Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

V Levoči mávali aj zástavky, tak ako bolo treba...

V druhom kole jarnej časti I. hádzanárskej ligy mužov cestovali levickí hádzanári za svojim súperom do Levoče. V bojovnom zápase plných zvratov nakoniec

HK Slovan Levoča - LKH Levice 24:21 (10:11)
Góly LKH: Cifra 5/1, Kollár 5, B. Vydra 4, Mančuška 2, Nanák 2, A. Majtán 2 Lieskovský 1.
Zostava LKH: Juhász, Diószegi - Melišek, Nanák, Repáň, Kollár, Zórád, Tóth, B. Vydra, Hloušek, Mančuška, Lieskovský, Cifra, A. Majtán.
Vylúčení: 5 - 10 na 2 min.
Sedmičky: 8/7 - 1/1.
Priebeh zápasu: 4:2, 5:5, 6:7, 9:11, 12:14, 17:17, 19:18, 23:20.
Pred 200 divákmi tendenčne a veľmi slabo rozhodovali Vorreiter a Šimko z Michaloviec.
zvíťazili domáci hádzanári o 3 góly, no prehra Levičanov bola nezaslúžená a najväčšou mierou sa o to, žiaľ, postarali muži v čiernom. Svedčí o tom aj výrok domáceho kapitána po zápase kapitánovi hostí „Boli ste dnes lepší, no my sme domáci!“ - čo nepotrebuje komentár. Levickí hádzanári bez dvoch hráčov základnej zostavy M. Majtán - zranenie, Papp - zahraničie, podali v tomto zápase bojovný a dobrý výkon. Žiaľ niekedy to nestačí na získanie dvoch majstrovských bodov. Obrana hostí bola tvrdá, za ktorou stál výborný Diószegi a ten mal v prvom polčase vyše 60 % úspešnosť zákrokov. V útoku už bolo vidieť určité zlepšenie v súhre a góly z rúk hostí padali po vypracovaných akciách.
V prvom polčase lepšie začali domáci, no po 10-tich minútach hry už bol zápas vyrovnaný a odvtedy sa striedali súperi vo vedení. V 29. min. bol náskok hostí dvojgólový, no po zbytočnej chybe v útoku domáci 5 sekúnd pred koncom polčasu znížili na rozdiel jediného gólu. Aj druhý polčas začali hostia lepšie, viedli 12:14, aj 15:17, no potom prišli chvíle už spomínaných pánov v čiernom a hostí jednoducho nepustili k slovu. Stačí si všimnúť počet udelených trestov a sedemmetrových hodov, keď Levičania svoju jedinú sedmičku hádzali 10 sekúnd pred koncom zápasu, no vtedy už bolo o víťazovi stretnutia rozhodnuté. Žiaľ, šport vie byť aj taký krutý, keď vynaložené úsilie hráčov a trénerov kazia alebo znehodnotia bezcharakterní „ochrancovia“ čistoty hry.
V ďalšom domácom zápase nastúpia levickí hádzanári v sobotu, 19. februára 2005 o 18. hodine, keď hostia hráčov HK Martin.
Ostatné výsledky: Martin - Prešov B 24:20 (12:8), Topoľčany - Piešťany 32:24 (18:10), Malacky - Prešov/Levoča 10:0 - kontumačne, hostia nepricestovali, Modra - Hlohovec 21:26 (11:17)

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?