Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
V. LIGA VÝCHOD

Rozhodca v Marcelovej nemal červenú kartu!

Diváci videli nielen pomerne vyrovnaný zápas, ale aj dvoch vylúčených. Prvú veľkú šancu mali hostia, lenže svoje sólo presne nezakončili.

Komjatice - Tvrdošovce 1:0 (1:0), 42. I. Kalužák. Naopak, domáci ich červenú kartu využili okamžite na strelenie jediného gólu, pretože vylúčenie Balogha potrestal po priamom kope I. Kalužák. O jedného muža menej po zmene strán mali aj Komjatičania, ale jednogólové "chudobné" a pomerne šťastné víťazstvo udržali. R Gróf, ČK: 60. Mart. Marenčák - 42. A. Balogh, 150 divákov.
KOMJATICE: Hajnala - Krehák, M. Kalužák, I. Kalužák, Majerčík, Uhrík, Letko, Mich. Marenčák, Mart. Marenčák, J. Kalužák, Marek Marenčák (85. Zajíček). TVRDOŠOVCE: Fugli - Zs. Tóth, G. Tóth, Šichta, Kovács, Balogh, Cs. Tóth, Brath, Buják, Birkus, Csabai.
Marcelová - Kalná n/Hr. 1:1 (1:0), 39. E. Zajos - 65. L. Baťalík. Prvý polčas sa niesol za prevahy domácich, ktorí ale zo štyroch čistých šancí dokázali premeniť iba jedinú. Naopak, hostia, ktorí sa zamerali najmä na defenzívu, nemali žiadnu príležitosť na skórovanie. Po zmene strán ale otvorili hru a razom bolo rušno aj pred T. Csintalanom. Ten síce inkasoval iba raz, lenže jeho spoluhráči už Guťana neprekonali, a tak sa body na priebeh celého zápasu napokon nečakane delili. Úsmevnou kuriozitou bolo, že hlavný rozhodca si zabudol doma červenú kartu, a tak, hoci hostia riadne naťahovali čas, nemohol nikoho z nich vylúčiť! R Vrábel, 200 divákov.
MARCELOVÁ: T. Csintalan - Kelko, Polovics (67. K. Vörös), Marcinko, Viderman, Németh (72. Zsigo), Z. Vörös, G. Marikovec ml., G. Marikovec st., Zajos, Trenčík. KALNÁ: Guťan - Hrnčiar, Dvorakovič, Valo (74. Hajtó), Zdychavský, Sakoš, Cigáň, Nádašdi, Gočev (80. Biely), Szilvás, Baťalík.
Palárikovo - Šahy 3:0 (0:0), 68. M. Tántoš, 78. M. Hoppan, 82. R. Ludas. Hra mužstiev z popredia tabuľky bola od úvodu vyrovnaná a v prvom polčase zaujala najmä Hoppanova žrď. Hosťujúci Kluka prehlavičkoval v dobrej pozícii bránu, ale to bolo v prvom polčase z vážnejších situácií všetko. Po zmene strán Palárikovčania zapli na vyššie obrátky, svojho súpera dostali pod tlak a postupne odklínali aj jeho bránu. Vajda napokon inkasoval trikrát, kým Pilek sa vážnejšie už nezapotil. R Linet, 200 divákov.
PALÁRIKOVO: Pilek - Hoppan (88. Samuel), Mančík, Sztrecsko, Fiala, Nagy, A. Ludas, R. Ludas, M. Tántoš, Ikrényi, Vittek (70. Zálešák). ŠAHY: Vajda - Mihályi, Bukri, Petráš, Stricho, Kluka, Lackovský, Bartal, Studva, Bodzsár (22. Zsóka), Petrík.
Dolný Ohaj - Dvory n/Ž. 3:1 (0:0), 50. M. Palacka, 62. Ján Jeseničan, 82. M. Podbehlý - 73. F. Bernáth (11 m). V prvom polčase videli diváci iba dve gólové príležitosti, prvú mali hostia a druhú domáci, lenže obaja brankári si udržali čisté konto. Celé druhé dejstvo sa však už odohrávalo jasne v réžii lepších domácich, ktorí sa dostali aj do dvojgólového vedenia. Hostia sa z penalty za faul na Bernátha síce dostali naspäť do zápasu, inkasovali ale aj tretíkrát, a body tak zostali zaslúžene v Dolnom Ohaji, za ktorý navyše nedal penaltu Rácek. R Kellner, ČK: 78. Ján Jeseničan, 190 divákov.
D. OHAJ: J. Melišek - Rácek, Dobročáni, Navrátil, Ján Jeseničan, M. Podbehlý (88. Ľ. Melišek), M. Pétery, M. Palacka (78. Filo), P. Palacka, Š. Porubský (46. Keleberc), R. Melišek. DVORY: Benkó - Bernáth, Keresztúri, L. Takáč, Sztanko, Petrík, Schultz, Lakatoš (65. R. Takáč), Káplocký (71. Kövári), M. Boldižár (74. Keresztes), Hadina.
Čajkov - Šurany 2:1 (0:1), 64. J. Lepieš, 65. M. Drapka - 44. B. Macek. Šurany neprišli brániť a od začiatku hrali v Čajkove otvorenú partiu. Prvé príležitosti mali ale domáci, lenže gól z nich nedali. Čo nevyšlo im, to tesne pred prestávkou hosťom áno. V druhom polčase Čajkovčania pridali, v priebehu dvoch minút otočili skóre a nakoniec zaslúžene zvíťazili. R A. Grolmus, 200 divákov.
ČAJKOV: Horniak - Havran, Csernák, Pastier (60. Černák), Lepieš, Mališ, Červenák (46. J. Čižmár), M. Čižmár (78. Molnár), Slobodník, Drapka, Pompoš. ŠURANY: Hamar - Tamaškovič, M. Ambrus, Porubský (86. Habrman), Grunský, Poláček, Šurnovský, Miček, Vrabec, Kolár (76. Cagáň), Macek (81. Pilek).
Tlmače - Kameničná 0:1 (0:0), 80. Z. Nagy (11 m). Domácim síce chýbala zohratosť, ale bojovnosť nie. Na ihrisku sa preto od začiatku viac bojovalo ako hralo. Titurus mohol v 16. min. otvoriť skóre, ale netrafil bránu. Rovnako neúspešne skončili aj ďalšie príležitosti Tlmačanov. Kameničná si v prvom polčase žiadnu vážnejšiu šancu nevypracovala. Po zmene strán nepremenil domáci Kinčok v 76. min. penaltu, za čo prišiel trest, pretože Nagy sa z rovnakej pozície nemýlil. R Bazsó, 170 divákov.
TLMAČE: Benč - Izakovič, Kosorín, Pe. Švolík, Mlynárik (48. Horniak), Chano, Kissimonyi, Pa. Švolík, Titurus, Kinčok, Illenčík. KAMENIČNÁ: Bogány - Rászky, Szüllö (88. Fekete), Rigó, P. Boros, Molnár, Lörincz, Nagy, Turančík, Sándor, Hozman (83. Tureček).
Tekovské Lužany - Imeľ 1:1 (1:0), 8. M. Petráš - 83. J. Lakatoš. Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, ktorí sa po krížnej strele dostali do vedenia. Imeľčanov gól prebral a začali hrať aktívnejšie, lenže vyrovnať sa im dlho nedarilo. Domáci sa snažili s nimi držať krok, mali aj dve čisté šance, ktoré mohli rozhodnúť o ich víťazstve. Nepremenili ich však, za čo v závere zápasu kruto pykali, pretože hostia sa gólu predsa len dočkali. A aj preto sa body delili. R Maršal, 150 divákov.
T. LUŽANY: Szívos - Bajúz, Hliva, Gergö, Simondel, Štrúbel, Šál, Kuruc, Kóša, Petráš (61. Furinda), Páchnik. IMEĽ: Gombár - Szabo, Oroszi, Kovačic (29. Hübsch, 69. Kováč), Čeh, Zemanek, Lakatoš, Polgár, Ádamka (75. Kamenický), Doležaj, Pasztorek.
Čaka - Veľké Lovce 0:1 (0:0), 58. R. Lapčík. Zápas sa začal obojstranne svižne a akcie sa striedali pred jednou i druhou bránou. Domáci ich mali do prestávky síce o niečo viac, ale ani jedno z mužstiev sa do siete trafiť nedokázalo. V 15. min. sa prvýkrát vyznamenal Hlinka, ktorý znemožnil skórovať Haganovi. Po zmene strán mohli opäť skórovať hostia, lenže ich sólo gólom neskončilo. V 58. min. sa však už stav v prospech hostí menil a od tohto momentu boli domáci doslova neškodní. Aj preto nakoniec prehrali. R Žigo, 180 divákov.
ČAKA: Hlinka - Thaly, Ižold, Mudroň, Dobrota, Š. Bielik, Špaňo (57. Krnčan), Víglaš (74. Bombicz), Tušan, Pomozy, E. Bielik. V. LOVCE: Racko - V. Kuruc, Procházska, Pavlatovský, Turczel (63. Ľ. Kuruc), Kršák (87. S. Kotlár), Hagan, Dobročáni, Bagala, Kubišcel (89. J. Kotlár), Lapčík.
Šuranom odrátajú 6 bodov.
NAJLEPŠÍ STRELCI: 12 - J. Lovász (1 z 11 m, Imeľ), 11 - J. Urblík (2, Šahy), M. Drapka (Čajkov), 10 - B. Macek (Šurany), 9 - F. Bernáth (6, Dvory), 8 - L. Lackovský (Šahy), T. Káplocký (Dvory), R. Ludas (1, Palárikovo), E. Zajos (Marcelová), 7 - M. Mach (2, Palárikovo), Š. Csabai (Tvrdošovce), M. Lovász (Imeľ), L. Salgó (Dvory), P. Turczel (V. Lovce), 6 - Mart. Marenčák (1, Komjatice), B. Bodzsár (Šahy), Š. Hozman (Kameničná), M. Páchnik (T. Lužany).