Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Najlepší športovci mesta Banská Štiavnica

V obradnej sieni Mestského úradu v Banskej Štiavnici sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie ankety primátora o najlepšieho športovca mesta Banská Štiavnica za rok 2004. Primátor Marián Lichner prijal najlepších športovcov mesta, ktorí dosiahli v minulom rok

u mimoriadne výsledky. Komisia športu pri mestskom zastupiteľstve určila podľa kritérií a dosiahnutých výsledkov poradie športovcov v jednotlivých vekových kategóriách. A mali z čoho vyberať! Veď športovci Banskej Štiavnice štartovali na majstrovstvách sveta, Európy, na medzinárodných pretekoch, majstrovstvách Slovenska, oblasti a mnohých ďalších športových podujatiach. Na vyhodnotenie bolo navrhnutých celkovo 38 športovcov. Vyhodnotení boli v kategóriách žiaci, dorast, seniori, veteráni a družstvá. Tohto roku to bolo už po trinásty raz, keď si z rúk primátora Lichnera preberali športovci ocenenia za dosiahnuté výsledky. V každej kategórii boli ocenení prví traja pretekári, ktorí obdržali pohár a diplom. Ocenení boli aj najlepší tréneri a funkcionári. Tí dostali za svoju činnosť diplomy za zásluhy a rozvoj športu. Prinášame výsledky ankety:
Žiaci:
1. Zuzana Osvaldová (ľahká atletika - Atletický klub Horáčik) – na majstrovstvách Slovenska v hale obsadila 3. miesto v behu na 600 m, 7. miesto v cestnom behu na 2000 m a 9. miesto na 600 m na dráhe.
2. Michal Ivanič (plávanie - Plavecký klub) – na majstrovstvách Slovenska v plávaní sa umiestnil na 4. mieste v disciplíne 50 m motýlik, na 6. mieste v disciplíne 50 m znak, dosiahol 7. miesto v disciplíne 200 m polohové preteky, 10. miesto na 100 m voľný spôsob. Bol členom družstva mužov PK, ktoré skončilo v II. lige na 2. mieste.
3. Marek Konečný (plávanie – Plavecký klub) – na majstrovstvách Slovenska v plávaní 7. miesto na 50 m prsia, 7. miesto na 100 m prsia. Člen družstva mužov PK, ktoré skončilo v II. lige na 2. mieste.
Dorast:
1. Paula Solivarská (ľahká atletika – Atletický klub Horáčik) – 2. miesto na halových majstrovstvách Slovenska v behu na 3000 m, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu na 3000 m, 1. miesto na medzinárodných pretekoch v behu na 3000 m.
2. Jozef Majer (plávanie – Plavecký klub) – na majstrovstvách stredoslovenskej oblasti získal dvakrát 1. miesto, jedenkrát 2. miesto a šesťkrát 3. miesto, na majstrovstvách oblasti škôl v plávaní zvíťazil na 100 m znak a obsadil 2. miesto na 100 m voľným spôsobom. Bol členom družstva mužov PK, ktoré v II. lige skončilo na 2. mieste.
3. Michal Kminiak (futbal – FK Sitno) – za výborné športové výkony v družstve žiakov i dorastu a za významný podiel na umiestnení družstva dorastu na 1. mieste po jesennej časti V. futbalovej ligy.
Seniori:
1. Boris Zajvald (pretláčanie rukou – AWK) – 2. miesto na majstrovstvách sveta – pravá ruka do 95 kg, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska – pravá ruka do 95 kg. Člen družstva AWK Banská Štiavnica – víťaza slovenského pohára.
2. Radoslav Dobrovič (pretláčanie rukou – AWK) – 3. miesto na majstrovstvách sveta – pravá ruka do 86 kg, 1. miesto na majstrovstvách Slovenska – pravá i ľavá ruka. Člen družstva AWK Banská Štiavnica – víťaza slovenského pohára.
3. Rastislav Tomaga (pretláčanie rukou – AWK) – 3. miesto na majstrovstvách sveta – pravá ruka do 105 kg, 1. miesto na majstrovstvách Slovenska – pravá ruka. Člen družstva AWK Banská Štiavnica – víťaza slovenského pohára.
Veteráni:
1. Daniel Matis (ľahká atletika) – 1. miesto na majstrovstvách Slovenska v behu na 10000 m, 4. miesto na majstrovstvách Slovenska v behu na 5000 m, 1. miesto na medzinárodných majstrovstvách Maďarska v behu na 5000 m, 2. miesto na medzinárodnom polmaratóne v Maďarsku. Zúčastnil sa štyridsiatich cestných behov, kde sa umiestnil desaťkrát na prvom, šestnásťkrát na druhom a sedemkrát na treťom mieste.
2. Juraj Cengel (ľahká atletika) – 1. miesto na majstrovstvách Slovenska v behu na 400 a 800 m, 1. miesto na majstrovstvách Slovenska v behu na 1500 m, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu, 3. miesto na majstrovstvách Slovenska v polmaratóne. Zúčastnil sa 21 cestných behov, kde sa umiestnil štyrikrát na prvom, dvakrát na druhom a šesťkrát na treťom mieste.
Družstvá (bez určenia poradia):
Futbalový klub Sitno Banská Štiavnica – družstvo dorastu – za prvé miesto po jesennej časti V. ligy.
Športový klub Armwrestling Banská Štiavnica – za víťazstvo v Slovenskom pohári družstiev v pretláčaní rukou.
Plavecký klub Banská Štiavnica – za 2. miesto družstva mužov a za 3. miesto družstva žien v II. plaveckej lige.
Tréneri (bez určenia poradia):
Andrej Gazdík – Športový klub stolného tenisu Pružnosť, Ľubomír Barák – Futbalový klub Sitno Banská Štiavnica, Darina Cesnaková – Športový klub Gymnázium Banská Štiavnica.
Mimoriadne ceny:
Alexander Cabaník – za dlhoročnú a mimoriadne kvalitnú reprezentáciu Banskej Štiavnice vo futbale a v ľadovom hokeji ako aj úspešnú trénerskú a obetavú funkcionársku prácu v týchto športových odvetviach.
Miroslav Maruniak – za mimoriadne dlhú aktívnu športovú činnosť, za vynikajúce športové výsledky a vzornú reprezentáciu Banskej Štiavnice v plávaní.
Za dlhodobú športovú angažovanosť:
Roman Kuruc – za dlhodobé úspešné trénerské a funkcionárske pôsobenie v banskoštiavnickom mládežníckom futbale a za kvalitnú viacročnú komentátorskú a spravodajskú športovú činnosť.
Zuzana Haľamová – za aktívnu a nadšenú dlhoročnú činnosť cvičiteľky v Slovenskom zväze rekreačnej a telesnej výchovy odbor rekreačný aerobic a za úspešný rozvoj tejto telovýchovnej aktivity v Banskej Štiavnice a okolí.
Osobitné ocenenie:
Radoslav Nemčok – za dosiahnutie výborných športových výsledkov, za 4. miesto na majstrovstvách sveta v kvadriatlone, za 3. miesto na majstrovstvách Slovenska v triatlone – šprint, za 2. miesto na majstrovstvách Slovenska v triatlone xeterra, za 2. miesto v Slovenskom pohári v triatlone.