Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

Kiná

Banská Štiavnica

kino Akademik
15. 3. Pofajčíme, uvidíme -
jeden z nich je pracant vo firme a nechá sa utláčať svojimi kolegami (Harold). Druhý študuje viac-menej z donútenia rodičov medicínu (Kumar). A v jeden piatkový večer sa táto dvojica rozhodne posilniť troškou marihuany a potom dostane spočiatku obyčajný nápad ísť sa najesť do fastfoodu White Castle, pretože iba tam majú riadne hamburgery podľa ich chute. Lenže keď sa dozvedia, že v ich meste je fastfood nefunkčný, rozhodnú sa ostať pri svojom gastronomickom záujme, uzatvoriť pakt, že hamburgery musia byť a vydajú sa na cestu do vedľajšieho mesta. A tento film reportážne zachycuje ich zadymenú odyseu... Upätý Harold a ležérny Kumar zažijú najbláznivejšiu noc svojho života v tejto originálnej a stopercentne nekorektnej „huličskej“ komédii. Vstupné: 70 Sk/18.30 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

19. 3. Rodinka úžasných – film rozpráva o príhodách rodiny bývalých superhrdinov, ktorí odhaľujú zdroj svojich mimoriadnych schopností – jeden v druhom. Významný bojovník proti zločinu, Bob Parr (alias pán Úžasný) prenasledoval zlo a každodenne zachraňoval životy. Odvtedy prešlo 15 rokov a Bob a jeho žena Helen (tiež bývalá superhrdinka) boli prinútení zmeniť identitu a ako obyčajní radoví občania sa stiahnuť na tiché predmestie. Dnes žijú ako bežní smrteľníci a vedú normálny rodinný život so svojimi deťmi – ktoré sa tiež usilujú hrať normálnych. Dnes je Bob poisťovacím agentom a bojuje už len s nudou a so zväčšujúcou sa pneu- matikou okolo pása. Naplnený túžbou po vzruchu sa usadený superhrdina chopí novej šance vo chvíli, keď dostane záhadný odkaz, na základe ktorého sa vydá na odľahlý ostrov, kde má splniť prísne tajnú úlohu. Vstupné: 60 Sk/17.30 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Žarnovica

kino Máj
19. 3. Alexander Veľký -
veľkolepý projekt Olivera Stonesa s hviezdnym obsadením. Výpravný historický veľkofilm mapuje život jednej z najvýraznejších postáv svetovej histórie odvážneho a krutého dobyvateľa Alexandra Veľkého, ktorý už ako 32-ročný vybudoval najväčšie impérium všetkých čias – Ríšu Alexandra Macedónskeho. Minulosť a prítomnosť sa stretáva v mozaike triumfov a porážok, v ktorých sa premietajú spomienky na detstvo i Alexanderov vzostup k moci. Historický veľkofilm ukazuje celý Alexanderov život od dospievania, ktoré bolo naplnené snami o sláve a dobrodružstve až po jeho mystickú smrť. Vstupné: 65 Sk/18.00 hod.

Žiar nad Hronom

kino Hron
16./17. 3. Prekliata Argentína –
ľudia miznú bez stopy a ich najbližší sú bezmocní... Dych vyrážajúci príbeh o odhodlaní, odvahe a sile človeka. Rok 1976 Buenos Aires. Carlos Rueda, jeho žena Cecília a dcéra Teresa žijú v krajine, kde neustále miznú tisícky ľudí. Cecília je známou novinárkou a jej kritické články vzbudia pozornosť vládnych agentov. Jedného dňa ju odvedie polícia do utajenej väznice. Carlos začne po nej pátrať a tým sa zoznamuje s tragickými osudmi uväznených a ich rodín. Mnohým sa mu podarí pomôcť, ale stále nenachádza Cecíliu. Keď tajná polícia zistí, že Carlos hľadá svoju ženu a pri tom odhaľuje zverstvá krutého režimu, unesú mu dcéru. Zdrvený Carlos sa nevzdáva a robí všetko pre to, aby zachránil svoju rodinu. Vstupné: 65 Sk/18.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

19./20. 3. Na dotyk – ak veríte v lásku na prvý pohľad, nikdy ju neprestanete hľadať. Tento film je sarkastickým pohľadom na súčasné citové vzťahy, rozpráva príbeh štyroch obyvateľov Londýna, ktorých osudy sa pretnú v nemilosrdnej medziľudskej hre plnej náhodných stretnutí, spaľujúcej príťažlivosti a bezstarostných zrád. Vstupné: 70 Sk/18.00 hod.

Pozvánky

Žiar nad Hronom

8. 3. - 30. 4. Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom Archeologická expozícia a Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici otvárajú v Dome kultúry na Námestí Matice slovenskej výstavu pod názvom Dravce Slovenska. Výstava je prístupná od 8. marca a potrvá až do 30. apríla.
15./16. 3. Veľkonočné trhy – tradičné predveľkonočné podujatie s bohatým výberom tovaru bude pre verejnosť sprístupnené 15. 3. od 9.00 do 18.00 hod. a 16. 3. od 8.00 do 18.00 hod. v priestoroch MsKC. Vstup voľný.
Detská burza jarno – letná 22. a 23. marca 2005 utorok od 9.00 do 17.30 streda od 9.00 do 16.00 v dome kultúry – kino spojená s vernisážou fotografií z materských centier Slovenska. Možnosť predaja a kúpy: detské šatstvo letného charakteru pre deti od 0 do 6 rokov, tehotenské oblečenie, detské potreby neobmedzeného druhu, detské dopravné prostriedky, hračky. Veci na predaj sa zbierajú v pondelok 21. marca 2005 od 13.00 do 18.00 v kine. Kontakt: 0908529663

Kremnica

Mesto Kremnica, CVČ Cvrček, HS Skalka, kremnickí turisti, lyžiarski nadšenci, ctení sponzori a mnohí nemenovaní dobrí ľudia vás všetkých pozývajú na 44. ročník karnevalovej rozlúčky so snehom Veľkonočné vajce 2005. Už tradične na Veľkonočnú nedeľu 27. marca 2005 o 10.00 hod. vás radi privítame na Skalke pri Kremnici za Chatou na Skalke, kde budeme spoločne sledovať promenádu v maskách na lyžiach a podobných zariadeniach. Budeme radi, ak príde čo najviac zamaskovaných, pretože práve pre nich máme pripravené hodnotné ceny. Sprievodnými podujatiami budú vyhodnotenie lyžiara roka 2004, ukážka snowboardového lyžovania a predaj remeselných výrobkov. Nebude chýbať tradičná tombola, hudba občerstvenie.

Nová Baňa

15. – 18. 3. Divadelná Nová Baňa (XXX. ročník) – regionálna súťažná prehliadka divadelných súborov kategórie C pre okresy Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom a Žarnovica. Víťaz postupuje do vyšších postupových prehliadok. Miesto konania: kino Vatra Nová Baňa. Vstupné: 30 Sk. Organizátor: Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom, tel. 045/672 30 94.

Výstavy

Nová Baňa

Pohronské múzeum

Výstava Dozrievanie je autorská výstava študenta Vysokej školy výtvarných umení – odbor maľba v Bratislave – Romana Rembovského. Pochádza z Ukrajiny a už vyše 10 rokov žije v Novej Bani. Vo svojej tvorbe sa venuje rôznym technikám – kresbe, perokresbe, pastelu, kombinovanej technike a alternatívnej grafike. Práce, ktoré Rembovský vystavuje v Pohronskom múzeu v Novej Bani majú komorný charakter a poukazujú na výtvarné dozrievanie autora. Prevahu majú olejomaľby. Svojou tvorbou vypovedá o svojich dojmoch zo života, z umenia a kultúry všeobecne. Vystavené práce nemajú prísnu a logickú väzbu. Výstava potrvá do 15. apríla 2005.

Výstava Príroda a ľudia objektívom Jozefa Rusňáka je zostavená z 97 farebných fotografií dokumentujúcich krásy prírody, ročných období v prírode, ale aj portréty ľudí a ich jeseň života. Aj táto výstava potrvá do 15. apríla 2005.

Banská Štiavnica

Ochrana prírody a kultúrneho dedičstva v karikatúre – Banská Štiavnica 2004: Berggericht – Mineralogická expozícia – v tomto roku sa koná už XVI. ročník slovenskej a III. ročník medzinárodnej výstavy. O tom, že podujatie sa stalo obľúbeným nielen na Slovensku svedčí aj fakt, že sa do neho zapojilo 88 autorov, ktorí zaslali 222 prác do jednej z dvoch kategórií. Okrem účastníkov zo Slovenska nechýbajú kresby zo všetkých obývaných kontinentov sveta. Výstava potrvá do 30. 3. 2005.
My sa nevieme sťažovať nahlas: Galéria Jozefa Kollára – ďalší ročník výstavy detských kresieb sa uskutoční aj v tomto roku. Rovnako ako v roku 2004, aj tentoraz boli oslovené školy nielen zo Slovenska, ale aj z miest okolitých štátov. Podujatie má za sebou už 6 úspešných ročníkov. Svedčí o tom aj fakt, že do minuloročného zaslali deti z 38 škôl viac ako 500 kresieb. Vernisáž sa uskutoční 15. 3. o 11.00 hod.

Žiar nad Hronom

Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom v spolupráci s Hvezdárňou a planetáriom M. Hella v Žiari nad Hronom organizuje okresné a krajské kolo celoslovenskej postupovej súťažnej prehliadky amatérskej filmovej tvorby a videotvorby Cineama 2005 pre všetky vekové kategórie. Súťažné žánre: dokument, reportáž, experiment, hraný film (video, animovaný film), video, videoklip. Okresné kolo (neverejné): 30. marca 2005 v priestoroch POS Žiar nad Hronom. Krajské kolo: 2. apríla 2005 v priestoroch Hvezdárne a planetária M. Hella v Žiari nad Hronom. Uzávierka: 24. 3. 2005. Bližšie informácie, propozície súťaže, prihlášky: Pohronské osvetové stredisko, Miroslava Víťazková, Duklianskych hrdinov 21, 965 01 Žiar nad Hronom. Tel.: 045/672 51 36, 672 30 94 email: osvetaziar@stonline.sk

Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom a pracovisko Banská Štiavnica
14. 3. Jarné zvykoslovie – miesto: SBM Banská Štiavnica od 14.00 hod.
14. 3. Sklomaľba – miesto: CMK Rubigall Banská Štiavnica od 9.00 hod.
15. 3. My sa nevieme sťažovať nahlas – vyhodnotenie výtvarnej súťaže a vernisáž výstavy. Miesto: Galéria J. Kollára Banská Štiavnica. Čas: 10.00 hod.
17. 3. Jarný salón 2005 – 17. ročník regionálnej výstavy amatérskej výtvarnej tvorby – vernisáž 17. 3. o 16.30 hod. Miesto: MsKC Žiar nad Hronom, pondelok – piatok od 9.00 do 17.00 hod.
18. 3. Jarné zvykoslovie – kraslice – miesto: ŠZŠ Hrabiny Nová Baňa od 8.00 hod.
18. 3. Jarné zvykoslovie – kraslice – miesto: DSS Hrabiny Nová Baňa od 12.00 hod.
19. 3. Klub paličkovania – miesto: Škola tradičných a súčasných remesiel od 12.00 hod.

Krajská hvezdáreň a planetárium M. Hella v Žiari nad Hronom vás pozýva na regionálnu výstavu výtvarných prác žiakov MŠ,ZŠ,ZUŠ v regióne Žiar nad Hronom Vesmír očami detí, ktorú si môžete prezrieť denne od 8.marca do 30. marca 2005 pondelok a piatok od 8.00 hod. do 15.00 hod. v SCI -FI SÁLE KHaP M.Hella v Žiari nad Hronom.

Krajská hvezdáreň a planetárium M.Hella v Žiari nad Hronom vás pozýva na astronomické popoludnie Deň planetárií, ktorý sa uskutoční pri príležitosti Svetového dňa planetárií 20. marca 2005 o 14.00 hod.
Program:
1) Klenoty kozmu - relaxačný program vo hviezdnej sále
2) Zem zblízka a zďaleka - hudobno-relaxačný program
3) Púť za planétou Mars - videoprogram v prednáškovej sále
4) Galaktická encyklopédia -videoprogram v prednáškovej sále
5) Pozorovanie Slnka - pozorovateľňa
6) Prehliadka výstavy vesmír očami detí - sci-fi sála
Krajská hvezdáreň a planetárium M.Hella v Žiari nad Hronom vás pozýva na tematické popoludnie Jarná obloha, ktoré sa uskutoční pri príležitosti jarnej rovnodennosti - prvého jarného dňa, 21. marca o 10.00 hod. v priestoroch KHaP M.Hella v Žiari nad Hronom.
Program:
1) Súhvezdia jarnej oblohy, ich najjasnejšie hviezdy a najjasnejšie objekty na jarnej oblohe - planetárium
2) Pozorovanie Slnka

Krajská hvezdáreň a planetárium M.Hella v Žiari nad Hronom vás pozýva na tematický deň Meteorológia,ktorý sa uskutoční pri príležitosti Svetového dňa meteorológie, dňa 23. marca o 9.00 hod. v priestoroch KHaP M. Hella v Žiari nad Hronom.
Program:
1) Návšteva meteorologickej stanice
2) Základné meteorologické merania - prednáška
Väčšie skupiny sa môžu prihlásiť mailom planetarium@prihodova.sk alebo na č.t.045/6723615

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šéf Accenture: Nie je nič nezvyčajné, že mám paralelne dva mítingy naraz
 2. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 3. 4 hi-tech inovácie, ktoré zmenia Slovensko
 4. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 5. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 6. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 7. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 8. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite
 9. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 10. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 1. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 2. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 3. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 4. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 5. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 6. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 7. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 8. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 9. Stanovisko Asociácie moderných benefitov k TK RÚZ
 10. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 23 090
 2. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 121
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 166
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 5 830
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 5 821
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 735
 7. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 346
 8. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 3 122
 9. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 2 908
 10. Bratislavu bude sprevádzať luxus 2 754

Blogy SME

 1. INEKO: Koronakríza sa v roku 2020 podpísala pod nárast dlhu miest zo 180 na 197 eur na obyvateľa
 2. Juraj Halička: Supervýkonné a dokonale presné, také sú naše oči
 3. Anna Záhorčáková: Vymysli appku, ktorá zlepší svet!
 4. Miroslav Židek: Čím sú čísla?
 5. Jan Pražák: Budeš se nám starat o dítě, maminko
 6. Samuel Ivančák: Úvaha (nielen) o rozhlasových kvótach
 7. Miroslav Galovič: Stověžatá Praha trocha jinak anebo sedm pražských zastavení. Dnes první, všehochuť bez ladu a skladu (pragomix).
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 30 957
 2. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 6 450
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 6 325
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 944
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 673
 6. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 5 671
 7. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 4 852
 8. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 4 409
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Prinášame rozhovor s Michalom Mertinyákom, výkonným riaditeľom Únie ligových klubov, ktorá je strešným orgánom najvyššej futbalovej súťaže


3 h
Makety špakov. Ilustračné foto.

Rozmiestniť ich chce v desiatich lokalitách.


TASR 15 h

V aute sa viezli štyria ľudia.


ROS 20. okt

Dnes v MY Športujeme aj o tom, ako sa darilo mladíkom v kvalifikácii na futbalové ME.


20. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Muža bez respirátora policajti najskôr vyviedli z budovy Klientskeho centra Okresného úradu v Prievidzi a následne ho za pomoci donucovacích prostriedkov spacifikovali. Zatiaľ čo verejnosť postup polície kritizuje, oni sa obhajujú a situáciu vysvetľujú.


20. okt

Môžu sa majitelia bytov brániť pred fajčiarmi na balkónoch? S otázkami sme sa obrátili na právnika, bytového správcu i realitného makléra.


18. okt

Od podelka sa bude najprísnejšími pravidlami riadiť až desať okresov v krajine.


a 1 ďalší 23 h

Zlyhanie softvéru označila za dezinformáciu.


20 h

Blogy SME

 1. INEKO: Koronakríza sa v roku 2020 podpísala pod nárast dlhu miest zo 180 na 197 eur na obyvateľa
 2. Juraj Halička: Supervýkonné a dokonale presné, také sú naše oči
 3. Anna Záhorčáková: Vymysli appku, ktorá zlepší svet!
 4. Miroslav Židek: Čím sú čísla?
 5. Jan Pražák: Budeš se nám starat o dítě, maminko
 6. Samuel Ivančák: Úvaha (nielen) o rozhlasových kvótach
 7. Miroslav Galovič: Stověžatá Praha trocha jinak anebo sedm pražských zastavení. Dnes první, všehochuť bez ladu a skladu (pragomix).
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 30 957
 2. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 6 450
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 6 325
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 944
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 673
 6. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 5 671
 7. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 4 852
 8. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 4 409
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu