Pondelok, 26. september, 2022 | Meniny má Edita

Levičania to proti Interu nakoniec zvládli

V poslednom kole nadstavbovej časti privítali Levičania v priamom súboji o posledné voľné miesto do play-off mužstvo Interu Batislava. Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrný.

BK LEVICE - INTER BRATISLAVA 77:66 (25:13, 42:37, 59:57)
Levice: Lutovský 16, Michálik 15, Klein 13, Drobnjak 13, Sýkora 6 (Krkoš 7, Červenka 5, Kollár 2 )
Inter: Opatovský 15, Kuznecov 13, Bratič 13, Petrovič 12, Pandula 11(Murko 2, Talajka 0, Matický 0, Živický 0)
TH: 19/11 - 20/12, Trojky: 4 - 6, 900 divákov, rozhodovali: Címa a Pipíška
Inter si chcel udržiavať Levičanov bodovo na dosah, ale darilo sa mu to len prvé štyri minúty, keď bol stav zápasu 8:6. Domáci začali stupňovať svoj výkon, zrýchlili rozohrávku a vytvárali si dobré strelecké pozície, ktoré premieňali. Bodovo sa pod košom presadzoval Lutovský a v 8. minúte bol stav zápasu 18:8. Interistom sa nedarila streľba z väčších vzdialeností a pod košom odvádzali v obrane výbornú prácu levickí pivoti. A tak sa prvá štvrtina skončila 25:13. Aj začiatok druhej štvrtiny mal podobný priebeh. Levičania hrali rýchlo a jednoducho a ich náskok narastal. V 13. minúte bol stav 33:15, v 16. min. 38:23 a zdalo sa, že hostia sú na kolenách. Potom však prišiel nepochopiteľný útlm na domácej strane. Levičania prestali hrať svoju hru, začali strieľať z ťažkých pozícií a Interisti to hneď využili. Bodmi Bratiča a Kuznecova vyhrali posledné štyri minúty prvého polčasu o desať bodov - 4:14 a boli naspäť v hre. Polčas sa tak skončil vedením domácich 42:37. Levičania sa sami dostali do herného kŕču a tak prebiehal celý druhý polčas. Hoci si stále udržiavali domáci mierny náskok, hra už nebola taká pružná, ako v prvom polčase. V 25.minúte bol stav 53:44, no v 28.min. po trojke Kuznecova 57:55! Posledné dve minúty tretej štvrtiny a aj začiatok poslednej, boli plné nepresností na oboch stranách a padli v nich len štyri body. V 32. minúte bol stav 59:57 a čakala sa veľká dráma. Levičania vedeli, že treba vyhrať o 7 bodov a nervozita v hale by sa dala krájať. Obrana Levíc bola v týchto momentoch výborná, škrípalo to však v útoku. V 35. minúte za stavu 61:57 prišli zlomové momenty stretnutia. Staronová tvár v drese Levíc Juraj Kollár dal kuriózny kôš s faulom, následne po nepremenenom trestnom hode si sám doskočil loptu a vzápätí Michálik trojkou zvýšil náskok Levíc na 66:57! Interisti bojovali ďalej a košmi Petroviča a Opatovského znížili na rozdiel siedmich bodov. Rišo Klein mal však v poslednej minúte pevné nervy, premenil štyri trestné hody a doviedol Levičanov k vydretému, ale zaslúženému víťazstvu. Na súpera v 1. kole play-off si Levičania počkajú do stredy, kedy sa hrá posledné kolo nadstavby o 1. -6. miesto. Hrať sa bude na 3 víťazné zápasy. Prvý zápas odohráme u súpera 2. 4., druhý doma 6. 4. Vo štvrtok 24.marca o 18.00 hod. odohráme priateľský zápas proti mužstvu Komárna.
P. Sooš, tréner BK Levice: Zo začiatku zápasu sme hrali naozaj dobre, výborne sme bránili, vychádzali nám rýchle protiútoky. Potom sme začali robiť chyby, strieľali sme s nepripravených pozícií a sami sme dali súperovi šancu na zvrat. Záver zápasu bol veľmi dramatický z oboch strán, obe mužstvá mali veľmi nepresnú koncovku, ale vďaka bojovnosti sme vyhrali postačujúcim bodovým rozdielom.