Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Basketbalová mlaď

V stretnutí susedov v tabuľke o konečné tretie miesto, sa viac darilo Levičankám, ktoré hrali dobre v 2. a 3. štvrtine.

LIGA KADETOV
BK Dolný Kubín- ŠBK JUNIOR Levice 94:50 (44:26)
Body: Činčura 20, Drapák 15, Marchym a Štenko 4, Brodziansky 2, Bélik 1.
Hostia začali stretnutie dobre keď po 1. štvrtine viedli domáci iba o 2 body. Postupne však favorizovaní domáci využívali svoje prednosti a zvíťazili presvedčivo.
MBK Žilina - ŠBK Junior Levice 68:45 (38:21).
Body: Činčura 22, Marchyn 12, Drapák 7, Černák a Brodziansky po 2.
Favorizovaní domáci hráči získali už do prestávky dostatočný náskok. Levičanom sa nedarila streľba. Zaostávali aj v podkošových súbojoch.
POHÁROVÁ SÚŤAŽ KADETOV
INTER Bratislava - ŠBK JUNIOR LEVICE 84:66 (34:41)
Body: Csetö 29, Červený a Bátovský po 8, Dobis a Kertýcia po 7, Dobrovolný 6, Ferenz 1.
Stretnutie dvoch rôznych polčasov, v prvom boli lepší hostia po zmene strán domáci. Z víťazstva sa tešili hráči Interu.
OBLASTNÁ SÚŤAŽ
MLADŠÍCH ŽIAKOV
INTER Bratislava - ŠBK JUNIOR Levice 70:22 (35:8)
Body: Skačan 10, Barzó 4, Čifáry 3, Hindický a Molnár po 2, Vanya 1.
Vedúce družstvo súťaže malo od začiatku hernú prevahu, ktorú dokázalo vyjadriť aj číselne. Hostia zaostávali vo všetkých činnostiach.
OBLASTNÁ SÚŤAŽ ŽIAKOV
ŠBK JUNIOR Levice - STROJÁR Malacky 49:52 (24:27)
Body: Švec 11, Dobrovolný a Hindický po 8, Skačan 7, Barzó, Mikuš a Vanya po 5
Proti vekovo starším súperom odohrali Levičania veľmi dobrý zápas a držali s ním krok po celý čas. NAkoniec ale väčšia skúsenosť na strane hostí slávila úspech.
ŠBK JUNIOR Levice- Klokani Ivanka pri Dunaji 41:45 (22:16)
Body: Dobrovolný 11, Barzó 9, Skačan a Švec po 5, Mikluš a Vanya po 4, Molnár 3.
Mladí Levičania hrali do prestávky pozornejšie a viedli. V druhej časti zápasu sa presadili fyzicky zdatnejší hostia.
OBLASTNÁ SÚŤAŽ ŽIAČOK
ŠBK JUNIOR Levice- Spartak Myjava 55:49 (30:24)
Body: Šimová 15, Kerniová 11, Bátovská 10, Salátiová 8, Kovalská 5, Némethová 3, Kováčiková, Miková a Smržová po 2.

ŠBK JUNIOR Levice- Spartak Myjava 54:46 (28:19)
Body: Šimová 17, Salátiová 15, Kerniová 6, Kovalská 4, Bátovská 3, Kováčiková, Harisova a Némethová po 2, Smržová 1.
V odvetnom stretnutí mali zápas domáce od začiatku pod svojou kontrolou a nakoniec vyhrali rozdielom 8-mich bodov.
MLADŠÍCH ŽIAČOK
ŠBK JUNIOR Levice- Spartak Myjava 34:48 (11:31)
Body: Kupčová 10, Talánová 7, Štenková a M. Kerniová po 5, Buzášová a Kulčárová po 2, Janšíková a Kozáčová po 1.
Nekompletné levické družstvo doplatilo na nepozornosti v 2. štvrtine, ktorú prehralo 1:19. Zlepšenie v 2. polčase na zvrat nestačilo.
ŠBK JUNIOR Levice- SPARTAK Myjava 47:39 (21:21)
Body: Kupčová 10, Štenková 9, M. Kerniová 8, Janšiková a Talánová po 6, Danišová 4, Kozáčová a Kulčárová po 2.
V odvetnom zápase po vyrovnanom 1. polčase sa domáce dokázali po zmene strán presadiť a zvíťaziť rozdielom 8-mich bodov.
Program na budúci víkend:
LIGA MLADÝCH MUŽOV: 9.4. o 11.00 (ŠH) - BK Levice: BANÍK Handlová, 10.4. o 11.30 (ŠH) - BK Levice - HBK Prievidza
POHÁR KBZ JUNIORI: 9.4. o 13.00 (DŠ) - BK Levice - ŠTADION Trenčín
LIGA KADETOV: 9.4. o 15.00 (6. ZŠ) - ŠBK JUNIOR Levice - Pov. Bystrica, 10.4. o 8.30 (6. ZŠ) - ŠBK JUNIOR Levice - Prešov