Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky
BARÁŽ O POSTUP DO I. DORASTENECKEJ LIGY V HOKEJI

Levičania po ťažkom boji nakoniec prvoligoví...

Domáci začali veľkým tlakom, ale bez gólového efektu. Od 5. min. sa začala karta obracať a Levičania prebrali taktovku do svojich rúk. Príkladne si začali plniť taktické pokyny a dostavili sa aj šance.

HK Levice - HK Trebišov 2:0 na zápasy
HK Trebišov - HK Levice 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Góly: Novosad, Babinčák, Bajko L., Novotný
Za niekoľko minút preto svietil na svetelnej tabuli stav 0:2 pre Levice. Do konca tretiny sa však domácim podarilo vyrovnať na 2:2. V druhej tretine sa hral výborný a rýchly hokej na oboch stranách, s patričnou tvrdosťou. Gólom Babinčáka Levice išli opäť do vedenia na 2:3. Do poslednej tretiny domáci museli hrať vabank, ale Levičania umnou hrou a celoplošným obsadzovaním, ich nepustili do tlaku. Domáci znížili minútu pred koncom na 3:4, ale na viac už sa nezmohli. Výborný výkon brankára Burdu a zodpovedný prístup hráčov slávil úspech, čo bol veľmi dôležitý krok k postupu pred druhým zápasom.
HK Levice - HK Trebišov 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: Bajko L.2, Štúň
V úvodných minútach zápasu zodpovednosť zväzovala našim dorastencom ruky a hostia boli v prvej polovici zápasu aktívnejším mužstvom. Pri vlastnom oslabení v závere 1. tretiny najprv L. Bajko a po ňom aj, vekom ešte žiak, obranca Štúň opečiatkovali tyčku bránky súpera. Aktivita hostí končila na skvele chytajúcom Burdovi, ale ten „zatiahol roletu“ a Trebišovčania boli z neho doslova zúfalí. Druhú tretinu domáci začali oveľa lepšie a prišli aj gólové šance, ale Novosad a L. Bajko ich nepremenili.V 30. min. si obranca Štúň nakorčuľoval medzi kruhy na prihrávku L. Bajka a švihom pomedzi brankárove betóny otvoril skóre zápasu. Tento gól posadil domácich definitívne na koňa. V poslednej tretine výkon domácich gradoval a Lukáš Bajko ukázal, prečo patrí medzi najlepších strelcov. V 42. min. ušiel hosťujúcej obrane L. Bajko, jeho sólový únik síce gólom ešte neskončil, ale akcia pokračovala ďalej a kanonier Levičanov predsa len dostal puk do brány na 2:0. V 48. min. L. Bajko vypichol puk v útočnom pásme a klasickým blafákom definitívne rozhodol o postupe našich dorastencov do I. juniorskej ligy. Trebišov naopak z I. ligy vypadol. Po zápase vypukla obrovská radosť domácich z vytúženého postupu do I. ligy a prítomní diváci ich odmenili zaslúženým potleskom.
Zostava Levičanov v posledných dvoch zápasoch: Burda (Cina) - Segíň, E. Filip, Takács, Štúň, Mikuška, Košút, Banacky, Goga - Novosad, Sebelédi, M. Filip - L. Bajko, Babinčák, Novotný - Slušný, Jaroš, Ciriak - J. Bajko, Kucharovič, Valenteje - Kmeť.