
Biela stopa, medzinárodný masový vytrvalostný beh na lyžiach, po dlhých rokoch opustila obec Krahule. Najmasovejšie lyžiarske podujatie na Slovensku tu malo už od 1. ročníka v roku 1974
stabilné miesto štartu. Ten sa v tejto obci neuskutočnil iba niekoľkokrát, keď to neumožňovali snehové podmienky, vtedy bol preložený na Skalku. V rokoch 2003 a 2004 tu bol dokonca okrem štartu aj cieľ. Organizátori tzv. novej Bielej stopy sa pri 32. ročníku v tomto roku rozhodli nielen „rozkmotriť“ s banskobystrickými spoluorganizátormi a trať už nesituovať na banskobystrickú stranu Kremnických vrchov, ale vynechali aj tradičné krahulské miesto štartu a ani naďalej už s ním nerátajú... Ba dokonca ani len kúsok novej štyridsaťosemkilometrovej, či dvadsaťpäťkilometrovej trate cez obec alebo v jej blízkosti nevedie. Jedným z argumentov uprednostniť pri výbere miesta štartu a cieľa Skalku pred Krahulami bol ten, že Krahule ležia v nižšej nadmorskej výške a tak vzniká riziko, že pri teplých zimách je tu nedostatok snehu, čo história niekoľkokrát potvrdila. Skalka viac vyhovuje aj z pohľadu, že je tu možnosť situovať začiatok i koniec dvoch okruhov, tým pádom má divák zo sledovania pretekov viac, vidí pretekárov viackrát počas behu.
Týždeň po Bielej stope v tomto roku premiérovo vystriedali na Krahuliach bežcov na lyžiach psi a mašéri v pretekoch psích záprahov. Zatiaľ čo na Donovaloch práve v čase Bielej stopy súťažili psie záprahy o tituly majstrov sveta v šprinte, do nášho regiónu zavítal Európsky pohár FISTC severských plemien na dlhých a stredných tratiach a medzinárodné majstrovstvá Slovenska, ktorých organizátormi boli Musher klub Lučenec, OV – TJ Biela stopa a obec Krahule. V trojdňovom podujatí súťažilo 33 mašérov len zo Slovenska a Česka na tratiach dlhých 35 km a 50 km, pričom päťdesiatkilometrová vzdialenosť sa bežala na Slovensku po prvý raz. Záprahy využili aj časť dobre upravených tratí z Bielej stopy, avšak na rozdiel od lyžiarov ich trasa viedla aj cez obec Turček.
V záprahu bolo až deväť psov – napr. sibírskych husky, či aljašských malamutov. Medzi víťazmi jednotlivých kategórií boli štyria Slováci. Organizátori avizovali, že tohtoročné preteky by mali byť generálkou na budúcoročné majstrovstvá Európy.