Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Levičania doťahovali náskok súpera, ale nedotiahli

Po prehranom zápase doma s Komárnom mali Levičania prvý pokus o vrátenie sa do hry o 7. miesto na Pasienkoch, kde v základnej časti prehrali o 30 bodov.

INTER BRATISLAVA - BK LEVICE 77:75 (21:21, 40:38, 65:54 )
Inter: Bratič 16, Petrovič 16, Opatovský 15, Kuznecov 8, Pandula 8 (Živický 9, Števula 3, Matický 2)
Levice: Klein 18, Sýkora 17, Červenka 7, Drobnjak 7, Krkoš 6 (Lutovský 11, Brliť 6, Michálik 3)
TH: 26/17 - 18/11, fauly: 22 - 26, trojky: 4 - 8
Pred 500 divákmi rozhodovali: Pipíška a Zubák
Tentokrát však prišli do Bratislavy pripravení zabojovať o víťazstvo. Dobrou obranou sa hneď od začiatku snažili eliminovať najnebezpečnejších hráčov súpera a nedovoliť Interu vypracovať si väčší náskok. Táto taktika im vychádzala prakticky po celý prvý polčas. Sýkora výborne pokrýval Kuznecova a spolu s Kleinom sa najviac presadzovali aj pod súperovým košom. Hoci Inter viedol v 4.minúte 13:8, v siedmej už viedli Levičania 14:15 a takto sa mužstvá striedali vo vedení, až sa prvá desaťminútovka skončila nerozhodne 21:21. Začiatok druhej časti však vyšiel o poznanie lepšie domácim. Levičania zahodili niekoľko tutoviek s pod koša a Inter razom vyhrával 30:21. V tej chvíli sa zdalo, že sa môže opakovať scenár z prvého zápasu v ktorom sa Levičania, po šnúre domácich položili, a zápas nezvládli. Tentokrát sa to však nestalo. Košmi Červenku, Sýkoru a Brliťa Levičania zmazali náskok Interu a keď pridal trojku Lutovský, na ukazovateli skóre svietil stav 38:38! Potom ešte naši basketbalisti nedoskočili pod vlastným košom loptu a Opatovský uzavrel bodový scenár prvého polčasu na 40:38.
Na začiatku tretej štvrtiny viedol Inter 45:40, Levičania však rýchlo vyrovnali keď sa bodovo presadzoval Klein, ktorý dal v tejto štvrtine polovicu bodov Levíc. Najlepší strelec Levičanov v tomto zápase však dohral už v 28. minúte, kedy mu podpriemerný rozhodcovia odpískali faul na Petroviča, ktorý asi videli len oni dvaja. V tejto časti hry však hostia zahadzovali opäť čisté pozície a domáci to rýchlo využívali. Svoj náskok natiahli na 11 bodov a po troch štvrtinách bol stav 65:54. Ani tento vývoj však Levičanov nezlomil. Kvalitnú obranu ešte pritvrdili, a trojkou Braňa Brliťa začali, bod po bode, sťahovať náskok Interu. V 33.minúte to bolo 67:59, o dve minúty neskôr 69:64 a o chvíľu po koši Krkoša už 69:68! Potom sa trafil domáci Petrovič za 3 body a následne rozhodcovia odpískali prísny útočný faul Krkošovi, ktorý bol jeho piaty v zápase. Hoci Levičania bojovali v obrane a získali v nej niekoľko lôpt, nepresnou rozohrávkou, alebo nepremeneným streleckým pokusom sa im už nepodarilo otočiť výsledok zápasu. Po dobrom výkone tak nesiahli na dva body, ale stále majú šancu na siedme miesto. Musia však vyhrať všetky tri zostávajúce zápasy. Najbližšie o dva týždne hrajú Levice v Žiline.