Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Junior Matej Olejár majstrom Slovenska

Trenčín V dňoch 17. - 19. decembra sa konali v Trenčíne Majstrovstvá Slovenska v plávaní starších žiakov, juniorov a seniorov. Plavecký klub ŠK AQUASPORT Levice reprezentovali šiesti plavci

- Matej Olejár, Roman Mészároš, Vojtech Kóša, Miroslava Syllabová, Michaela Brníková a Sabina Slavkovská. Počas troch náročných dní si v 25 m bazéne trenčianskej krytej plavárne vybojovali 1 zlatú, 6 strieborných a 3 bronzové medaily.
Jedinú zlatú medailu vybojoval pre ŠK AQUASPORT Matej Olejár v disciplíne 200 m motýlik časom 2:15,91 a obhájil tak prvenstvo z letných Majstrovstiev Slovenska v juniorskej kategórii. Tento čas ho zároveň vyniesol na bronzový stupienok v absolútnom poradí slovenských seniorov. Na polovičnej motýlkarskej trati obsadil 2.miesto časom 59,01 sekundy. Rovnaké umiestnenie mu patrilo aj na 50 m motýlik.
Výborné výsledky na týchto Majstrovstvách Slovenska dosiahla aj Miroslava Syllabová. Počas troch dní získala 4 strieborné medaily. Na motýlkárskych tratiach 100 m a 200 m sa umiestnila na druhých miestach, vždy za Viktóriou Halaszovou z Košíc. V disciplíne na 200 m motýlik ju delilo od zlatej medaily necelých 0,3 desatiny sekundy. Ďalšie dve strieborné medaily vybojovala v krauliarskom šprinte na 50 m a na dvojnásobnej trati, kde zaostala za Alexandrou Hrabačkovou z plaveckého klubu ORCA Bratislava. Práve v tejto disciplíne na 100 m voľný spôsob zaplávala svoj osobný rekord v čase 1:01,55 min. a zlepšila svoj výkon o 1 sekundu. Tieto výborné výsledky dosiahla Mirka Syllabová i napriek horšiemu zdravotnému stavu počas minulého týždňa.
Vojtech Kóša sa presadil vo svojich hlavných disciplínách na 100 a 200 m polohových pretekov, kde preukázal svoju všestrannosť a získal dve bronzové medaily.
Michaela Brníková sa najlepšie umiestnila v polohových pretekoch na 400 m, kde obsadila veľmi pekné 4.miesto a na polovičnej trati sa musela uspokojiť s 5. miestom. Aj ostatní dvaja plavci Roman Mészároš a Sabina Slavkovská sa v konkurencii slovenských juniorov nestratili a podali výkony na hranici svojich možností. S výsledkami svojich zverencov bol tréner ŠK AQUASPORT Mgr. Tibor Lacko spokojný s konštatovaním, že záver sezóny sa vydaril podľa jeho predstáv i napriek zdravotným problémom, ktoré jeho plavcov počas posledných týždňov neobišli.