Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Povinné víťazstvo sa zrodilo až v druhej polovici zápasu

Levičania cestovali do Žiliny na zápas s vedomím, že len víťazstvo ich udrží v hre o 7. miesto pred play-off.

BK VÁHOSTAV ŽILINA- BK LEVICE 81:86 (29:26, 48:46, 61:66)
Žilina: Futo 24, Tucakovič 20, Wright 18, Závodný 10, Orolín 9 (Lukáč 0, Paľov 0)
Levice: Sýkora 21, Lutovský 18, Drobnjak 13, Klein 11, Červenka 11 (Michálik 10, Krkoš 2, Brliť 0)
TH: 17/13 - 13/10, Trojky: 6 - 4, 50 divákov, rozhodovali: Jančovič a Pavelka
Opäť sa raz potvrdilo, že hrať proti mužstvu , ktorému už prakticky o nič nejde, nie je vôbec jednoduché. V studenej hale na Bôriku sa domáci basketbalisti bez zábran pustili do Levičanov. Hrali uvolnene, darila sa im streľba a hostia mali čo robiť, aby sa im domáci bodovo nevzdialili hneď na úvod zápasu. Obrany na oboch stranách boli deravé a tak už v štvrtej minúte viedli domáci 17:13. Levičanom dlho trvalo, kým sa zahriali na zápasové tempo, o minútu však, hlavne bodmi Lutovského, viedli 17:18. Počas celej prvej desaťminútovej prestrelky sa potom mužstvá striedali vo vedení, až ju na koniec vyhrali domáci 29:26. Aj druhá štvrtina mala podobný priebeh. Vďaka strelecky disponovanému Futovi si domáci udržiavali dvoj až trojbodový náskok a Levičania slabou hrou v obrane nedokázali zastaviť ich útočný rozlet. A keďže aj naďalej útoky, na obidvoch stranách, prevyšoval obrany, po dvadsiatich minútach bol stav zápasu 48:46. Cez prestávku si sami hráči uvedomili, že len dobrou hrou v útoku sa zápasy nevyhrávajú a vzájomným povzbudením sa, v druhom polčase, vyrukovali na domácich predsa len s kvalitnejším bránením. Hoci skóre bolo aj naďalej vyrovnané, hostia začali diktovať tempo hry a postupne sa čoraz viac presadzovali pod oboma košmi. Od stavu 59:56 v 27. minúte sa šnúrou 2:10 odlepili prvýkrát od domácich a stav po troch štvrtinách bol 61:66. Domácich to však nezlomilo. Strata koncentrácie v úvode poslednej časti hry znamenala tri úspešné trojkové pokusy Žilinčanov za sebou a razom to bolo 70:66! Levičania sa však, našťastie, rýchlo spamätali. Hru umne dirigoval Michálik a keď sa k Sýkorovi bodovo pridali aj ostatní hráči, Levičania si udržiavali mierny náskok. Domáci sa na konci taktickým faulovaním pokúsili o zvrátenie skóre, tentokrát však mali naši hráči na čiare trestného hodu pevné nervy a doviedli zápas do úspešného konca.
V najbližšom kole 12.3. o 18.00 hod. nastúpime na zápas v Komárne v priamom súboji o siedme miesto.