Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Najlepší športovci mesta Banská Štiavnica

V obradnej sieni Mestského úradu v Banskej Štiavnici sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie ankety primátora o najlepšieho športovca mesta Banská Štiavnica za rok 2004. Primátor Marián Lichner prijal najlepších športovcov mesta, ktorí dosiahli v minulom rok

u mimoriadne výsledky. Komisia športu pri mestskom zastupiteľstve určila podľa kritérií a dosiahnutých výsledkov poradie športovcov v jednotlivých vekových kategóriách. A mali z čoho vyberať! Veď športovci Banskej Štiavnice štartovali na majstrovstvách sveta, Európy, na medzinárodných pretekoch, majstrovstvách Slovenska, oblasti a mnohých ďalších športových podujatiach. Na vyhodnotenie bolo navrhnutých celkovo 38 športovcov. Vyhodnotení boli v kategóriách žiaci, dorast, seniori, veteráni a družstvá. Tohto roku to bolo už po trinásty raz, keď si z rúk primátora Lichnera preberali športovci ocenenia za dosiahnuté výsledky. V každej kategórii boli ocenení prví traja pretekári, ktorí obdržali pohár a diplom. Ocenení boli aj najlepší tréneri a funkcionári. Tí dostali za svoju činnosť diplomy za zásluhy a rozvoj športu. Prinášame výsledky ankety:
Žiaci:
1. Zuzana Osvaldová (ľahká atletika - Atletický klub Horáčik) – na majstrovstvách Slovenska v hale obsadila 3. miesto v behu na 600 m, 7. miesto v cestnom behu na 2000 m a 9. miesto na 600 m na dráhe.
2. Michal Ivanič (plávanie - Plavecký klub) – na majstrovstvách Slovenska v plávaní sa umiestnil na 4. mieste v disciplíne 50 m motýlik, na 6. mieste v disciplíne 50 m znak, dosiahol 7. miesto v disciplíne 200 m polohové preteky, 10. miesto na 100 m voľný spôsob. Bol členom družstva mužov PK, ktoré skončilo v II. lige na 2. mieste.
3. Marek Konečný (plávanie – Plavecký klub) – na majstrovstvách Slovenska v plávaní 7. miesto na 50 m prsia, 7. miesto na 100 m prsia. Člen družstva mužov PK, ktoré skončilo v II. lige na 2. mieste.
Dorast:
1. Paula Solivarská (ľahká atletika – Atletický klub Horáčik) – 2. miesto na halových majstrovstvách Slovenska v behu na 3000 m, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu na 3000 m, 1. miesto na medzinárodných pretekoch v behu na 3000 m.
2. Jozef Majer (plávanie – Plavecký klub) – na majstrovstvách stredoslovenskej oblasti získal dvakrát 1. miesto, jedenkrát 2. miesto a šesťkrát 3. miesto, na majstrovstvách oblasti škôl v plávaní zvíťazil na 100 m znak a obsadil 2. miesto na 100 m voľným spôsobom. Bol členom družstva mužov PK, ktoré v II. lige skončilo na 2. mieste.
3. Michal Kminiak (futbal – FK Sitno) – za výborné športové výkony v družstve žiakov i dorastu a za významný podiel na umiestnení družstva dorastu na 1. mieste po jesennej časti V. futbalovej ligy.
Seniori:
1. Boris Zajvald (pretláčanie rukou – AWK) – 2. miesto na majstrovstvách sveta – pravá ruka do 95 kg, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska – pravá ruka do 95 kg. Člen družstva AWK Banská Štiavnica – víťaza slovenského pohára.
2. Radoslav Dobrovič (pretláčanie rukou – AWK) – 3. miesto na majstrovstvách sveta – pravá ruka do 86 kg, 1. miesto na majstrovstvách Slovenska – pravá i ľavá ruka. Člen družstva AWK Banská Štiavnica – víťaza slovenského pohára.
3. Rastislav Tomaga (pretláčanie rukou – AWK) – 3. miesto na majstrovstvách sveta – pravá ruka do 105 kg, 1. miesto na majstrovstvách Slovenska – pravá ruka. Člen družstva AWK Banská Štiavnica – víťaza slovenského pohára.
Veteráni:
1. Daniel Matis (ľahká atletika) – 1. miesto na majstrovstvách Slovenska v behu na 10000 m, 4. miesto na majstrovstvách Slovenska v behu na 5000 m, 1. miesto na medzinárodných majstrovstvách Maďarska v behu na 5000 m, 2. miesto na medzinárodnom polmaratóne v Maďarsku. Zúčastnil sa štyridsiatich cestných behov, kde sa umiestnil desaťkrát na prvom, šestnásťkrát na druhom a sedemkrát na treťom mieste.
2. Juraj Cengel (ľahká atletika) – 1. miesto na majstrovstvách Slovenska v behu na 400 a 800 m, 1. miesto na majstrovstvách Slovenska v behu na 1500 m, 2. miesto na majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu, 3. miesto na majstrovstvách Slovenska v polmaratóne. Zúčastnil sa 21 cestných behov, kde sa umiestnil štyrikrát na prvom, dvakrát na druhom a šesťkrát na treťom mieste.
Družstvá (bez určenia poradia):
Futbalový klub Sitno Banská Štiavnica – družstvo dorastu – za prvé miesto po jesennej časti V. ligy.
Športový klub Armwrestling Banská Štiavnica – za víťazstvo v Slovenskom pohári družstiev v pretláčaní rukou.
Plavecký klub Banská Štiavnica – za 2. miesto družstva mužov a za 3. miesto družstva žien v II. plaveckej lige.
Tréneri (bez určenia poradia):
Andrej Gazdík – Športový klub stolného tenisu Pružnosť, Ľubomír Barák – Futbalový klub Sitno Banská Štiavnica, Darina Cesnaková – Športový klub Gymnázium Banská Štiavnica.
Mimoriadne ceny:
Alexander Cabaník – za dlhoročnú a mimoriadne kvalitnú reprezentáciu Banskej Štiavnice vo futbale a v ľadovom hokeji ako aj úspešnú trénerskú a obetavú funkcionársku prácu v týchto športových odvetviach.
Miroslav Maruniak – za mimoriadne dlhú aktívnu športovú činnosť, za vynikajúce športové výsledky a vzornú reprezentáciu Banskej Štiavnice v plávaní.
Za dlhodobú športovú angažovanosť:
Roman Kuruc – za dlhodobé úspešné trénerské a funkcionárske pôsobenie v banskoštiavnickom mládežníckom futbale a za kvalitnú viacročnú komentátorskú a spravodajskú športovú činnosť.
Zuzana Haľamová – za aktívnu a nadšenú dlhoročnú činnosť cvičiteľky v Slovenskom zväze rekreačnej a telesnej výchovy odbor rekreačný aerobic a za úspešný rozvoj tejto telovýchovnej aktivity v Banskej Štiavnice a okolí.
Osobitné ocenenie:
Radoslav Nemčok – za dosiahnutie výborných športových výsledkov, za 4. miesto na majstrovstvách sveta v kvadriatlone, za 3. miesto na majstrovstvách Slovenska v triatlone – šprint, za 2. miesto na majstrovstvách Slovenska v triatlone xeterra, za 2. miesto v Slovenskom pohári v triatlone.
Diplomy za zásluhy a rozvoj športu:
Ladislav Malčický, Emil Ivanič, Ľubomír Weis, Ján Lupták, Daniel Orčík, Milan Bahna, Vladimír Nemčok, Ján Sedílek, Martina Olhová, Karol Palášthy, Miloš Lovas, Vladimír Račok.
Ďakovný list mesta Banská Štiavnica:
Juraj Bálik, Vladimír Auder, Marián Adamský, Miloš Šimek, Ondrej Binder, Athéna Smolková, František Lipták, Vladimír Nemčok ml..

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?