Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Z vedúcich mužstiev zaváhal jedine Komat

Do prestávky sa hral vyrovnaný zápas, keď si obe mužstvá vypracovali niekoľko dobrých šancí, ale presne mieril jedine Ťuťuris.

MFC 04 - Siwel 9:1 (1:0), góly: P. Ťuťuris 4, L. Bilčík 2, Š. Víg, Mlinka, Š. Dvornák - R. Minár, ŽK: Sádovský (MFC 04)
Po zmene strán Siweláci fyzicky odpadli, hráči MFC 04 poľahky strieľali jeden gól za druhým a nakoniec zvíťazili vysokým rozdielom ôsmich gólov.
Medina - Komat 3:2 (0:1), góly: Cs. Andruska 3 - J. Kinčok, F. Fiam
Vo veľmi vyrovnanom zápase sa hral kvalitný futbal. Obe mužstvá si dlho dávali pozor hlavne v obrannej fáze, keď do polčasu skóroval jedine Kinčok z Komatu. V 2. polčase však Andruska svojim hetrikom otočil skóre v prospech Mediny. A keď na druhej strane mieril presne jedine Fiam, na zisk bodu to pre Komat nakoniec nestačilo.
Help - Sabrina B 3:6 (0:2), góly: Patko, J. Hinzeller, Sirota - B. Vydra 3, T. Pleva, M. Šebeštín, Sz. Zoller
Sabriňáci sa zišli na zápas, tak akurát v piatich, ale už do polčasu viedli o dva góly. Hepláci na začiatku 2. polčasu síce znížili, ale Sabriňáci troma gólmi upravili na 1:5 a o víťazovi bolo rozhodnuté. V závere zápasu Help trošku prikrášlil výsledok a znížil na konečných 3:6.
KaMi - Real Drink 8:2 (4:0), góly: M. Špaňo 2, P. Mužík 2, L. Kákody 2, I. Bohunický, Š. Boďo - J. Začka, M. Chano
KaMi začalo zápas s elánom a po góloch Špaňa a Kákodyho viedlo dvojgólovým rozdielom. Ešte do prestávky Mužík dvoma gólmi vlastne definitívne rozhodol o zisku troch bodov pre svoje družstvo. V druhej časti hry aj súper pridal v ofenzíve, ale na zníženie stavu to nestačilo. práve naopak, KaMi svoje vedenie zvýšilo aj bez niekoľkých opôr na konečný šesťgólový rozdiel.
Sporting - Dukla 1:5 (1:3), góly: B. Kondrčík - Vetor, Frajka, Miroslav Šebo, Martin Šebo, Tušan
Sporting mal lepší vstup do zápasu a ujal sa vedenia gólom Kondrčíka. Lenže Dukla ešte do prestávky otočila skóre vo svoj prospech. Sporting sa síce snažil o vyrovnanie, ale hráči Dukly si svoj náskok strážili, ba po obrátke ešte dvoma gólmi zvýšili svoj náskok až na štyri góly a zaslúžene získali tri body.
Deportivo - ŠKP 1:2 (1:1), góly: D. Rafael - G. Csala 2
Zo začiatku sa hral dosť opatrný futbal, keď si obe mužstvá dávali pozor v obrane. Deportivo sa ujalo vedenia gólom D. Rafaela, ale ŠKP nasadilo svoje tornáda. Csala ešte do prestávky vyrovnal a v druhej časti hry sa čakalo, kto spraví chybu. Csala svojim druhým gólom postal ŠKP do vedenia a tento gól sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci.
Athletic Zlatner - Geodet Juhász 0:5 (0:2), góly: Pekarík 3,Horský, Mihálka
Favorizovaní boli hráči Geodetu, ale dlho im trvalo, kým to potvrdili aj výsledkovo. Do prestávky futsalisti Atletica odolávali pomerne dobre, ale po prestávke ich zlomil tretí gól súpera. Geodeti nakoniec dotiahli zápas do víťazného konca.
VÚEZ - Šped-Trans 2:11 (1:0), góly: B. Soják, M. Vörösmarty - G. Švec 5, S. Chlebo 3, R. Meiling 2, M. Gábriš
Kto nevidel zápas neuverí. V 1. polčase sa viac darilo hráčom VÚEZu, keď ich súper bol akýsi zamrznutý. Po Sojákovom góle sa ujali vedenia a keď v 2. polčase Vörörmarty pridal druhý gól, zdalo s, že sa zrodí prekvapenie. Lenže Švec spolu s Chlebom zatrúbili do útoku, obaja strelili po tri góly a razom Šped-Trans viedol 2:6. Potom pridal Šped-Trans ďalšie góly a zrodilo sa jednoznačné víťazstvo po zlepšenom výkone v 2. polčase.

Hneď v úvodnom kole Kovexáci odskočili svojim súperom
SIMO - Rapid 12:4 (5:3), góly: Srna 6, Jašek 3, Hudec 2, Slušný - Šinko 3, Klimko
Futsalisti Sima sa rozhodli, že boj o postup ešte nie je pre nich stratený. Odskákali si to preto hráči Rapidu, ktorí inkasovali až 12-krát, keď neudržateľný bol hlavne Srna, autor šiestich gólov svojho mužstva. Po ako tak vyrovnanom 1. polčase v tom druhom o víťazovi už nebolo pochýb.
Tlmače - LVT 6:3 (1:1), góly: Kissimonyi 4, Rafael 2 - Š. Pap 2, P. Pap
V šlágri kola na seba narazili mužstvá ašpirujúce na postup do I. ligy. Po vyrovnanom 1. polčase sa Tlmače dočkali zaslúženého víťazstva, hlavne vďaka streleckej dispozícii Kissimonyiho, ktorý prakticky sám rozhodol zápas.
JHJ Kovex - Slovan 7:1 (3:0), góly: Budovec 2, M. Palic 2, M. Mlynárik, Horváth, Šmirina - Flašík
Kovexáci potvrdili úlohu favorita a svojho súpera zdodali bez väčších problémov šesť gólovým rozdielom. Už do prestávky si zabezpečili bezpečný náskok, ktorý po obrátke ešte dokázali zvýšiť. Čisté konto brankárovi Kovexu prekazil Flašík.
Dynamo - Sektor 0:1 (0:1), gól: B. Bogár
Sektor bol papierovým favoritom zápasu, no na svoje víťazstvo sa musel poriadne nadrieť. Prvý gól Braňa Bogára do prestávky sa ukázal byť nakoniec jediným a rozhodujúcim v celom zápase a Sektor si nakoniec tri body pripísal na svoje konto.
LP Noma - H. Seč 7:10 (4:7), góly: Dobos 4, Pintér, Pinke, M. Sliačan - M. Sakoš 4, M. Horváth 3, Debnár 3, ŽK: Marföldy (H. Seč)
V prvom zápase jarnej časti boli obe mužstvá nažhavené na útočný futbal, čo výsledkom bolo až 11 gólov do polčasu. Po zmene strán aktivita oboch mužstiev trošku ustala, ale aj tak si Sečania zabezpečili cenné víťazstvo.
Eurosport - Energo 2:0 (1:0), góly: K. Tuna, M. Ježík
Eurosport sa dostal z poslednej priečky druholigovej tabuľky. Po góle Tunu do prestávky, pridal v 2. polčasu poisťujúci gól Ježík a Eurosport si pripísal na svoje konto tretie víťazstvo v súťaži

1. JHJ Kovex 17 15 0 2 108:46 45
2. LVT 17 13 0 4 90:56 39
3. Simo 17 12 1 4 87:48 37
4. Tlmače 17 11 0 6 70:51 33
5. Sektor 17 10 0 7 84:59 30
6. Rapid 17 9 2 6 95:70 29
7. H. Seč 17 7 2 8 86:81 23
8. Slovan 17 6 1 10 67:96 19