Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

Kiná

Žiar nad Hronom
kino Hron
21./22./23. 12. – Evanjelium podľa Jána –
Očakávaný film o živote Ježiša Krista. Ide o výpravný film rozprávajúci Ježišov príbeh, ako ho zaznamenali jeho najbližší. Zobrazuje Ježišove myšlienky a konanie, ktoré formujú náš svet a morálku dodnes. Utrpenie posledných dní Kristovho života v tomto filme nezanechá v mysli diváka krvavé obrazy, ale posolstvo lásky a dobra... Vznešený zážitok z filmu umocňuje aj veľkolepá výprava a nádherná filmová hudba. Hrajú: Henry Ian Cusick, Christopher Plummer. Vstupné: 65,- Sk/18.00 hod.
29./30. 12. – Horem – pádem – Horem, pádem do kina. Ďalšia komédia z tvorivej dielne Hřebejk, Jarchovský. „Je to prvý film, ktorý sme si úplne vymysleli, napísali a čiastočne aj zažili“, hovorí Hřebejk. Rozprávame niekoľko príbehov, ktoré sme postavili predovšetkým na postavách inšpirovaných skutočnými ľuďmi. Dotkneme sa niekoľkých spoločenských tém, ako je xenofóbia a rasizmus. Hrajú: P. Liška, J. Tříska, P. Forman, E. Vašáryová, I. Timková, J. Dušek. Vstupné: 65,- Sk/16.00 hod.
29./30. 12. – Kráčajúca skala – Mesto plné zločincov a drog môže vyčistiť len kráčajúca „Skala“. Bývalý člen zvláštnej jednotky americkej armády Chris Vaugn sa vracia do rodného mesta. Neplánuje nič viac, len kľudný život v miestach, kde vyrastal, pomoc starnúcemu otcovi v rodinnom podniku a obnovenie dávnych vzťahov, ktoré, ako dúfa, sa úplne nenarušili. Kedysi idylické mestečko však nachádza drasticky zmenené: v uliciach vládne násilie a drogy. Na to, aby dal Chris veci do poriadku, bude potrebovať svoj tvrdý vojenský výcvik a partiu odhodlaných a spriaznených duší. Hrajú: T. Rock, N. Mc Donovgh, J. Knoxville, B. Tarbuck. Vstupné: 70,- Sk/18.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Kremnica
kino Partizán
21. 12. – Evanjelium podľa Jána –
Život Ježiša Krista, ako ho rozpráva vo svojom evanjeliu apoštol Ján. Vstupné: 60,- Sk/18.00 hod.
25./26. 12. – Príbeh žraloka – Pozor, pripláva žraločia mafia! Podarí sa malému rybiemu podvodníkovi uniknúť z ich nabrúsených čeľustí? Vstupné: 65,- Sk/16.00 hod. a 18.00 hod.
29. 12. – Baby to chcú tiež 2 – Peniaze, alebo láska? Druhýkrát to chutí lepšie. Veľmi úspešné pokračovanie je mixom vtipných zápletiek, dievčenského pôvabu a vkusnej erotiky. Vstupné: 70,- Sk/18.45 hod.
Zmena programu vyhradená. Vstupenky nerezervujeme, môžete si ich zakúpiť v predpredaji. Zľavu 50% poskytujeme držiteľom preukazu ZŤP/P a ZŤP/S.
Videopožičovňa – Otváracie hodiny: pracovné dni: 13.00 – 18.30, voľné dni: 16.00 – 18.30. Tel.: 6742014, 0903 512284

Skryť Vypnúť reklamu

Pozvánky

Žiar nad Hronom
Lions Club Kremnica vás pozýva na „Vianočný punč“ na Námestie Matice slovenskej v dňoch 20. – 22. 12. v čase od 11.00 do 18.00 hod. Predaj vianočného punču je spojený s razením mincí, z ktorého výťažok bude použitý na podporu sluchovo postihnutých detí.
22. 12. – Živý betlehem – spríjemnenie nákupných zhonov a dotvorenie vianočnej atmosféry živým betlehemom žiakov Základnej školy Š. Moysesa a Speváckym zborom Holúbky z Kríža. Začiatok o 16.00 hod. na Námestí Matice slovenskej.
31. 12. – Oslava 11. výročia vzniku Slovenskej republiky – rozlúčka so starým a privítanie Nového roka 2005 za hudobnej asistencie DJ Mira Slašťana a v daždi veľkolepého ohňostroja. Na Námestí Matice slovenskej od 22.00 hod.

Žarnovica
Oddelenie kultúry Mestského úradu a farský úrad vás pozývajú na Vianočný koncert dňa 26. 12. o 16.00 hod. v kostole sv. Petra a Pavla v Žarnovici.
Automotoklub – Plochá dráha Žarnovica a mesto Žarnovica vás pozývajú na 2. ročník skvelej show Autoslide 2005 dňa 9. 1. 2005 v Športovom areáli mesta Žarnovica o 9.30 hod. Cena vstupenky je 120,- Sk, deti do 15 rokov majú vstup zdarma.

Skryť Vypnúť reklamu

Turisti pozývajú
Po Vianociach tohto roku už po štrnásty raz vystúpia dňa 30. decembra 2004 na 901 metrov vysoký Inovec turisti. V dňoch posviatočných a nadchádzajúcich novoročných sviatkov aj so Silvestrom, vzdajú spevom, hudbou a gratuláciami hold zasneženým horám. Stretnutie na kóte je presne o pol jedenástej pred obedom. Svoju účasť predbežne prisľúbila aj zlatomoravecká primátorka Serafína Ostrihoňová a niektorí starostovia. Príďte do zdravého a srdečného kolektívu žiarskych, novobanských, zlatomoraveckých, levických a tlmačských turistov.

Kremnica
Vianočný koncert
Barokové kvarteto Žilina –
21. 12. o 19.00 hod., hradný Kostol sv. Kataríny. Predstavia sa: Ján Figura – flauta, vedúci súboru, Irena Lukáčová – soprán, Veronika Figurová – violončelo, Bibiána Figurová – čembalo, klavír.
Vianočné folkovanie v Mestskom kultúrnom stredisku dňa 30. 12. o 17.00 hod.
Silvester na pešej zóne dňa 31. 12. od 21.00 hod. – rozlúčka so starým rokom a privítanie nového s DJ Mojžiškom.

Výstavy

Banská Štiavnica
Ochrana prírody a kultúrneho dedičstva v karikatúre: Berggericht, Mineralogická expozícia – v tomto roku je to už XVI. Ročník slovenskej a III. ročník medzinárodnej výstavy. O obľúbenosti podujatia svedčí aj to, že sa do neho v tomto roku zapojilo 88 autorov, ktorí zaslali 222 prác do jednej z dvoch kategórií. Výstava potrvá do 30. 3. 2005.
Vianoce v Starom zámku – vianočná výstava je tradičným podujatím vždy z príležitosti blížiacich sa Vianoc. Bolo by totiž veľkou chybou neprezentovať ojedinelú zbierku banskoštiavnických betlehemov a maľovaných salašov a dokumentovať tak zvyky, ktoré boli charakteristické nielen v tomto regióne. Výstava potrvá do konca januára 2005.
Stále expozície Slovenského banského múzea
Mineralogická expozícia –
prehliadka minerálov z 5 kontinentov.
Banské múzeum v prírode – Skanzen – jedinečná expozícia s možnosťou vstupu do bane.
Kammerhof – Baníctvo na Slovensku – expozícia zameraná na prierez baníctva a s ňou spojeného rozvoja mesta.
Galéria Jozefa Kollára – výtvarné umenie už od 13. storočia.
Starý zámok – architektonický skvost je sídlom šiestich expozičných celkov.
Nový zámok – nielen výnimočný pohľad na mesto ponúka expozícia protitureckých bojov na Slovensku.
Štôlňa Glenzenberg – jedinečná štôlňa, ktorá sa preslávila tým že do nej fárali kráľovské návštevy Banskej Štiavnice.

Žiar nad Hronom
Dom kultúry – Zachráňme hrad Šašov –
výstava je sprístupnená každý utorok a štvrtok od 14.00 hod., alebo kedykoľvek na požiadanie. Výstava potrvá do 6. 1. 2005.

Nová Baňa
Keď autá očaria –
dizajnérske návrhy áut Petra Trajteľa. Výstava potrvá do 31. 1. 2005.

Kremnica
Múzeum mincí a medailí Kremnica –
bohaté dejiny múzea sú odrazom slávnej histórie mesta, v ktorom múzeum sídli. Patrí k najstarším múzeám na Slovensku, bolo založené na konci 19. storočia. Základom jeho zbierok sa stali predmety oddávna uchovávané v mestskom archíve ako klenoty mesta. Mestské, neskôr regionálne múzeum, sa v roku 1976 stalo špecializovaným múzeom mincí a medailí. V roku 1994 sa vzhľadom na svoju špecializáciu začlenilo do Národnej banky Slovenska. Vzácne zbierky múzea, zhromažďované počas niekoľkých storočí, sú v súčasnosti prezentované v troch historických objektoch na hlavnom kremnickom námestí a v objektoch Mestského hradu.
Líce a rub peňazí – Peniaze a medailérstvo v dejinách Slovenska – Numizmaticko – historická expozícia bola sprístupnená v roku 2003. Prehľadne a komplexne predstavuje vo svojej hlavnej časti dejiny peňazí a peňažníctva ako aj medailérstva na území Slovenska. Nechýbajú ani dejiny baníctva, hutníctva a história mesta. Sprístupnené: utorok – sobota 8.30 – 13.00 a 14.00 – 16.30
Mestský hrad a jeho expozície – prehliadka Kostola sv. Kataríny, dominanty hradu a celého mesta. Expozície v objektoch hradného opevnenia: Barokové plastiky – Kremnické zvony a zvonolejári – Z archeologického výskumu hradu – Obrana mesta. Sprístupnené: utorok – sobota 8.30 – 12.00 a 13.00 – 16.30
Galéria – krátkodobé výstavy výtvarného umenia. Sprístupnené: pondelok – piatok 8.00 – 13.00 a 13.30 – 16.00
Meštiansky dom zo 16. storočia – dlhodobá výstava historických zbraní zo zbierok múzea.
K pocte zbraň – pondelok – piatok 8.00 – 12.30 a 13.00 – 15.00
Tak píšem ja
Zameranie súťaže – celoslovenská literárna súťaž v kategórii poézia, próza a tvorba dospelých pre deti. Vekové kategórie: žiaci ZŠ a študenti SŠ a dospelí. Téma literárnych prác je ľubovoľná. Texty musia byť písané strojom, v štyroch vyhotoveniach. Rukou písané texty budú zo súťaže vyradené. Zúčastnený autor môže zaslať do súťaže maximálne 6 poetických útvarov, 3 prozaické útvary, v rozsahu maximálne 20 strojom písaných strán. Rukopisy prác sa nevracajú. Uzávierka súťaže je 31. januára 2005. Práce posielajte na adresu:
Pohronské osvetové stredisko
Miroslava Víťazková
Duklianskych hrdinov 21
965 01 Žiar nad Hronom
Bližšie informácie k súťaži na telefónnych číslach: 6725136, 6723094 alebo na e-mail: osvetaziar@stonline.sk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 9. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 10. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 20 086
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 18 927
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 071
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 216
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 660
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 316
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 728
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 537
 9. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 258
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 258
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Jelene rušia časť obyvateľov obce. Tí sa sťažujú na hluk

Podľa nich je tento rok situácia zatiaľ najhoršia.

Žiarska nemocnica zatiaľ bez obmedzení. Do štatistík pribudlo úmrtie v Novej Bani

V piatok popoludní bolo v žiarskej nemocnici na COVID pracovisku hospitalizovaných sedem ľudí.

V žiarskej nemocnici bolo v piatok na COVID-oddelení hospitalizovaných sedem pacientov. Ilustračné foto.

Kraj oslovuje zdravotníkov z ambulancií. Koľko ich príde, zatiaľ nevie

Na Orave sa na niektorých testovacích miestach vyskytol problém s nedostatkom zdravotníkov.

Plošné testovanie na koronavírus na Orave.

Obec požiada o výnimku pre školu, žiaci sa bez elektriny nemôžu vzdelávať

Rekonštrukčné práce dvoch vedení vysokého napätia majú trvať ešte niekoľko týždňov.

Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?