Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V poslednom kole povinné víťazstvo Levičanov

V poslednom kole základnej časti basketbalovej extraligy sa na levickej palubovke predstavila Žilina, ktorá je síce

BK LEVICE- BK VÁHOSTAV ŽILINA 100:82 (26:24, 55:38, 80:57)
Levice: Lutovský 18, Klein 17, Sýkora 12, Drobnjak 4, Červenka 3 (Krkoš 20, Brliť 8, Kucsa 7, Pohánka 4, Michálik 3, Činčura 2, Kollár 2)
Žilina: Miš 26, Minovski 24, Orolín 10, Tucakovič 6, Wright 2 (Závodný 14)

TH: 22/13 - 19/16, Trojky: 7-6, pred 1050 divákmi rozhodovali: Brziak a Szibilla
v tabuľke na poslednom mieste, ale v posledných dvoch kolách potrápila silné mužstvá Handlovej a Lučenca. Aj v Leviciach sa hostia predstavili, hlavne v prvej desaťminútovke, v dobrom svetle. Levičania chceli naopak odčiniť stredajšiu vysokú prehru z Nitry a ukázať dobrý basketbal divákom, ktorí opäť začínajú zapĺňať športovú halu. Hneď od začiatku zápasu sa domáci dostali do vedenia a počas celého stretnutia neprehrávali ani raz. Ani hostia však nechceli byť len do počtu a celú prvú štvrtinu si udržiavali len minimálny bodový odstup. V domácom drese bodovali hlavne Lutovský s Kleinom a Sýkorom, na strane hostí sa presadzoval Miš a Minovski. V druhej desaťminútovke zapli Levičania predsa len na vyšší rýchlostný stupeň a pomaly si začali budovať rozhodujúci náskok. V 14. minúte bol síce stav 33:28, potom však domáci šnúrou 16:0 za štyri minúty viedli už 49:28 a za 18 minút hry dali viac bodov, ako v Nitre za celý zápas! Polčas sa skončil 17 bodovým vedením domácich 55:38.
V druhom polčase si domáci udržiavali náskok, ukázali niekoľko pekných akcií a súperovi nedovolili ani len pomyslieť na víťazstvo. Pod košom sa bodovo presadzoval Krkoš, autor 20-tich bodov a na ihrisko sa postupne dostali všetci hráči Levíc. A hoci poslednú štvrtinu vyhrali hostia 20:25, domáci dosiahli povinné víťazstvo, ktoré bodovo zaokrúhlil na stovku kapitán Levíc Michálik úspešným trojbodovým pokusom. Aj keď postup do prvej šestky Levičanom tesne ušiel, okrem zlyhania v Nitre naznačili, že sa zdravo pobijú o 7. miesto pred play-off, v konkurencii s Komárnom, Interom a Žilinou. A aj v ďalších zápasoch chcú potešiť svojich verných fanúšikov dobrým basketbalom.
Už najbližšiu sobotu 5. februára o 18.30 hod. sa Levice opäť stretnú s mužstvom Žiliny. Aj na tento zápas je vstup zdarma!