Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

V šlágri kola deľba bodov v Demandiciach, ktorá nahráva súperom

Hral sa nemastný, neslaný zápas, v ktorom boli o niečo futbalovejší hostia, ktorí neprišli do Ruskova iba brániť. Hostia nastrelili dvakrát tyč, kým domáci len raz. Nakoniec boli spokojnejší s výsledkom domáci, aj keď bodom si k záchrane rozhodne nepomohl

P. Ruskov - H. Turovce 2:2 (0:1), góly: R. Karkó 2 ( jeden z 11 m) - P. Tóth, N. Baltazár, (Havran)
i.
Keť - Dolný Pial 1:0 (1:0), gól: A. Farkas (Sekereš) - Domáci sa ujali vedenia do polčasu krásnym gólom Farkasa. Hostia neskôr prebrali iniciatívu, mali viac šancí ako domáci, ale tých výborným výkonom podržal brankár. Keďže hostia svoje šance nepremenili, z víťazstva sa nakoniec radovali domáci, aj keď remíza by bola určite spravodlivejšia.
Demandice - Starý Tekov 1:1 (0:1), góly: Pastierovič - Halabuk, (Chmura)
V šlágri kola sa hral vynikajúci futbal z oboch strán. hostia prišli k lídrovi súťaže zo zabezpečenou obranou so snahou o rýchle protiútoky. Po jednom z nich hosťujúci Halabuk otvoril skóre. V 2. polčase sa už hralo vlastne iba na jednu bránu, hostí, ale hostia mohli po brejku zvýšiť vedenie, no gólman domácich Šipoš bol proti. V závere zápasu, po biliardovej akcii vyrovnal strelou do šibenice domáci Pastierovič. Domáci okrem gólu trafili tyč aj brvno a hostia dvakrát zachraňovali na bránkovej čiare.
Jur n/H. - H. Vrbica 4:3 (2:0), góly: Lauko 2, Jakab, Szántó - Valentík, Kačmárik (z 11 m), M. Sliačan (Šimon)
Hostia začali útočne, ale domáci odpovedali ešte väčšou ofenzívou a odchádzali do kabín s dvojgólovým náskokom. Po obrátke domáci zvýšili vedenie a za stavu 4:1 hostia dvoma gólmi znížili až na 4:3. Domáci odpadli posledných 10 minút kondične, ale svoje ťažko vydreté víťazstvo už udržali. Hostia si za dobrý výkon bod zaslúžili.
Plášťovce - Podlužany 6:2 (4:1), góly: Žóka 2 Sebestyén 2, Šomlo, Velebný - L: Hinzeller 2 (jeden z 11 m), (Meňhart)
Domáci sa ujali vedenia gólom Žóku hneď v 30. sekunde zápasu. Gól domácich povzbudil a ešte do prestávky viedli trojgólovým rozdielom. Hostia pôsobili dobrým dojmom, ale dvoma strelenými gólmi nemali šancu na úspech. Víťazstvo domácich je po prevahu úplne zaslúžené.
Šarovce - Kozárovce 1:1 (0:1), góly: L. Gáloš - J. Jašek, (Lieskovský)
Domáci mali územnú prevahu počas celého zápasu, ale ju nevedeli gólovo vyjadriť. Hostia sa ujali po brejkovej situácii vedenia. Snaha domácich v 2. polčase viedla k vyrovnávajúcemu gólu, ďalšia ich snaha skončila na brankárovi hostí. Tí hrali od 65. min. bez vylúčeného hráča, ale domáci presilovku na strelenie víťazného gólu nevyužili.
V. Kozmálovce - Kalinčiakovo 1:1 (1:0), góly: F. Jančo - Nádaždy, (Žirko)
Prvý zápas v jarnej časti priniesol len priemerný futbal z oboch strán. Domáci s spoliehali na skúsenosť, hostia na svoju pohyblivosť. V celom zápase bolo len minimum šancí. Domáci sa ujali vedenie krátko pred koncom 1. polčasu, keď sa po štandardke presadil F. Jančo. Hostia podobným spôsobom, tiež po štandardke, vyrovnali päť minút pred koncom zásluhou Nádaždyho.
H. Kľačany - Žemberovce 2:1 (1:0), góly: J. Krivočemko, M. Bôžik - M. Flašík, (Gregor)
V priemernom zápase vyhralo šťastnejšie domáce mužstvo, aj keď šance sa rodili na oboch stranách. Domáci viedli už 2:0, ale potom sa nechal vylúčiť po druhej ŽK Váczi a hostia ožili. Našťastie pre domácich svoje šance nepremenili, keď Flašíkom z penalty iba skorigovali stav na konečných 2:1 pre domácich.

Vedúce Kuraľany prekvapujúco zakopli v Bátovciach
Čata - N. Dedina 1:4 (0:2), góly: Struhár - Andruška 2, Bob, Šebo (Mizerák) - Domáci mali vo veľmi dobrom zápase územnú prevahu, ale hostia sa predstavili ako veľmi kvalitné mužstvo. Hostia už do prestávky viedli dvojgólovým rozdielom. Svoje vedenie, nielen že ustrážili, ale ho po prestávke dokonca aj zvýšili. Snaha domácich, k zisku čo len bodu, bola márna.
P. Vozokany - Nový Tekov 2:1 (1:1), góly: Tomašek, vlastný - Nagy, (Benyó)
Vo vyrovnanom zápase strelili obe mužstve do prestávky po jednom góle. Po zmene strán nakoniec rozhodol vlastný gól Struhára, keď nastrelil vlastného spoluhráča. Domáci mali v zápase viac šancí a nakoniec sa zápas skončil ich šťastným, ale zaslúženým víťazstvom.
Bátovce - Kuraľany 2:1 (0:0), góly: Skladan, Štrbka, - Varga ( z 11 m), (Križan)
Po bezgólovom 1. polčase, keď Bátovce nepremenili pok. kop, domáci zvýšili po prestávke aktivitu a dostali sa do dvojgólového vedenia. Hostia v závere zápasu vsadili na jednu kartu, s úmyslom vyrovnať. Lenže strelili gól až v nastavenom čase z pok. kopu, čo na vyrovnanie nestačilo.
I. Úľany - Bory 3:0 (1:0), góly: Jámbor 2, Konc (Szikora st.)
Priebeh 1 .polčasu bol pomerne vyrovnaný, ale domáci odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom. Po obrátke I. Úľany prevzali iniciatívu na svoje kopačky a dvoma strelenými gólmi definitívne rozhodli zápas vo svoj prospech.
H. Trsťany - Vyškovce 4:3 (1:2), góly: Palečka 3, Píš, - Gerda, Csala,
Kaszai (Ďurica)
Hostia sa rýchlo ujali vedenia a udržali si ho do konca 1. polčasu. Rýchlym akciám hostí domáci len ťažko odolávali. V 2. polčase mala hra už vyrovnanejší charakter, domáci vyrovnali. V závere mali viac šťastia hráči domáceho mužstva, strelili dva góly a otočili zápas úplne vo svoj prospech. Priebeh zápasu bol veľmi vyrovnaný.
Veľký Ďur - Santovka 1:1 (0:1), góly: Mozdík - vlastný (Tóth)
V 1. polčase sa hral rozháraný futbal, v ktorom si domáci strelili vlastenca. V 2. polčase domáci zvýšili aktivitu a vďaka bojovnosti sa dočkali vyrovnania. Keďže ďalší gól už nepadol, mužstvá sa rozišli s deľbou bodov.
Lok - Farná 1:0 (0:0), góly: Sebelédi (Kokavec)
Hostia prišli do Loku s obrannou taktikou, so snahou neinkasovať gól. Táto snaha im vychádzala viac než celý polčas, ale nakoniec sa dokázal presadiť v 60. min. Sebelédi a rozhodol tak o tesnom víťazstve domáceho mužstva. Väčšia snaha domácich nakoniec slávila úspech.
Pukanec - V. Turovce 1:1 (0:1), góly: Foltán, - Pásztor (Hraško M.)
Domáci sa snažili hrať nátlakový futbal, ale hostia pozorne bránili. Po jednom protiútoku sa Turovčania ujali vedenia zásluhou Pásztora. Domáci po prestávke vrhli všetky sily do útoku a Foltán sa postaral o vyrovnanie. Viac gólov už nepadlo, preto sa zápas skončil zmierlivo.

V šlágri kola proti Tešmaku, Sokolčania zvýšili svoj náskok
I. Sokolec - Tešmak 2:1 (1:0), góly: Tóth 2, -Pásztor (Kovács Kr.)
Zápas sa v prvom polčase niesol v znamení prevahy domácich hráčov, ktorí sa na ťažkom teréne o niečo lepšie pohybovali. V ďalšom priebehu bol zápas vyrovnanejší, hostia strelili vyrovnávajúci gól, ale v závere mali viac šťastia domáci hráči a zapísali si na svoje konto tri body.
Slatina-Hrkovce - M. Ludince 5:1 (2:0), góly: Balog 2, Zsóka, Teknös, Péli - Gergö, (Szikora st.)
Domáci mali od začiatku zápasu územnú prevahu, hlavne keď hlavný rozhodca vylúčil hosťom jedného hráča. Obe mužstvá si vypracovali dostatok gólových šancí, ale ďaleko lepšiu koncovku mali domáci, preto zaslúžene vyhrali.
Tupá - Hokovce 2:2 (1:1), góly: Baláž, Nagy - Pečérke 2, (Andrikovics)
Na ťažkom teréne sa hral vyrovnaný zápas, kde sa kombinovať príliš veľa nedalo. Už do prestávky bol stav zápasu vyrovnaný a podobný priebeh mal aj 2. polčas. Obe mužstvá strelili opäť po jednom góle a rozišli sa spravodlivou remízou.
Hronovce - Pastovce 1:2 (1:0), góly: Virág - Mészáros, Schmidt,
Domáci mali v priebehu 1. polčasu o niečo viacej z hry a ujali sa vedenia gólom Virága. Hostia sa v 2. polčase vrhli do útoku a otočili skóre vo svoj prospech. Dva strelené góly na ihrisku súpera im nakoniec stačili na víťazstvo.

M. Ludany znížili vo vzájomnom zápase náskok Želiezeviec B
H. Kosihy - Beša 3:1 (3:1), góly: Rafael, Gajdošík, Túma - Fúri (Szelényi)
Domáci hráči hneď od samého začiatku viedli 1:0 a dokázali premeniť ďalšie svoje šance na góly a o víťazovi už do prestávky nebolo pochýb. Hostia nastrieľali dve žrde, čo bolo na zisk čo len jediného gólu nakoniec málo.
Podlužany B - N. Dedina B 0:1 (0:0), gól: Selka, (Križan)
V derby zápase béčiek sa hral vyrovnaný zápas, ktorý smeroval k bezgólovej remíze. Až v samom závere zápasu, 5 minút pred koncom, urobil gólman domácich hrubú chybu, ktorú pohotovo potrestal Selka a hostia sa mohli radovať z víťazstva.
Devičany - Ondrejovce 4:0 (3:0), góly: Verner 2, Koželuha, Hamaliar, (Hraško M.)
Domáci mali veľmi dobrý vstup do zápasu a už do prestávky získali rozhodujúci, trojgólový náskok. Na ťažkom teréne hostia ťažko znášali vedenie domácich. Po zmene strán sa Devičany zamerali na udržanie víťazstva, hoci súper bol proti. Hamaliar štvrtým gólom definitívne pochoval nádeje hostí.
M. Ludany - Želiezovce B 2:1 (2:0), góly: Cibula, Richtárik - Barecz, (Meňhart)
V šlágri kola sa hral na ťažkom teréne zápas veľmi dobrej úrovni. Domácich poslal do vedenia Richtárik a ešte do prestávky poistil vedenie Cibula. Hostia po zmene strán pridali v útočnej fáze, ale stačilo im to len na skorigovanie stavu na konečných 2:1.
Horný Pial - Málaš 5:2 (2:1), góly: Silva 2, Kelemen, Macák, Alkus - Kiss, Gyepes, (Kokavec)
V 1. polčase bol zápas úplne vyrovnaný, ale domáci odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom. V 2. polčase boli domáci na tom lepšie kondične a nastrieľali svojmu súperovi celkom päť gólov. Hostia zanechali v H. Piali sympatický dojem.
M. Kozmálovce - Jur n/H. B 0:4 (0:1), góly: Bakoš 2, Beleczký 2, (Morvay) - Konečný výsledok nezodpovedá samotnému priebehu hry. Domáci si vypracovali možno aj viac gólových šancí, ako hostia, ale tí boli maximálne efektívni. Domácich zlomil druhý inkasovaný gól a hostia potom pridali ďalšie dva a odchádzali domov s plným bodovým ziskom.
Vyšné - Rybník 0:6 (0:3), góly: Jahoda 4, Kováčik, Havran, (Vincze)
Hostia potvrdili úlohu favorita a z Vyšného si domov zaslúžene odniesli tri body. Už do prestávky si Rybníčania troma gólmi utvorili rozhodujúci náskok, ktorý v priebehu 2. polčasu dokázali ešte zvýšiť. Snaha domácich bola v tomto zápase márna.

14. M. Kozmálovce 14 3 3 8 14:35 12

Športové komisie ObFZ Levice rozhodovali...
ŠTK 24 . 3 . 2005
R - 118: Hronské Kosihy - KŠK Levice: ŠTK schvaľuje dohodu oddielov o zmene hracieho času žiakov 14. kolo, odohrá sa dňa 26.3.2005 o 13.00 hod.
R - 119: Želiezovce B žiaci: ŠTK schvaľuje zmenu miesta domácich zápasov v jarnej časti súťaže, domáce zápasy odohrajú podľa vyžrebovania v sobotu o 10.00 hod. v Želiezovciach.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.