3. kola:
Župkov – Voznica 16:2, Kozáček 4,5, Repiský 4,5, J. Boháč 4,5, L. Boháč 2,5 za Župkov.
4. kolo:
Sklené Teplice – Župkov 3:15, Jáni, Baran, Bielik – Kozaček 4,5, J. Boháč 4,5, L. Boháč 4,5, Repiský 1, Kaliak 0,5.
V zápase sa z víťazstva tešilo hosťujúce družstvo, ktoré poskočilo v tabuľke na 2. miesto.
Hliník nad Hronom – Vyhne A 15:3, Kajanovič 4,5, Valent 4,5, Zmoraj 3,5, Jakuš 2,5 – Kašiar 2, Zliechovec 1.
Hliníčania nastúpili proti neskúsenému novotvoriacemu sa tímu a zaslúžene získali tri body.
Žarnovica - Brehy 12:6, Šedivec 4, Š. Cimra 2,5, Rendla ml. 2,5, P. Cimra 1,5, Ceglédy 1,5 – Repiský 3, Suchý 2, Lupták 1.
V zápase vedúcich tímov tabuľky sa z víťazstva radovali domáci hráči.
1. Brehy 4 3 0 1 40:32 10
2. Župkov 3 3 0 0 48:6 9
3. Žarnovica 3 3 0 0 36:18 9
4. Sklené Teplice 4 1 0 3 29:43 6
5. Hliník n/Hr. 3 1 0 2 30:24 5
6. Voznica 3 1 0 2 23:31 5
7. Vyhne A 4 0 0 4 10:624