Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Rozhodla katastrofálna obrana Levíc do polčasu

V predposlednom kole nadstavby cestovali Levičania do Komárna a v priamom súboji o konečné siedme miesto pred play-off sa očakával tvrdý a vyrovnaný zápas.

MBK RIEKER KOMÁRNO- BK LEVICE 99:86 (32:25, 58:44, 75:69)
Komárno: Kablár 29, Čurovič 24, Jurík 17, Milkovič 13, Ivan 4 (Marič 9, Vukovič 3)
Levice: Klein 25, Lutovský 15, Sýkora 15, Červenka 13, Drobnjak 4 (Krkoš 9, Michálik 3, Lovík 2)
TH: 20/13 - 20/16, trojky: 12 - 4, 600 divákov, rozhodovali: Kuzmiak a Zubák
Levičania nastúpili posilnení o skúseného Jozefa Lovíka, čo bol dosť prekvapivý ťah pred týmto zápasom. Hoci prvé dve minúty patrili Levičanom a po trojke Lutovského viedli 2:7, ďalší priebeh prvého polčasu bol pre nich ako zo zlého sna. Svojím nedôsledným bránením strelcov Komárna púšťali do pozícií, ktoré oni bezpečne premieňali. A keďže v útoku ani hostia v ničom nezaostávali už v 6. minúte bol stav zápasu 15:16. V levickom drese bol najaktívnejším hráčom Klein, ktorý často vnikal pod súperov kôš a aj trestnými hodmi držal Levičanov na dosah domácim. Komárno však odohralo polčas snov. Ich strelecká úspešnosť bola až neuveriteľná, o čom svedčí aj 9 trojok v prvom polčase! Hostia naopak až taký úspešní neboli a tak náskok domácich narastal. Prvú desaťminútovku vyhrali 32:25. Hoci Levičania robili čo mohli, nevedeli zastaviť strelecky rozbehnutých domácich a hlavne Čurovič bol na nezastavenie, keď dal v prvom polčase 19 bodov. Po šnúre 10:0 viedli domáci v 13. minúte 42:25 a mali takmer 80% úspešnosti streľby. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa Levičanom podarilo len mierne skorigovať náskok domácich a po dvadsiatich minútach bol stav 58:44. Hoci Levičania po dohovore v šatni boli odhodlaní pokúsiť sa o návrat do zápasu, nebolo to ľahké. Rozbehnuté Komárno, hnané domácimi fanúšikmi, valcovalo ďalej. Po trojkách Čuroviča, Juríka a Kablára bol stav v 27. minúte 75:53 a bolo takmer rozhodnuté. Po oddychovom čase hostí však nastal zlom v hre oboch mužstiev. Levičania akoby vstali z mŕtvych. Zlepšenou obranou prinútili domácich robiť chyby a zakončovať z ťažkých pozícií. Následne rýchlymi protiútokmi začali preberať taktovku zápasu do svojich rúk. Domácim nepomohol ani oddychový čas a Levičania boli ako vymenení. Posledné tri minúty tretej časti hry vyhrali 14:0 a zastavila ich až prestávka! Na začiatku poslednej štvrtiny síce Komárno natiahlo náskok na 79:69, potom však úradovali Levičania a bohužiaľ aj rozhodcovská dvojica. Výbornú prácu v obrane odvádzal Jožko Lovík, ktorý získal niekoľko lôpt, žiaľ rýchlo sa vyfauloval pri zákrokoch, ktoré sa pískali len ne jednej strane. Levičania bojovali a po bodoch Krkoša a Lutovského sa v 34.minúte priblížili na rozdiel troch bodov 81:78! Potom sme v obrane získali ešte niekoľko lôpt, ale možno netrpezlivosťou a veľkým chcením čím skôr otočiť zápas, sme ich následne stratili. Ďalším dôvodom, prečo sa domáci postupne začali vzďaľovať bolo, že takmer v každom útoku bol pískaný faul na domácich. O rozhodovaní v poslednej štvrtine svedčí aj počet trestných hodov v nej, keď domáci hádzali 16 pokusov! Levičania iba 3.... Posledných päť minút hry sa Levičania ešte snažili o obrat v skóre ale ich trojkové pokusy neboli úspešné a domáci trestnými hodmi doviedli zápas do úspešného konca. V poslednom kole hostíme v sobotu 19.3 o 18.00 hod. Inter Bratislava v zápase o play-off! Na ôsme miesto potrebujeme zvíťaziť o 8 bodov. Vstup na zápas je zdarma.