Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky
V. LIGA VÝCHOD

V jarnej premiére osem vylúčených

Domáci mali počas celého zápasu územnú prevahu, ktorú v prvom polčase dokázali pretaviť do troch gólov. Naopak, hostia sa prezentovali iba dvomi neúspešnými streleckými pokusmi,

Šurany - Tlmače 3:2 (3:0), 12. J. Špacír, 25. B. Macek, 44. J. Šurnovský (11 m) - 46. D. Ilenčík, 47. J. Kinčok. ba po druhej žltej karte prišli o vylúčeného Titurusa. Po zmene strán síce Tlmače v rozpätí dvoch minút strelili dva góly, lenže to bolo z ich strany všetko. Šuranci okrem viacerých šancí nastrelili aj žrď, ale ani oni už sieť nerozvlnili. R Macháček, ČK: 37. T. Titurus (T), 150 divákov.
ŠURANY: Fišan - Grunský, Baláž, Porubský, Špacír, Tamaškovič (75. Močkor), Šurnovský, Miček, Vrabec, Kolár, Macek. TLMAČE: Fraňa - Mlynárik, Benč, Pe. Švolík, Pa. Švolík, Kissimonyi, Poláček, Jančo, Titurus, Kinčok, Illenčík.
Kalná n/Hr. - Palárikovo 0:0. Diváci videli na veľmi dobrej hracej ploche obojstranne kvalitný zápas, ktorému chýbalo iba jediné - góly. Prvú čistú šancu mali hostia v 8. min. A. Ludasom, ale Guťan sa prekonať nenechal. V 14. min. trafil Valo vlastného hráča, keď lopta už smerovala do siete. V 29. min. vyškriabal Pilek z vinkla Valov priamy kop. Po zmene strán hrali domáci vari pol hodinu pred bránou svojho súpera, ale prekonať jeho veľmi dobrého brankára nedokázali. V 86. min. mohol rozhodnúť Vittek, ale svoje sólo gólom nezakončil. R Ďurica, 400 divákov.
KALNÁ: Guťan - Hrnčiar, Dvorakovič, Valo, Zdychavský, Sakoš, Mérez (68. Varga), Nádašdi, Obert (46. Milý), Szilvás, Baťalík. PALÁRIKOVO: Pilek - Vittek, Mančík, Sztrecsko, Nagy, P. Tántoš (90. Samuel), A. Ludas, R. Ludas, M. Tántoš (46. Zálešák), Ikrényi, Hoppan.
Veľké Lovce - Komjatice 2:2 (2:1), 27. P. Turczel, 36. M. Bagala - 18. Mich. Marenčák, 51. I. Kalužák. Zápas mal asi taký priebeh, že kým domáci tlačili, hostia vyťažili z minima maximum. Trikrát totiž vystrelili na Habrmanovu bránu, z toho ale dvakrát dali gól a raz trafili žrď. Domáci síce hrali pekne po šestnástku, ale tam im chýbala finálna fáza. Aj preto sa napokon zrodila remíza. R Mihál, 200 divákov.
V. LOVCE: Habrman - V. Kuruc, Procházska, Pavlatovský, Turczel (63. Ľ. Kuruc), Kršák (72. Kubištel), Hagan, Dobročáni, Bagala, Čoknay, Lapčík. KOMJATICE: Hajnala - Krehák, M. Kalužák, I. Kalužák, Majerčík, Uhrík, Letko, Mich. Marenčák, Mart. Marenčák, J. Kalužák, Marek Marenčák.
Imeľ - Čaka 3:2 (2:0), 19. M. Lovász, 21. A. Ádamka, 50. J. Doležaj - 59. E. Bielik, 76. Š. Bielik. Líder súťaže vyhrával 3:0 a zápas mal pevne v rukách, lenže jeho výkon v celom zápase nebol vôbec hodný postavenia mužstva v tabuľke. Po vzájomnej potýčke tesne pred prestávkou šli obaja kohúti predčasne pod sprchy a hostia menší počet hráčov na ihrisku využili po dvoch kontrách na skorigovanie stavu. Imeľčania nastrelili aj brvná, lenže výraznejšie víťazstvo nedosiahli. R Mako, ČK: 40. M. Lovász - M. Dorník, 180 divákov.
IMEĽ: Gombár - Szabo, Oroszi, Kovačic (71. Zemanek), Čeh, M. Lovász, Lakatoš, Polgár, Ádamka (65. Hübsch), Doležaj (60. Kovács), Pasztorek. ČAKA: Hlinka - Dorník, Ižold, Mudroň, Š. Bielik, Ondrušek, Bombicz, Víglaš (84. T. Bielik), Tušan, Krnčan, E. Bielik.
Kameničná - Tekovské Lužany 3:1 (2:0), 35. A. Sándor, 45. Š. Molnár, 54. Š. Hozman - 74. M. Páchnik. Prvý polčas súboja nováčikov sa niesol v znamení miernej prevahy domácich, ale najskôr hlavičky Nagya a Hozmana minuli cieľ, aby sa v 35. a 45. min. už skóre v ich prospech menilo. Hostia pohrozili iba dvakrát Páchnikom. Po prestávke začala Kameničná aktívnejšie, ale strela Nagya skončila v 49. min. na žrdi. Tretí úspech domácich zaznamenal Hozman. Tí potom zbytočne poľavili a ich súper strelil čestný gól. R Palocsányi, ČK: 88. P. Tóth (TL), 150 divákov.
KAMENIČNÁ: Bogány - Rászky, Szüllö (86. Kozári), Rigó (52. Fekete), P. Boros, Molnár, Lörincz, Nagy, Turančík, Sándor, Hozman (73. Tureček). T. LUŽANY: Szívos - Lakatoš, Hliva, Tóth, Simondel, Štrúbel, Sládiček, Kuruc, Kóša (61. Guzsan), Petráš, Páchnik.
Dvory n/Ž. - Čajkov 3:0 (1:0), 30. a 85. (11 m) L. Salgó, 58. T. Káplocký. Na hráčoch bolo vidieť v prvom polčase dosť nerozohranosti, pretože futbalisti neponúkli divákom prakticky žiadne šance. Aj úvodný gól bol dosť kuriózny, keď brankárovi prešla ľahká lopta medzi rukami do siete. V druhej časti ponúkli domáci predsa len viac futbalu, pridali navyše aj dva góly, a tak zaslúžene zvíťazili. Hostia si za celý zápas vážnejšiu príležitosť nevypracovali. R Pavlačka, ČK. R. 78. R. Kronka (Č), 100 divákov.
DVORY: Benkó - Bernáth (85. Kövári), Kerestúri, L. Takáč, Sztanko, Petrík, Salgó, Lakatoš, Káplocký, M. Boldižár, Hadina (53. Schultz). ČAJKOV: Horniak - Havran (63. Tuhý), Červenák, Csernák, Lepieš, Mališ, Šebo (66. M. Čižmár), Kronka, J. Čižmár (86. Černák), Pastier, Pompoš.
Šahy - Dolný Ohaj 2:1 (0:0), 70. B. Bodzsár, 90+. M. Petrík (11 m) - 48. Š. Porubský. Šahania boli počas celého zápasu lepším mužstvom, mali aj viac šancí, lenže v koncovke boli často veľmi nepresní. V prvom polčase dokonca Petrík nedal ani penaltu. Hostia dali hneď z prvého útoku po zmene strán vedúci gól, ktorý domácich vyburcoval k ešte väčšiemu tlaku. Z neho najskôr rezultoval vyrovnávajúci gól a v tretej minúte nadstaveného času aj víťazný, z penalty za ruku v šestnástke. R J. Mokoš, 350 divákov.
ŠAHY: Vajda - Zsóka, Stricho, Petráš, Mihályi, Petrík, Lackovský, Bartal, Studva, Bodzsár, Kluka. D. OHAJ: Melišek - Ján Jeseničan, Keleberc, Navrátil, Rácek, Augustín (78. Ľ. Melišek, 87. S. Palacka), M. Pétery, M. Palacka (51. Dobročáni), R. Melišek, Š. Porubský, M. Podbehlý.
Tvrdošovce - Marcelová 2:1 (1:1), 39. Š. Csabai, 80. S. Haluza - 30. J. Kelko. Zápas sa začal obojstranne nervózne a dosť nepresne. V 24. min. Buják po samostatnom nájazde netrafil bránu! Trest prišiel zanedlho, keď Kelko rovnakú príležitosť využil. V 33. min. po strele Cs. Tótha zazvonilo brvno, ale o chvíľu už bolo vyrovnané. Po chybe brankára hostí mohol Csabai dostať domácich do vedenia, Zajos však na bránkovej čiare ratoval. Vykúpenie Tvrdošovčanov prišlo po parádnom centri a hlavičke Haluzu. V úplnom závere ešte rozhodca rozdal tri červené karty, ale skóre sa už nemenilo. R Grznár, ČK: 86. Š. Csabai - 86. T. Marcinko, 87. Z. Vörös, 200 divákov.
TVRDOŠOVCE: Fugli - Zs. Tóth, G. Tóth, Kuruc (37. Šichta), Kovács, Balogh (68. Bogdány), Cs. Tóth, Brath, Buják, Haluza, Csabai. MARCELOVÁ: T. Csintalan - Kelko, Marikovec, Marcinko, J. Naňo (62. K. Vörös), Polovics, Zs. Vörös, G. Marikovec, Viderman, Zajos, Trenčík.

Šuranom odrátajú 6 bodov.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 12 - J. Lovász (1 z 11 m, Imeľ), 11 - J. Urblík (2, Šahy), 10 - M. Drapka (Čajkov), 8 - L. Lackovský (Šahy), B. Macek (Šurany), F. Bernáth (5), T. Káplocký (obaja, Dvory), 7 - R. Ludas (1), M. Mach (2, obaja Palárikovo), E. Zajos (Marcelová), Š. Csabai (Tvrdošovce), M. Lovász (Imeľ), L. Salgó (Dvory), P. Turczel (V. Lovce).