Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Po sľubnom úvode vysoká prehra

V predohrávanom zápase 12. kola extraligy basketbalistov nastúpili Levičania proti Svitu už bez Patrika Meluša, s ktorým sa vedenie klubu rozhodlo ukončiť zmluvu.

BK Levice- Chemosvit Svit 53:71 (16:14, 28:34, 33:54)
Levice: Sýkora 12, Lutovský 9, Drobnjak 9, Klein 1, Michálik 0 (Krkoš 10, Červenka 6, Kollár 2, Kucsa 2, Činčura 2, Klár 0)
Svit: Stojanovič 16, Suja 10, Znanec 8, Čeman 6, Miloševič 5 (Kováčik 13, Gavran 11, Bílík 3)
TH: 18/10 - 15/10 , Trojky: 5 - 5 , pred 250 divákmi, rozhodovali L. Janáč a Címa

Pred najnižšou návštevou sezóny začali domáci basketbalisti dobre a takmer celý prvý polčas dokázali s favoritom držať krok. Mužstvá sa prvých desať minút striedali vo vedení. Za domácich bodoval Sýkora a Drobnjak, naopak u hostí sa strelecky darilo Stojanovičovi a Kováčikovi. Prvú štvrtinu vyhrali Levičania 16:14. A viedli aj v druhej až do 13.minúty (19:14), potom však ich prvý strelecký štvorminútový výpadok využil súper na šnúru 0:14 a zrazu viedol 19:28. Z tohto skratu sa ešte domáci spamätali a dotiahli sa tesne pred prestávkou na rozdiel troch bodov. V posledných sekundách však Kováčik trojkou natiahol náskok Svitu na 28:34.
Hoci sa zdalo, že v predchádzajúcich zápasoch sa už levické „zakliatie“ v tretích štvrtinách skončilo, tento zápas to nepotvrdil. Naopak, táto bola vôbec najhoršia v sezóne , keď v nej dali domáci len 5 bodov a celé ich prvopolčasové úsilie stratilo svoj význam. Z polčasového stavu 28:34 bolo po šiestich minútach hry 28:46 a bolo prakticky rozhodnuté. Nepomohol oddychový čas ani striedania a súper poľahky zvyšoval svoj náskok. V poslednej desaťminútovke sa už iba dohrávalo a Levice trochu stiahli veľký náskok Svitu. Hoci domáci v tomto zápase vyhrali dve štvrtiny, z celkového víťazstva sa tešili Podtatranci v pomere 53:71. Najbližší majstrovský zápas na domácej palubovke odohrajú levický basketbalisti až 22. januára, keď privítajú Lučenec.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 248

Predseda vlády avizuje, že v najhorších okresoch bude ďalšie kolo testovania.

4 h
Termálny prameň v Lukavici využívajú na rekreáciu miestni aj turisti.

Termálny prameň v Lukavici zaradili medzi územia s vysokým stupňom ochrany. Jeho využívanie je problematické.

5 h
Ilustračná fotografia.

Knižnica v Žiari nad Hronom bude od stredy 27. januára opäť otvorená, avšak v obmedzenom režime.

7 h
Ilustračná foto

Mesto Žarnovica vyhlásilo súťaž o najkrajšiu zimnú fotografiu určenú pre neprofesionálnych fotografov.