Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

Kiná

Žiar nad Hronom
kino Hron
21./22./23. 12. – Evanjelium podľa Jána –
Očakávaný film o živote Ježiša Krista. Ide o výpravný film rozprávajúci Ježišov príbeh, ako ho zaznamenali jeho najbližší. Zobrazuje Ježišove myšlienky a konanie, ktoré formujú náš svet a morálku dodnes. Utrpenie posledných dní Kristovho života v tomto filme nezanechá v mysli diváka krvavé obrazy, ale posolstvo lásky a dobra... Vznešený zážitok z filmu umocňuje aj veľkolepá výprava a nádherná filmová hudba. Hrajú: Henry Ian Cusick, Christopher Plummer. Vstupné: 65,- Sk/18.00 hod.
29./30. 12. – Horem – pádem – Horem, pádem do kina. Ďalšia komédia z tvorivej dielne Hřebejk, Jarchovský. „Je to prvý film, ktorý sme si úplne vymysleli, napísali a čiastočne aj zažili“, hovorí Hřebejk. Rozprávame niekoľko príbehov, ktoré sme postavili predovšetkým na postavách inšpirovaných skutočnými ľuďmi. Dotkneme sa niekoľkých spoločenských tém, ako je xenofóbia a rasizmus. Hrajú: P. Liška, J. Tříska, P. Forman, E. Vašáryová, I. Timková, J. Dušek. Vstupné: 65,- Sk/16.00 hod.
29./30. 12. – Kráčajúca skala – Mesto plné zločincov a drog môže vyčistiť len kráčajúca „Skala“. Bývalý člen zvláštnej jednotky americkej armády Chris Vaugn sa vracia do rodného mesta. Neplánuje nič viac, len kľudný život v miestach, kde vyrastal, pomoc starnúcemu otcovi v rodinnom podniku a obnovenie dávnych vzťahov, ktoré, ako dúfa, sa úplne nenarušili. Kedysi idylické mestečko však nachádza drasticky zmenené: v uliciach vládne násilie a drogy. Na to, aby dal Chris veci do poriadku, bude potrebovať svoj tvrdý vojenský výcvik a partiu odhodlaných a spriaznených duší. Hrajú: T. Rock, N. Mc Donovgh, J. Knoxville, B. Tarbuck. Vstupné: 70,- Sk/18.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Kremnica
kino Partizán
21. 12. – Evanjelium podľa Jána –
Život Ježiša Krista, ako ho rozpráva vo svojom evanjeliu apoštol Ján. Vstupné: 60,- Sk/18.00 hod.
25./26. 12. – Príbeh žraloka – Pozor, pripláva žraločia mafia! Podarí sa malému rybiemu podvodníkovi uniknúť z ich nabrúsených čeľustí? Vstupné: 65,- Sk/16.00 hod. a 18.00 hod.
29. 12. – Baby to chcú tiež 2 – Peniaze, alebo láska? Druhýkrát to chutí lepšie. Veľmi úspešné pokračovanie je mixom vtipných zápletiek, dievčenského pôvabu a vkusnej erotiky. Vstupné: 70,- Sk/18.45 hod.
Zmena programu vyhradená. Vstupenky nerezervujeme, môžete si ich zakúpiť v predpredaji. Zľavu 50% poskytujeme držiteľom preukazu ZŤP/P a ZŤP/S.
Videopožičovňa – Otváracie hodiny: pracovné dni: 13.00 – 18.30, voľné dni: 16.00 – 18.30. Tel.: 6742014, 0903 512284

Skryť Vypnúť reklamu

Pozvánky

Žiar nad Hronom
Lions Club Kremnica vás pozýva na „Vianočný punč“ na Námestie Matice slovenskej v dňoch 20. – 22. 12. v čase od 11.00 do 18.00 hod. Predaj vianočného punču je spojený s razením mincí, z ktorého výťažok bude použitý na podporu sluchovo postihnutých detí.
22. 12. – Živý betlehem – spríjemnenie nákupných zhonov a dotvorenie vianočnej atmosféry živým betlehemom žiakov Základnej školy Š. Moysesa a Speváckym zborom Holúbky z Kríža. Začiatok o 16.00 hod. na Námestí Matice slovenskej.
31. 12. – Oslava 11. výročia vzniku Slovenskej republiky – rozlúčka so starým a privítanie Nového roka 2005 za hudobnej asistencie DJ Mira Slašťana a v daždi veľkolepého ohňostroja. Na Námestí Matice slovenskej od 22.00 hod.

Žarnovica
Oddelenie kultúry Mestského úradu a farský úrad vás pozývajú na Vianočný koncert dňa 26. 12. o 16.00 hod. v kostole sv. Petra a Pavla v Žarnovici.
Automotoklub – Plochá dráha Žarnovica a mesto Žarnovica vás pozývajú na 2. ročník skvelej show Autoslide 2005 dňa 9. 1. 2005 v Športovom areáli mesta Žarnovica o 9.30 hod. Cena vstupenky je 120,- Sk, deti do 15 rokov majú vstup zdarma.

Skryť Vypnúť reklamu

Turisti pozývajú
Po Vianociach tohto roku už po štrnásty raz vystúpia dňa 30. decembra 2004 na 901 metrov vysoký Inovec turisti. V dňoch posviatočných a nadchádzajúcich novoročných sviatkov aj so Silvestrom, vzdajú spevom, hudbou a gratuláciami hold zasneženým horám. Stretnutie na kóte je presne o pol jedenástej pred obedom. Svoju účasť predbežne prisľúbila aj zlatomoravecká primátorka Serafína Ostrihoňová a niektorí starostovia. Príďte do zdravého a srdečného kolektívu žiarskych, novobanských, zlatomoraveckých, levických a tlmačských turistov.

Kremnica
Vianočný koncert
Barokové kvarteto Žilina –
21. 12. o 19.00 hod., hradný Kostol sv. Kataríny. Predstavia sa: Ján Figura – flauta, vedúci súboru, Irena Lukáčová – soprán, Veronika Figurová – violončelo, Bibiána Figurová – čembalo, klavír.
Vianočné folkovanie v Mestskom kultúrnom stredisku dňa 30. 12. o 17.00 hod.
Silvester na pešej zóne dňa 31. 12. od 21.00 hod. – rozlúčka so starým rokom a privítanie nového s DJ Mojžiškom.

Výstavy

Banská Štiavnica
Ochrana prírody a kultúrneho dedičstva v karikatúre: Berggericht, Mineralogická expozícia – v tomto roku je to už XVI. Ročník slovenskej a III. ročník medzinárodnej výstavy. O obľúbenosti podujatia svedčí aj to, že sa do neho v tomto roku zapojilo 88 autorov, ktorí zaslali 222 prác do jednej z dvoch kategórií. Výstava potrvá do 30. 3. 2005.
Vianoce v Starom zámku – vianočná výstava je tradičným podujatím vždy z príležitosti blížiacich sa Vianoc. Bolo by totiž veľkou chybou neprezentovať ojedinelú zbierku banskoštiavnických betlehemov a maľovaných salašov a dokumentovať tak zvyky, ktoré boli charakteristické nielen v tomto regióne. Výstava potrvá do konca januára 2005.
Stále expozície Slovenského banského múzea
Mineralogická expozícia –
prehliadka minerálov z 5 kontinentov.
Banské múzeum v prírode – Skanzen – jedinečná expozícia s možnosťou vstupu do bane.
Kammerhof – Baníctvo na Slovensku – expozícia zameraná na prierez baníctva a s ňou spojeného rozvoja mesta.
Galéria Jozefa Kollára – výtvarné umenie už od 13. storočia.
Starý zámok – architektonický skvost je sídlom šiestich expozičných celkov.
Nový zámok – nielen výnimočný pohľad na mesto ponúka expozícia protitureckých bojov na Slovensku.
Štôlňa Glenzenberg – jedinečná štôlňa, ktorá sa preslávila tým že do nej fárali kráľovské návštevy Banskej Štiavnice.

Žiar nad Hronom
Dom kultúry – Zachráňme hrad Šašov –
výstava je sprístupnená každý utorok a štvrtok od 14.00 hod., alebo kedykoľvek na požiadanie. Výstava potrvá do 6. 1. 2005.

Nová Baňa
Keď autá očaria –
dizajnérske návrhy áut Petra Trajteľa. Výstava potrvá do 31. 1. 2005.

Kremnica
Múzeum mincí a medailí Kremnica –
bohaté dejiny múzea sú odrazom slávnej histórie mesta, v ktorom múzeum sídli. Patrí k najstarším múzeám na Slovensku, bolo založené na konci 19. storočia. Základom jeho zbierok sa stali predmety oddávna uchovávané v mestskom archíve ako klenoty mesta. Mestské, neskôr regionálne múzeum, sa v roku 1976 stalo špecializovaným múzeom mincí a medailí. V roku 1994 sa vzhľadom na svoju špecializáciu začlenilo do Národnej banky Slovenska. Vzácne zbierky múzea, zhromažďované počas niekoľkých storočí, sú v súčasnosti prezentované v troch historických objektoch na hlavnom kremnickom námestí a v objektoch Mestského hradu.
Líce a rub peňazí – Peniaze a medailérstvo v dejinách Slovenska – Numizmaticko – historická expozícia bola sprístupnená v roku 2003. Prehľadne a komplexne predstavuje vo svojej hlavnej časti dejiny peňazí a peňažníctva ako aj medailérstva na území Slovenska. Nechýbajú ani dejiny baníctva, hutníctva a história mesta. Sprístupnené: utorok – sobota 8.30 – 13.00 a 14.00 – 16.30
Mestský hrad a jeho expozície – prehliadka Kostola sv. Kataríny, dominanty hradu a celého mesta. Expozície v objektoch hradného opevnenia: Barokové plastiky – Kremnické zvony a zvonolejári – Z archeologického výskumu hradu – Obrana mesta. Sprístupnené: utorok – sobota 8.30 – 12.00 a 13.00 – 16.30
Galéria – krátkodobé výstavy výtvarného umenia. Sprístupnené: pondelok – piatok 8.00 – 13.00 a 13.30 – 16.00
Meštiansky dom zo 16. storočia – dlhodobá výstava historických zbraní zo zbierok múzea.
K pocte zbraň – pondelok – piatok 8.00 – 12.30 a 13.00 – 15.00
Tak píšem ja
Zameranie súťaže – celoslovenská literárna súťaž v kategórii poézia, próza a tvorba dospelých pre deti. Vekové kategórie: žiaci ZŠ a študenti SŠ a dospelí. Téma literárnych prác je ľubovoľná. Texty musia byť písané strojom, v štyroch vyhotoveniach. Rukou písané texty budú zo súťaže vyradené. Zúčastnený autor môže zaslať do súťaže maximálne 6 poetických útvarov, 3 prozaické útvary, v rozsahu maximálne 20 strojom písaných strán. Rukopisy prác sa nevracajú. Uzávierka súťaže je 31. januára 2005. Práce posielajte na adresu:
Pohronské osvetové stredisko
Miroslava Víťazková
Duklianskych hrdinov 21
965 01 Žiar nad Hronom
Bližšie informácie k súťaži na telefónnych číslach: 6725136, 6723094 alebo na e-mail: osvetaziar@stonline.sk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Hygge ako životný štýl
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 5. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 6. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 7. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 8. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 9. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 10. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 1. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 2. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 3. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 4. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 5. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 6. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 7. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 8. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 9. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 10. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 20 300
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 18 788
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 18 385
 4. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 12 703
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 155
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 822
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 450
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 304
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 119
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 983
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Odberné miesto na covid.

Prišla len polovica ľudí, na ktorých bolo mesto pripravené.

4m
2. celoplošné testovanie v Banskej Štiavnici.

Od dnes je negatívny test podmienkou.

6 h
Publikácia Zuzany Denkovej.

Kniha je dielom riaditeľky Slovenského banského múzea Zuzany Denkovej.

8 h
Chátrajúca budovy zmrzliny, v ktorej vznikne ekologické komunitné centrum.

Nevyužitý objekt by sa mal stať kontaktným bodom pre rôzne skupiny obyvateľstva.

10 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zvolen patrí medzi lepšie okresy.

26. jan

Po páchateľoch polícia intenzívne pátra.

26. jan

Výhrady zástupcov dolných Kysúc boli oprávnené.

26. jan

Mnohí vodiči odbočujú na Nedožerskej ceste v Prievidzi doľava, smerom do mestskej časti Necpaly. Podľa dopravnej značky to však robiť nemôžu, čo si mnohí doteraz neuvedomovali.

13 h

Už ste čítali?