ho výboru Ladislava Kukolíka, nezrovnalosti okolo počtu štrajkujúcich vznikli zrejme chybnou mediálnou interpretáciou. „Petícia sa podpisovala na zhromaždení pracovníkov ešte pred tým, ako župan Marčok uznesenie poslancov podpísal. Sú na nej podpisy 144 zamestnancov, čo je asi 80 percent pracovníkov danej zmeny, ktorí sa zhromaždenia zúčastnili. Ďalšie pracovné zmeny ju už nepodpisovali, lebo sme ju okamžite zasielali predsedovi BB SK. Štrajkovú pohotovosť sme vyhlásili na zhromaždení pracovníkov až po podpise uznesenia predsedom Marčokom. Samotné vyhlásenie štrajkovej pohotovosti už ďalšia petícia nesprevádzala,” dodáva Kukolík. Podpisy pod petíciou sa preto podľa neho nekryjú so skutočnou podporou štrajkovej pohotovosti. Ako dodal, tá je už skôr v morálnej rovine a podľa odhadov štrajkového výboru ju podporuje do 90 percent zamestnancov.
„Petíciu som nepodpisovala, lebo zhromaždenia som sa nezúčastnila a nemala som dostatok informácií o tom, čoho sa štrajková pohotovosť týka. Nenosím dokonca ani čiernu stužku, ktorou sa štrajková pohotovosť podporuje,” povedala nám jedna zo zdravotných sestier. Nevie ani o prípadoch, že by niekto vyvíjal na personál tlak, aby stužky nosili. „Myslím, že je to postavené na čistej dobrovoľnosti.“ Ako podotkla, aj ona podporuje to, aby sa zastupiteľstvo zaoberalo problémom žiarskej nemocnice nanovo.
V nemocnici chcú dosiahnuť, aby číslo, ktoré hovorí o počte štrajkujúcich, bolo čo najpresnejšie. Preto opätovne zvolajú zhromaždenie pracovníkov, kde dajú podpisovať novú petíciu. Tá prvá, ako už bolo spomenuté, sa nerobila k vyhláseniu samotnej štrajkovej pohotovosti, ale podpisovala sa ešte pred podpisom Milana Marčoka pod uznesenie poslancov BB SK.