Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Po víťazstve v Podlužanoch sa prebojoval na čelo Jur n/H.

Hostia prišli do Kľačian s defenzívnou taktikou, domáci do svojho súpera búšili, ale do polčasu vyťažili z tlaku iba 10 rohových kopov. Aj po prestávke bola aktivita na strane domácich a tí sa nakoniec presadili po štandardnej situácii a Mičo rozhodol.

H. Kľačany - P. Ruskov 1:0 (0:0), gól: Š. Mičo, (Križan)

Žemberovce - V. Kozmálovce 1:0 (0:0), gól: Flašák (z 11 m), (Šimon)
Hostia nastúpili na zápas s úmyslom neprehrať a podriadili tomu svoju taktiku. Domáci zatlačili hostí pred ich pokutové územie, ale gólu sa dočkali až po prestávke, keď premenil penaltu Flašík. Domáci okrem gólu nastrelili trikrát brvno a raz tyč Tariškovej brány.
Kalinčiakovo - Šarovce 4:0 (2:0), góly: 23. a 36 Pap, 56. Šinko, 85. Kollár, (Vincze)
Bol to veľmi dôležitý zápas pre domácich, ktorí urobili pre víťazstvo všetko, čo sa len dalo. Do prestávky bol dvakrát úspešný Pap a domáci s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca. Hostia sa snažili hrať útočne, iba nebránili, ale domáceho gólmana neprekonali.
Kozárovce - Plášťovce 3:3 (2:1), góly: Demian 2, Kacian - Žóka 2, Šomlo, (Chmura)
Hral sa obojstranne útočný a vyrovnaný zápas. Domáci po prestávke viedli už dvojgólovým rozdielom, ale hostia nezložili zbrane a dokázali ešte vybojovať cennú remízu. V závere bol zápas zbytočne nervózny z oboch strán, ale na stave sa už nič nezmenilo.
Podlužany - Jur n/H. 1:4 (0:3), góly: 71. L. Hinzeller - 24. Gubov, 28. M. Jakab, 38. S. Frtús, 57. Lauko, Gregor)
Dlho sa hral pomerne vyrovnaný zápas, ale prvý gól domácich natoľko otriasol, že do prestávky inkasovali ďalšie dva góly. Hostia sa v 2. polčase zamerali na udržanie náskoku, čo sa im nakoniec aj podarilo. Hostia sa týmto víťazstvom prebojovali na čelo tabuľky.
H. Vrbica - Demandice 1:1 (1:1), góly: 40. V. Horský - 32. H. Taňaši, (Žirko)
V šlágri kola sa hral vynikajúci zápas z oboch strán. Hostia boli skúsenejší, domáci zas snaživejší. Hostia sa ujali vedenia zásluhou gólu Taňašiho, ale o niekoľko minút Horský skóre zrovnal. V 2. polčase už dominovali obrany aj s brankármi, preto sa šláger skončil podľa očakávania remízou.
S. Tekov - Keť 2:0 (0:0), góly: R. Máčaj, V. Kúdela, (Pál)
Hostia, vedomá si sily domáceho útoku vsadili na obrannú hru a vydržala im až do 70. minúty. Potom sa vďaka veľkej prevahe presadil Máčaj a gólovú poistku pridal v závere zápasu Kúdela. Víťazstvo domácich je úplne zaslúžené, ba mohli vyhrať aj vyšších gólovým rozdielom.
Dolný Pial - H. Turovce 3:0 (0:0), góly: R. Zummer 2, Vízi, (Benyó)
Domácim chýbala v 1. polčase presnosť pri zakončovaní gólových šancí. Po zmene strán sa všetko zmenilo, domáci začali strieľať ďaleko presnejšie a súperovho brankára prekonali celkom trikrát. Preto si zaslúžene pripísali do kolónky víťazstiev ďalší puntík.

Kuraľany opäť odskočili svojim prenasledovateľom
Pukanec - Čata 3:0 (3:0), góly: M. Rádik (z 11 m), Zabák, P. Pivarč, (Andrikovics)
Domáci mali dobrý vstup do zápasu a už do polčasu rozhodli o svojom víťazstve. V 2. polčase si domáci svoj náskok strážili a bezpečne doviedli zápas do víťazného konca.
V. Turovce - Lok 4:0 (3:0), góly: M. Jaďuď, T. Cseri, Kósa, Lénárt, (Lieskovský)
Domáci so zmenami v zostave prevalcovali ašpiranta na postupom minimálne rozdielom triedy. Domáci už do polčasu viedli o tri góly a po zmene strán svoj náskok dokázali ešte zvýšiť.
Farná - Veľký Ďur 2:0 (2:0), góly: Bachleda, P. Tóth. (Zaimi B)
Domáci boli o niečo aktívnejší po celý zápas, ale súper pomerne dlho vzdoroval. Viac šancí si vypracovali domáci, preto je ich víťazstvo o dva góly zaslúžené.
Santovka - H. Trsťany 1:0 (1:0), gól: Gutyan, (Végh)
Hral sa len priemerný futbal, keď sa o to pričinili obe mužstvá. Domáci išli do vedenia zásluhou Gutyana a tento gól nakoniec rozhodol o ich chudobnom víťazstve.
Vyškovce - I.Úľany 2:0 (1:0), góly: Kováčik, Csala, (Sekereš)
Domáci mali územnú prevahu po celý zápas, ale obrana hostí pomerne dobre odolávala ich lavínovitým útokom. Domáci po polčasom vedení po zmene strán svoj náskok ešte zvýšili.
Bory - Bátovce 2:1 (0:0), góly: Radovčič 2 - Selka, (Kolev)
Po bezgólovom 1. polčase začali 2. polčas lepšie hostia a po góle Selku sa ujali vedenia. Lenže domáci vrhli všetky sily do útoku a zásluhou Radovčiča otočili skóre nakoniec vo svoj prospech.
Kuraľany - P. Vozokany 3:0 (2:0), góly: Michálik 2, Ľ. Varga (z 11 m), (Dálnoky)
Hral sa na pohľad veľmi pekný, útočný futbal z oboch strán. Domáci sa po pekných akciách do polčasu ujali vedenie 2:0 gólmi Michálika. Po zmene strán prikrášlil výsledok z penalty Varga.
Nový Tekov - N. Dedina 1:4 (1:2), góly: Berka - T. Jakubík, Andruska, Jurík, Obickýá, (Havran)
Do prestávky sa hral vyrovnaný zápas, ale hostia aj tak získali jednogólové vedenie. V 2. polčase jeden z ašpirantov na postup (N. Dedina) ovládol dianie na ihrisku a dvoma gólmi definitívne rozhodol.

na Ipeľský Sokolec
Pastovce - I. Sokolec 1:1 (1:0), góly: Ollé - Švajer, (Sekereš)
Vo vyrovnanom zápase mali viac gólových šancí domáci a do prestávky viedli o gól. Hostia v 2. polčase ožili a vyrovnali. Nakoniec sa zrodila zaslúžená remíza.
Hokovce - Hronovce 3:0 (1:0), góly: J. Forgáč 2, T. Pásztor, (Végh)
Vo vyrovnanom 1. polčase sa dokázali presadiť iba domáci, aj keď aj hostia mohli skórovať. Po Čk hostí domáci ovládli dianie na ihrisku a dvoma gólmi definitívne rozhodli.
M. Ludince - Tupá 2:4 (0:3), góly: R. Lackó 2 - Nagy 2, Balázs, Löffler, (Szikora st.)
Do prestávky boli lepší hostia a jasne viedli o tri góly. po zmene strán sa úlohy vymenili a na ihrisku dominovali domáci, keď znížili na 2:3. Hostia 4. gólom definitívne zlomili odpor domácich.
Tešmak - Slatina-Hrkovce 4:2 (2:1), góly: J. Petrík 2, J. Dian, G. Rezníček - T. Hocsak ( z11 m). Šaláta, (Lieskovský)
Hral sa pomerne vyrovnaný zápas, ale na prestávku odchádzali spokojnejší domáci. Po zmene strán vyrovnal hlavou Šaláta, ale domáci dvoma gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu.

M. Ludany prekvapujúco stratili body v Málaši
Vyšné -H. Kosihy 1:2 (1:2), góly: M. Štbka - M. Gajdošík 2, (Kunová)
Domáci sa prekvapivo ujali vedenie, ale ešte v priebehu 1. polčasu hosťujúci Gajdošík naklonil misku na stranu hostí. Keďže v 2. polčase gól nepadol, z víťazstva sa radovali hostia.
Rybník - M. Kozmálovce 5:0 (2:0), góly: T. Bačík 2, Lulčo 2, Jahôdka, (Holman)
Domáci mali jednoznačnú prevahu po celý priebeh zápasu. Hostia sa zamerali na bránenie, ale domáci ich aj tak päťkrát prekabátili a zapísali si do tabuľky ďalšie víťazstvo.
Jur n/H. B - Horný Pial 1:2 (0:1), góly: Kováč - T. Rajčáni, P. Szilva, (Kolev)
V zápase dvoch susedov v tabuľke sa skôr čakalo víťazstvo domácich, ale hostia zvládli zápas na výbornú. Domáci v 2. polčase vyrovnali, ale nakoniec rozhodol gól Szilvu a ten znamenal tri body pre Pialčanov.
Málaš - M. Ludany 1:1 (1:0), góly: Sakáč - M. Pekárik, (Zaimi B)
Hostia nepotvrdili výkon z minulého kola a stratili prekvapujúco dva body mužstva, ktoré hrá na spodku tabuľky. Domáci dokonca viedli a blamáž hostí zachraňoval Pekárik.
Želiezovce B - Devičany 1:0 (1:0), gól: Jonáč, (Žirko)
Domáci nastúpili bez áčkarov a na ich výkone to bolo poznať. Súper sa zameral na pozorné bránenie a nakoniec rozhodla presná strela Jonáša, znamenajúca tri body pre želiezovské béčko.
Ondrejovce - Podlužany B 0:2 -(0:2) - zápas nedohraný, o jeho osude rozhodne ŠTK, (Kovács Kr)
Za stavu 0:2 bol asi v 60. minúte inzultovaný hlavný rozhodca a ten zápas predčasne ukončil.
N. Dedina B - Beša 2:2 (0:1), góly: Slušný, Frtús - Havlík, Varga, (Križan)
V súboji tabuľkových susedov sa hral vyrovnaný zápas. Hostia do prestávky viedli o gól, domáci po zmene strán zachránili črtajúcu sa prehru a získali bod zlepšeným výkonom.
1. Želiezovce B 15 12 1 2 60:11 37
2. Rybník 15 10 2 3 49:20 32
3. M. Ludany 15 10 2 3 37:32 32
4. H. Pial 15 8 5 2 36:30 29
5. Jur n/H. B 15 9 1 5 49:21 28
6. N. Dedina B 15 5 5 5 24:28 20
7. Beša 15 5 4 6 28:28 19
8. H. Kosihy 15 6 1 8 34:38 19