Pondelok, 20. august, 2018 | Meniny má Anabela

Víťazstvo našich basketbalistov v Komárne

V 15.kole extraligy mužov cestovali Levičania do Komárna, ktoré malo väčšiu šancu dostať sa do prvej šestky, ako naše mužstvo. Keďže pred týždňom Komárno doma prehralo,

MBK RIEKER KOMÁRNO - BK LEVICE 76:83 (22:30, 39:48, 60:67)
Komárno: Jurík 16, Ivan 15, Čurovič 14, Kablár 10, Milkovič 2 (Vukovič 6, Marič 6, Šimo 4)
Levice: Drobnjak 21, Lutovský 18, Klein 11, Sýkora 11, Červenka 7 (Kollár 10, Činčura 2, Brliť 2, Kucsa 1)
Trojky: 4-6, TH: 20/13-26/19, pred 500 divákmi rozhodovali: Címa a Hricišin
čakal sa veľký tlak domácich od prvej minúty. Opak bol však pravdou, Levičania stále bez zraneného Michalíka dokonale zaskočili domácich hráčov už od prvej minúty zápasu. Výbornou rozohrávkou sa dostávali do čistých streleckých príležitostí, ktoré s prehľadom premieňali a už po dvoch minútach vyhrávali 0:7. Domáci boli zaskočení, rovnako ako aj inak búrlivé hľadisko, kde bolo takmer celý zápas ticho. V levickom drese sa strelecky presadzovala celá základná päťka, ktorá odohrala bez striedania celú prvú desaťminútovku. Hoci sa domáci postupne predsa len spamätali a v 8. min. po koši Ivana aj viedli 20:18, hostí to vôbec nezaskočilo a ich strelecká kanonáda v prvej štvrtine sa zastavila na 30-tich bodoch. Hoci začiatok druhej štvrtiny vyšiel o niečo lepšie domácim a zdalo sa, že by mohli začať otáčať priebeh stretnutia na svoju stranu. V 16. minúte domáci viedli 35:33 a to bolo druhý a poslednýkrát v zápase! V tejto minúte sa zranil Andrej Červenka, ktorý si spravil výron a na rozohrávke sa striedal Kucsa s Kleinom. V posledných troch minútach prvého polčasu predviedli Levičania niekoľko veľmi pekných akcií a polčas zaslúžene vyhrali 39:48.
V druhej časti hry sa očakával ešte väčší nápor domácich, Levičania však umnou hrou držali súpera na rozdiel 5-tich až 7-ich bodov. Sýkora výborne pokrýval najlepšieho hráča domácich a druhého najlepšieho strelca ligy Juríka, ktorý dal za 30. minút len 9 bodov a aj to bol jeden z dôvodov prečo bol stav po tretej štvrtine 60:67. V poslednej desaťminútovke sa domáci riskantnou streľbou pokúšali znížiť náskok hostí, ale vždy keď sa zdalo že sa im to môže podariť dvaja najlepší strelci zápasu Zoran Drobnjak a Ladislav Lutovský chladnokrvne a presne zakončovali. Levičania nepustili domácich v závere prakticky k ničomu a po najlepšom výkone v sezóne na súperovej palubovke zaslúžene zvíťazili v pomere 76:83. Levičania si týmto víťazstvom udržali nádej na prvú šestku.
V sobotu 22.1.2005 o 18.00 privíta BK Levice na domácej palubovke hráčov úradujúceho majstra z Lučenca. Vedenie BK Levice pozýva fanúšikov basketbalu, počas tohto zápasu sa vyberať vstupné nebude!

1. Najkrajšie americké národné parky
  2. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  3. Keď Slováci krotia morský vietor
  4. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  5. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Svätý Anton čaká viacero odstávok elektriny

Obmedzenie dodávky energie súvisí s rekonštrukciou a údržbou elektrického vedenia.

Pohronskí banditi sa vedia baviť futbalom. Prilákať chcú aj ďalších fanúšikov

Ultras FK Pohronie sú zatiaľ len na začiatku, no ich povzbudzovanie si pochvaľuje aj kapitán Pellegrini.

Učiteľa Slovenska vyberá aj hlavná školská inšpektorka

Nabrali odvahu a dali o sebe a o svojej práci vedieť! 100 pedagógov sa zapojilo do 1. ročníka súťaže Učiteľ Slovenska, ktorú organizuje Komenského inštitút a Živica.

Veľký regionálny futbalový servis od tretej po siedmu ligu

Prinášame vám výsledky, komentáre, zostavy a tabuľky z uplynulého kola futbalových súťaží. Ako sa darilo našim zástupcom?