J. Jesenského (III.) v Leviciach, ktorá mala nemalé problémy s organizáciou tejto súťaže. Po združení okresných úradov sa presunula zodpovednosť organizácii školských súťaží na krajský školský úrad. Táto centralizácia neosvedčila, pretože propozície dochádzajú na školy oneskorene, tak ako v tomto prípade. Víťazom okresného kola organizátor pre absenciu krajských propozícií nevedel oznámiť miesto a dátum krajskej súťaže!. Na priek uvedeným problémom sa súťaže zúčastnilo vyše 100 pretekárov. Najúspešnejšie si počínali žiaci Gymnázia A. Vrábla v Leviciach, pred II. ZŠ a III. ZŠ.
50 m voľný spôsob žiačky: 1. S. Slavkovská (II. ZŠ) 29,02 sek, 2. D. Halajová (GAV ) 32,62 sek, 3. N. Trnkusová (V. ZŠ) 33,81 sek.
50 m voľný spôsob žiaci: P. Halabuk /II. ZŠ) 30,75 sek, 2. J. Bogár (IV. ZŠ) 31,29 sek, 3. R. Vytykač (CZŠ) 31,59 sek.
50 m voľný spôsob študentky: 1. B. Balančíková (PaSA) 32,70 sek, 2. A. Šuranská (GAV) 37,08 sek.
50 m voľný spôsob študenti: 1. M. Olejár (OA) 26,39 sek, 2. J. Beňo (GAV) 27,59 sek, 3. M. Búš (PaSA) 41,48 sek.
100 voľný spôsob žiačky: 1. M. Syllabová (II. ZŠ) 1:02,86 min, I. Kuriačková (III. ZŠ) 1:17,32 min, 3. M. Kapolková (GAV) 1:17,99 min.
100 voľný spôsob žiaci: 1. L. Bielik (IV. ZŠ) 1:05,29 min, 2. M. Kaszáš (V. ZŠ) 1:16,07 min, 3. R. Havlík (III. ZŠ) 1:18,89 min.
100 voľný spôsob študentky: 1 L. Zöldová (GAV) 1:17,99 min, 2. A. Chebenová (PaSA) 1:20,66 min.
400 voľný spôsob žiačky: 1. A. Drábiková (III. ZŠ) 5:15,25 min, 2. Z. Holická (GAV) 5:23,94 min, 3. I. Kuriačková (III. ZŠ) 5:53,95 min.
400 voľný spôsob žiaci: 1. P. Gutyan (II. ZŠ) 4:52,80 min, 2. M. Kazsáš (V. ZŠ) 5:58,46, 3. R. Havlík (III. ZŠ) 6:25,09 min.
400 voľný spôsob študentky: 1. M. Gašparová (GAV) 6:30,48 min, M. harmadyová (PaSA) 7:34,22 min.
400 voľný spôsob študenti: 1. J. Ňurc (SpoŠ) 4:55,28 min.
100m znak žiačky: 1. S. Slavkovská (II. ZŠ) 1:13,01 min, 2. I. Brúnová (V. ZŠ) 1:16,56 min, 3. A. Drábiková (III. ZŠ) 1:16,80 min.
100m znak žiaci: 1.J. Bogár (IV. ZŠ) 1:21,50 min, 2. T. Lacko (GAV) 1:25,20 min, 3. T. Mančík (I. ZŠ) 2:10,00 min.
100m znak študentky: 1. M. Brníková (GAV) 1:12,99 min, 2. N. Sudolová (PaSA) 1:20,56 min.
100m znak študenti: 1. V. Kóša (GAV) 1:10,51 min, 2. E. Klement (IV. ZŠ) 1:13,80 min, 3. L. Mertan (PaSA) 1:31,50 min.
100m motýlik žiačky: 1. M. Syllabová (II. ZŠ) 1:07,45 min., 2. I. Brúnová (V. ZŠ) 1:29,10min, 3. Kiss Jakab (VII. ZŠ) 1:54, 64min.
100m motýlik žiaci: 1. R. Bielik (IV. ZŠ) 1:15,93 min, 2. T. Lacko (GAV) 1:44,24 min.
100m motýlik študenti: 1. M. Olejár (OA) 1:00,71 min, 2. J. Bielesh (GAV) 1:22,41 min.
100m prsia žiačky: 1. M. Hollá (V.ZŠ) 1:27,26 min, 2. L. Poliaková (GAV) 1:34,47 min, 3. A. Mokúšová (III. ZŠ) 1:37,25 min.
100m prsia žiaci: 1. P. Halabuk (II. ZŠ) 1:23,75 min, 2. M. Hronec (GAV) 1:28,97 min, 3. R. Vytykač (CZŠ) 1:29,58 min.
100m prsia študentky: B. Belančíková (PaSA) 1:31,84 min, 2. L. Zoldová (GAV) 1:41,65 min.
100m prsia študenti: 1. R. Mészáros (SPŠ) 1:16,99 min, 2. J. Ňurc (SpoŠ) 1:19,28 min, 3. J. Beňo (GAV) 1:24,85 min.
200m poloh. pr. žiačky: 1. M. Hollá (V.ZŠ) 2:47,00 min, 2. L. Poliaková (GAV) 3:03,72 min, 3. N. Guťanová (II. ZŠ) 3:23,23 min.
200m poloh. pr. žiaci: 1. P. Guťan (II. ZŠ) 2:31,63 min, 2. M. Hronec (GAV) 2:55,32 min, 3. S. Šiko (III. ZŠ) 3:02,90 min.
200m poloh. pr. študentky: 1. M. Brníková (GAV) 2:40,4 min.
200m poloh. pr. študenti: 1. V. Kóša (GAV) 2:26,01 min, 2. E. Klement (IV.ZŠ) 2:40,20 min.
Štafeta 4x50m v. spôsob žiačky: 1. GAV Levice 2:14,27 min, 2. II. ZŠ Levice 2:14,58 min, 3. V. ZŠ Levice 2:17,11 min
Štafeta 4x50m v. spôsob žiaci: 1. II. ZŠ Levice 2:24,05min, 2. IV. ZŠ Levice 2:24,51 min, 3. VI. ZŠ Levice 2:25,49 min.
Štafeta 4x50m v. spôsob študentky: 1. GAV Levice 2:01,76 min, 2. PaSA Levice 2:45,27 min.
Štafeta 4x50m v. spôsob študenti: 1. GAV Levice 2:01,74 min, 2. PaSA Levice 2:24,95 min
Štafeta 4x50m poloh. pr. žiačky: 1. II. ZŠ Levice 2:48,45 min, 2. GAV Levice 2:31,74 min, 3. V.ZŠ Levice 2:31,75 min.
Štafeta 4x50m poloh. pr. žiaci: 1. III. ZŠ Levice - 2:46,97 min, 2. IV. ZŠ Levice - 3:18,33 min.
Štafeta 4x50 poloh. pr. študenti: 1. GAV Levice 2:39,29 min
Štafeta 4x50m poloh. pr. študentky: 1. GAV Levice 2:39,29 min, 2. PaSA Levice 2:52,12 min.
Autor: V. Kóša , tajomník súťaže