Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Mužstvá z čela tabuľky nezaváhali, KaMi nehralo

V 1. polčase hráči Komatu len ťažko hľadali kľúč na prekonanie súperovho brankára, ale aj tak o gól viedli. Po zmene strán bol Komat iniciatívnejší, strelil ďalších päť gólov a bezpečným gólovým rozdielom zdolal snaživého súpera. Helpáci bojovali, ale skú

Sabrina - KaMi - domáci nenastúpili na zápas
Komat - Help 7:3 (2:1), góly: T. Hlaváčik a Jano Ivančo po 2, M. Adam, Varga, Jančo - A. Szilva 2, Fülöp
senosť bola na strane Komatu a to bolo rozhodujúce.
Siwel - Medina 1:6 (0:2), góly: B. Barcík - Cs. Andruska 3, J. Kukuli, Hegedüs, Š. Kukuli
Medina do prestávky viedla o gól, zásluhou Š. a J. Kukuliho, keď jediný gól Siwelu strelil Barcík. Po prestávke sa rozstrieľal Andruska, ktorý troma gólmi vzal vietor z plachiet Siwelu. Medina nakoniec zvíťazili výrazným gólovým rozdielom
ŠKP - MFC 04 3:2 (2:1), góly: J. Fabian 2, E. Baláž - M. Čížik, F. Mlinka
Vo vyrovnanom zápase sa v 1. polčase strelecky viac darilo hráčom ŠKP, hlavne zásluhou Fabiana, ktorý strelil dva góly. Súper odpovedal jediným gólom Čížika. V 2. polčase Baláž strelil tretí gól a v samom závere zápasu Mlinka už len skorigoval na konečných 3:2.
Geodet Juhász - Deportivo 2:4 (0:2), góly: Pekerík, V. Horský - Ľ. Čvirik a M. Rafael po 2
Vo vyrovnanom zápase sa do prestávky viac darilo Deportivu, ktoré zásluhou M. Rafaela viedlo o dva góly. Geodet sa po zmene strán snažil o vyrovnanie, čo sa mu však nepodarilo. Obe mužstvá strelili po dva góly a náskok Deportiva zostal nezmenený.
Šped-Trans - Athletic Zlatner 12:1 (5:0), góly: R. Meiling 4, G. Švec 3, Fialka a S. Chlebo po 2, E. Sághy
Druhé mužstvo v tabuľke - Šped-Trans, neponechalo nič na náhodu a už do polčasu si vytvorilo dostatočný gólový náskok. Ich rýchlosť a behavosť boli najväčšími zbraňami nad doposiaľ posledným Athleticom. Konečný výsledok vyjadruje pomer síl na ihrisku.
Dukla - VÚEZ 8:2 (5:1), góly: L. Hinzeller 4, Štadler, Dorník, Miro Šebo, E. Szalma - M. Podseník 2
Hráči VUEZ ledva nastúpili na zápas, aj to so zranenými hráčmi. Už do prestávky získali hráči Dukly štvorgólový náskok, ktorý sa ukázal byť rozhodujúci. Po obrátke bol zápas vyrovnanejší, ale Dukla v pohode dotiahla zápas do víťazného konca.
Real Drink - Sporting 9:2 (3:1), góly: T. Krenčan 4, J. Začka a M. Chano po 2, P. Lulei - G. Búry, M. Búry
Hráči Sportingu sa zišli len v malom počte, čo s chuťou hrajúci Drinkáči s prehľadom využili. Do prestávky si vybojovali dvojgólové vedenie, ktoré po zmene strán ešte zvýšili, až na konečný sedemgólový rozdiel. Strelecky sa najviac darilo T. Krenčanovi, autorovi štyroch gólov.

Kovexáci zvýšili svoj náskok a smerujú do I. ligy
H. Seč - Tlmače 1:5 (1:3), góly: Markuš - Koláček 4, J. Kissimonyi, ŽK: Kissimonyi
Na prvý gól Koláčeka ešte Sečania odpovedali, ale na ďalšie jeho tri zásahy do čierneho už nie. Hoci prišli Tlmačania iba piati, zápas dotiahli v pohode do víťazného konca.
LVT - Dynamo 5:4 (2:1), góly: Chmelovics 3, Š. Pap, Kolčár - Mich. Jančo, Mir. Jančo, F. Jančo, Herc
Hráči LVT mali v zápase územnú prevahu, ktorú využili na štvorgólové vedenie. Hráči Dynama sa ale nevzdávali, znížili na rozdiel jedného gólu, ale vyrovnať už nedokázali.
Sektor - SIMO 6:6 (3:3), góly: R. Moravčík 3, P. Sádovský 2, F. Krako - M. Hudec 3, M. Srna 2, L. Slušný
Sektor viedol v 1. polčase už 3:0, ale nakoniec ratoval bod v závere zápasu. Hráčom Sima sa podaril dokonalý obrat, keď viedli niekoľko minút pred koncom už 4:6, ale Moravčík v závere dvoma presnými zásahmi vyrovnal na konečných 6:6.
Rapid - Slovan 3:5 (1:2), góly: Dubovský 2, Raček - J. Kaminský st. 2, Kosorín 2, Flašík
Hoci Rapid viedol, Slovan do polčasu otočil skóre vo svoj prospech. Chlieb sa lámal za stavu 3:3, keď J. Kaminský st. dvoma gólmi strhol víťazstvo na stranu Slovana.
Energo - LP Noma 1:6 (0:1), góly: Kronka - Váczi 2, Dobos, Mikulec, Kozák, M. Sliačan
Tabuľkové postavenie favorizovalo Energo, ale už do prestávky viedla LP Noma o gól. V 2. polčase LP Noma pridala ďalších päť gólov a zaslúžene zápas doviedla do víťazného konca.
Eurosport - JHJ Kovex 3:8 (2:5), góly: Lehocký, Lörincz, Miriak - M. Palic a T. Mlynárik po 2, Budovec, E. Jenes, Šmirina, J. Éhn
Kovexáci odohrali zápas v tréningovom tempe, aj tak zdolali svojho súpera bezpečným gólovým rozdielom. Rozdiel v kvalite oboch mužstiev bol viac než zreteľný.

Slovan - Sektor 2:1 (0:0), góly: J. Kaminský st., M. Flašík - J. Bogár, ŽK: P. Sádovský
V zápase chudobnom na góly sa do polčasu hráči strelecky nevyznamenali. Po obrátke Slovanisti svoje šance premenili dva razy, kým ich súper len raz a to nakoniec stačilo na ich tesné víťazstvo.
SIMO - LVT 3:2 (1:1), góly: Š. Galgóci 2, L. Čery - Š. Pap, P. Lohyňa, ŽK: Š. Pap
V šlágri kola mužstiev, ktoré ešte poškuľujú po I. lige sa hral vyrovnaný a dramatický zápas. Po nerozhodnom 1. polčase mali v ďalšom priebehu hry presnejšiu mušku hráči Sima a nakoniec zvíťazili.
JHJ Kovex - Rapid 5:2 (2:1), góly: Jašek 3, Šmirina, Budovec - Šinko, Dubovský
Rapid poriadne potrápil Kovexákov a dlho držal s vedúcim mužstvom II. ligy vyrovnanú partiu. Až po zmene strán Kovex strelil upokojujúce góly a zaslúžene zvíťazil.
Dynamo - H. Seč 2:4 (1:3), góly: F. Jančo, Varga - M. Horváth 2, Bátovský, Naď
Hráči H. Seči potvrdili v tomto zápase úlohu favorita a už do polčasu si vytvorili dvojgólový náskok. Ten si v 2. polčase postrážili a zapísali si do tabuľky povinné tri body.
Tlmače - Energo - hráči Tlmáč sa na zápas nedostavili
LP Noma - Eurosport 4:5 (1:0), góly: Pintér, Dobos, M. Sliačan, Mikulec - Ježík 2, Pavolka, Lehocký, Miriak
V zápase dvoch mužstiev zo spodku tabuľky sa viac darilo do prestávky hráčom LP Noma, keď viedli o gól. V 2. polčase prevzal iniciatívu Eurosport a otočil skóre nakoniec vo svoj prospech.
1. JHJ Kovex 19 17 0 2 121:51 51
2. LVT 19 14 0 5 97:63 42
3. Simo 19 13 2 4 96:56 41
4. Tlmače 18 12 0 6 75:52 36
5. Sektor 19 10 1 8 91:67 31
6. Rapid 19 9 2 8 100:80 29
7. H. Seč 19 8 2 9 91:88 26
8. Slovan 19 8 1 10 74:100 25