Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

Kiná

Žiar nad Hronom
kino Hron
23./24. 2. Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch
– dokonalý priateľ. Dokonalý život. Čo by sa mohlo pokašľať? V tomto pokračovaní Denníka Bridget Jonesovej sa stretávame s hlavnou hrdinkou tam, kde sme sa s ňou rozlúčili: šťastnou a spokojnou v náručí vytúženého milenca Marka Darcyho. Mark je zatiaľ uznanlivý, ohľaduplný a tolerantný ku všetkým jej záchvatom žiarlivosti. Akonáhle sa na scéne objaví „dlhonohá hrozba“, Bridgetine ružové obláčky, v ktorých sa doteraz vznášala, náhle stmavnú. Stále častejšie záchvaty podceňovania začnú negatívne ovplyvňovať jej lásku s Darcym. Avšak stále sa jej darí predierať sa množstvom trapasov a problémov, aké sprevádzajú každú pracujúcu ženu, najmä, keď sa stala symbolom samostatnej hrdinky, ktorá si dokáže poradiť so životom. Bridget Jonesová: S rozumom v koncoch prináša úsmevnú a osobnú odpoveď na otázku Čo vlastne nasledovalo po happy – ende? Vstupné: 70 Sk/18.00 hod.
26./27. 2. Miluj ma prosím – vášeň je nesmrteľný cit. Mladý, talentovaný bankár je posadnutý predstavou, že krásne dievča, ktoré pravidelne stretáva v kaviarni, je jeho bývalou životnou láskou. Zahorí túžbou získať ju späť. Začne ju pravidelne sledovať pri jej návratoch domov a postupne sa stále viac a viac približuje... Jedného dňa získa potrebnú odvahu a vkradne sa až do jej apartmánu. Jeho túžba ho privedie k nebezpečnému odhaleniu, ktoré môže zmeniť celý jeho život... a nielen jeho. Vstupné: 70 Sk/18.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Banská Štiavnica
kino Akademik
22./23. 2. Alexander Veľký
– výpravný historický veľkofilm mapuje život jednej z najvýraznejších postáv svetovej histórie, odvážneho a krutého dobyvateľa Alexandra Veľkého, ktorý už ako 32-ročný vybudoval najväčšie impérium všetkých čias – Ríšu Alexandra Macedónskeho. Minulosť a prítomnosť sa stretáva v mozaike triumfov a porážok, v ktorých sa premietajú spomienky na detstvo i Alexandrov život od dospievania, ktoré bolo naplnené snami o sláve a dobrodružstve, až po jeho mystickú smrť. Vstupné: 75 Sk/17.30 hod.
26. 2. Slávici v klietke – francúzsky režisér Christopher Barratier sa podujal spracovať večný príbeh učiteľa, ktorý skrotí plnú triedu oficiálne nezvládnuteľných žiakov. V tomto prípade ide o chovancov internátnej školy pre problémových chlapcov, kam prichádza v povojnovom období neúspešný a rezignovaný hudobník Clément Matthieu, aby nastúpil na miesto vychovávateľa. Po čase dospeje k názoru, že drastické výchovné metódy, presadzované riaditeľom Rachinom, podrývajú aj posledné zvyšky ľudskosti, ktoré v chlapcoch ostávajú. Rozhodne sa preto konať a na vlastnú päsť založí spevácky zbor... Vstupné: 70 Sk/18.30 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Nová Baňa
kino Vatra
23. 2. Alexander Veľký -
veľkolepý projekt Olivera Stonesa s hviezdnym obsadením. Výpravný historický veľkofilm mapuje život jednej z najvýraznejších postáv svetovej histórie odvážneho a krutého dobyvateľa Alexandra Veľkého, ktorý už ako 32 ročný vybudoval najväčšie impérium všetkých čias – Ríšu Alexandra Macedónskeho. Minulosť a prítomnosť sa stretáva v mozaike triumfov a porážok, v ktorých sa premietajú spomienky na detstvo i Alexandrov vzostup k moci. Historický veľkofilm ukazuje celý Alexandrov život od dospievania, ktoré bolo naplnené snami o sláve a dobrodružstve, až po jeho mystickú smrť. Vstupné: 70 Sk/18.00 hod.
26. 2. Monštrum - Charlize Theron hrá vo filme „Monštrum“, ktorý je natočený na základe skutočného príbehu masovej vrahyne Aileen Wuornos, ktorá na prelome 90 rokov zabila niekoľko mužov. Za túto úlohu získala v minulom roku cenu Americkej filmovej akadémie – Oscar, za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe. Aileen Wuornos bola v minulom roku na Floride popravená. Režisérka Patty Jenkins zobrazila milostný príbeh dvoch stratených existencií: Wuornsovej, bývalej prostitútky a Selby Wallovej (Christina Ricci), ktorú rodičia pošlú k tete na Floridu, aby sa „vyliečila zo svojej homosexuality“. Aileen, blízka samovražednému zúfalstvu, zavíta do baru, kde spozná Selby a zamiluje sa do nej. Aby udržala ich vzťah, pokračuje v prostitúcii. Živí tak v sebe smrtiacu zúrivosť, ktorá vyvrcholí niekoľkými brutálnymi vraždami. Aileen je médiami označovaná ako prvá masová vrahyňa – monštrum. Filmový debut scenáristky – režisérky Jenkinsovej „Monštrum“ je burcujúci a komplikovaný, rovnako ako jeho nie práve v dobrom známa anti-hrdinka. Monštrum poskytuje objektívny pohľad na vrahyňu – a spoločnosť, v ktorej žije – a akoby sa mu podarilo docieliť isté zvláštne dávky empatie. Vstupné: 55 Sk/18.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Žarnovica
kino Máj
26. 2. Polárny expres -
malý chlapec leží vo svojej posteli a nemôže zaspať... Vonku husto sneží a Vianoce sú predo dvermi. S napätím čaká, kedy sa ozve cinkanie rolničiek na saniach Santa Clausa. Náhle sa zvonku ozve ohromujúci rachot. Vybehne von iba v pyžame a v papučiach a s úžasom sa díva na čierny vlak, vynárajúci sa z oblaku hustej pary a snehových vločiek. Sprievodca vlaku už čaká len na neho. „Fajn, už ideš?“, osloví ho sprievodca. „A kam?“ „Prečo, kam? Predsa na Severný pól. Toto je Polárny expres!“ Vstupné: 65 Sk/17.00 hod.

Pozvánky

Pohronské múzeum v Novej Bani vás pozýva na výstavu Dozrievanie – Roman Rembovský. Výstava potrvá do 15. apríla 2005 vo výstavných priestoroch Pohronského múzea v Novej Bani v pondelok – piatok od 8.00 do 15.00 hod.

Pohronské múzeum v Novej Bani vás pozýva na výstavu Príroda a ľudia objektívom Jozefa Rusňáka. Výstavné priestory Pohronského múzea v Novej Bani sú otvorené v pondelok – piatok od 8.00 do 15.00 hod. Výstava potrvá do 15. apríla 2005.

Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom a pracovisko Banská Štiavnica
22. 2. Zo života pre život –
cyklus prednášok o hľadaní nových životných riešení. Prednáška: nový životný štýl človeka nepokojného a plného napätia sa dá zmeniť na nový model tejto doby. Miesto: CMK Rubigall Banská Štiavnica od 17.00 hod.
24. 2. Zlatí seniori – prevencia viktimácie – odborný seminár z 1. a 4. Základnej školy v Žiari nad Hronom. Miesto: Dom seniorov Žiar nad Hronom.
24. 2. Metodický deň pre recitátorov – pre mládež, dospelých a kolektívy ZPOZ. Miesto: POS Žiar nad Hronom od 8.00 hod. Poplatok: 30 Sk
25. 2. Duša dreva – les, drevo, človek a umenie – komponovaný program poézia, hudba, spev. Krátke prednášky – Lesy našej zeme, drevo v dejinách ľudstva, rezbárstvo, sochárstvo, symbolika stromov. Miesto: Galéria umeleckých sympózií SOUL Banská Štiavnica od 15.30 hod.
25. 2. Foto – klub – klub pre fotografov amatérov. Miesto: POS Žiar nad Hronom od 16.00 hod.
28. 2. Klub budúcich zamestnaných – stretnutie v klube. Program: práca so slamou. Miesto: CMK Rubigall B. Štiavnica od 9.30 hod.

Krajská hvezdáreň a planetárium M.Hella v Žiari nad Hronom v spolupráci so Slovenskou agentúrou životného prostredia a ostatnými kultúrnymi a školskými zariadeniami vyhlasujú XIII. ročník regionálneho kola umelecko - odbornej súťaže ZEM JE LEN JEDNA, zameranej na ekologickú výchovu a výchovu k ochrane a tvorbe životného prostredia. Vyhlásená súťaž má za cieľ iniciovať tvorbu nových literárnych,výtvarných, prípadne hudobných úvah a spracovanie návrhov na zlepšenie životného prostredia - významnej oblasti ľudského snaženia.
Kategórie súťažných prác:
I. kategória: literárna,výtvarná a hudobná oblasť: úvaha, sci-fi poviedka, esej, kreslený humor, plagát, fotografia, kresba,(čiernobiela i farebná, max. rozmer A3), krátka znelka, pieseň, krátke au- diovizuálne pásmo max. 20 minút pre univerzálne využitie
II. kategória: návrhy na zlepšenie a ochranu životného prostredia.
Podmienky súťaže: súťaž je určená študentom stredných a vysokých škôl do veku 21 rokov. Súťažné práce musia byť napísané strojom alebo tlačiarňou počítača, text v rozsahu maximálne 5 normovaných strán(formát A4, 30 riadkov na strane a maximálne 60 znakov v riadku textu), okrem prílohovej časti, t.j. nákresov prípadne dokumentácie. Počet súťažných prác od jedného autora nie je obmedzený, jeden autor môže prispieť odborným návrhom i literárnou, prípadne inou umeleckou úvahou, resp. úvahami. Súťažná práca musí byť pôvodná, doteraz nepublikovaná. Súťažnú prácu zašlite v 3 exemplároch v obálke s heslom Súťaž na adresu: Krajská hvezdáreň a planetárium M. Hella, 965 01 Žiar nad Hronom do 2. apríla 2005. K zásielke priložte obálku s vloženými osobnými údajmi napísané na liste, ktoré obsahujú: meno a priezvisko autora, dátum narodenia, číslo OP, adresa bydliska a adresa, ktorú školu súťažiaci navštevuje. Bližšie informácie naemail:prihodova@planetarium.sk.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 2. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 3. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 4. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 6. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 7. Hygge ako životný štýl
 8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 40 941
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 37 322
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 14 409
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 292
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 846
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 787
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 273
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 188
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 051
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 925
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Testovanie v Žiari nad Hronom.

Obyvatelia využili aj možnosť online registrácie.

21 h
Momentka zo zápasu proti Púchovu.

Futbalisti Pohronia absolvovali ďalšie dva prípravné zápasy. Najskôr si zmerali sily so Žilinou, cez víkend doma privítali futbalistov Púchova.

22 h
Antigénové testovanie na koronavírus.

Čerstvé výsledky z dnešného testovania.

23. jan
Mesto zredukovalo počet odberových miest.

Na testovanie dnes prišlo menej ľudí ako očakávali.

23. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mestá a obce v okrese Prievidza postupne zverejňujú počty ľudí, ktorí využili skríningové testovanie v ich obci.

14 h

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

23. jan

Pozitivita je zatiaľ nízka.

23. jan

Petra inšpirovala k textu tragédia. Na Oravskej priehrade sa utopili bratranci.

23 h

Už ste čítali?