Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

ŠPORT V SKRATKE

TC SPU AX-Výstavníctvo Nitra usporiadal v dňoch 15.-18. januára halové majstrovstvá Slovenska v tenise starších žiakov za účasti 32 nominovaných hráčov. V dvojhre

Gašparetz a Brtko zlatí na šampionáte
sa presadil talentovaný Róbert Gašparetz z TK Ratufa Levice. Po víťazstvách nad Grznárom (Žiar n/Hr.) 6:2, 6:2, Kovalíkom (Slovan Bratislava) 6:2, 6:1, Stodolovským (Poprad) 6:2, 6:2, klubovým spoluhráčom Michalom Brtkom 5:0 skr. a vo finále nad rýchlonohým Danišom (Prešov) 6:3, 6:1 zaslúžene získal zlatú medailu. Michal Brtko napriek tomu, že semifinálové stretnutie pre zranenie kolena nedohral, získal bronzovú medailu. Úspech levického tenisu zavŕšili Gašparetz s Brtkom ziskom zlatej medaily a majstrovského titulu v štvorhre. Na ceste za víťazstvom porazili dvojice Košec, Stodolovský (STU Bratislava - nas. č. 1) 7:6, 6:3, Šuran, Daniš (Ružomberok/Prešov) 6:1, 6:1, Patržalka, Králiček (Inter) 6:0, 6:2 a Kučera, Kornoš (Slovan - nas. č. 2) 7:5, 6:2.

Duchonyovci v Malackách tretí
Starší žiaci Slovana Levice, zverenci Jozefa Duchonya štartovali na silne obsadenom turnaji Slovan Cup 2005 v Malackách. Levičania obsadili tretie miesto, keď prehrali len so Slovanom, ktorý skončil na 2. mieste. Prvenstvo získal Inter Bratislava. Druhým najlepším strelcom na turnaji a zároveň najlepším hráčom Levíc bol Roland Birdáč. Tréner Duchony bol s výkonmi svojich hráčov spokojný.
Výsledky: Levice - Slovan BA 1:5, Birdáč, Myjava 2:2, Birdáč, Hagara, ŠKP BA 4:0, Birdáč 3, Hagara, Sp. Trnava 3:0, Birdáč, Hagara, Klinka, Inter BA 1:1, Kocka

Najnerovci v N. Zámkoch štvrtí
Mladší žiaci Slovana Levice, zverenci trénera Petra Najnera sa zúčastnili Billa Cupu v Nových Zámkoch. Na turnaji štartovalo celkove šesť družstiev a naši mladíci skončili nakoniec na 4. mieste, hoci inkasovali na turnaji len dva góly. Turnaj mal len prípravný charakter a výsledky z neho nie sú smerodajné.
Výsledky: Levice- Chrenová 2:0, Horváth, Balczárek, N. Zámky (or.) 0:1, Komárno 0:1, Šaľa 1:0, Slušný, N. Zámky (čer.) 0:0. Víťazom turnaja sa stalo Komárno, pred N. Zámkami (or.) a N. Zámkami (čer.).

Halový futbalový turnaj ObFZ
Oblastný futbalový zväz v Leviciach usporiada v nedeľu 30. januára 2005 v športovej hale v Levicich futbalový turnaj za účasti šiestich mužstiev. Z Oblastných majstrovstiev sa turnaja zúčastnia dve najlepšie mužstvá po jesennej časti - FK Demandice a Družstevník Starý Tekov a mužstvá z regionálnych súťaží, umiestenené po jeseni najvyššie - Slovan Levice, MŠK PM Želiezovce- Zbroj., Družstevník Veľké Ludince a Slovan Šahy.
9.30 Porada vedúcich, 10.00 S. Tekov - Levice, 10.25 Želiezovce - Demandice, 10.50 V. Ludince - Čajkov, 11.15 S. Tekov - Demandice, 11.40 Želiezovce - V. Ludince, 12.05 Šahy - Levice, 12.30 S. Tekov - V. Ludince, 12.55 Demandice - Šahy, 13.20 Želiezovce - Levice, 13.45 S. Tekov - Čajkov, 14.10 V. Ludince - Demandice, 14.35 Želiezovce - Starý Tekov, 15.00 Levice - Demandice, 15.25 Želiezovce - Šahy, 15.50 Levice - V. Ludince, 16.20 vyhodnotenie

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?