Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

III. liga: Žiarčania doma „utrpeli“ víťazstvo, na čele Lučenec

Žiar nad Hr. - Kysucký Lieskovec 1:0 (1:0)
Začiatok stretnutia niesol všetky znaky úvodu sezóny. Prvú šancu si vypracovali hostia, strelu Matúša v deviatej minúte vyrazil Gašpir. Matúš sa ocitol aj v druhej šanci, no prestrelil. Domáci začali vážnejšie až od 30 min., keď loptu minul Páleník. V 37. a 39. min. sa do únikov dostal Hric, ale bez konečného efektu. V 47. min. vnikol do pokutového územia Hric, kde po faule na neho premenil pokutový kop Flašík. Pokračoval nezáživný futbal, šance za domácich nepremenili Hric a Páleník. Hostia mohli v poslednej minúte nastaveného času získať bod, to by však čistú šancu musel premeniť Danšík.
Góly: Flašík (11 m). ŽK: Silný, Puliš - Blahuta, Bocko, Matúš, Panáček. ČK: Panáček (Kys. Lieskovec) po druhej ŽK. Pred 250 divákmi rozhodoval Pocklan.
ŽIAR: Gašpir - Vráb, Páleník (82. Zuberník), Macejko, Ceplák, T. Obert, Flašík, I. Obert, Hric (62. Silný), Michaliga, Žiak (45. Puliš). KYSUCKÝ LIESKOVEC: Slíž - Panáček, Marčan, Blahuta, Danšík, Vojvoda, Gallik, Sedláček, Bocko (76. Pavluš), Mihalda, Matúš.
DANIEL GREGUŠ

Lučenec - Dukla B. Bystrica B 1:0 (0:0)
Gól: 51. Drugda (z 11 m). ŽK: Berky - Gibala, Kanda. ČK: Gibala. Pred 1 400 divákmi rozhodoval Repa.
LUČENEC: Michalík - Tomko, (71. Košút), Csányi, Püspöky, Rapi (82. Máč). Koreň, Lupták (90. O. Pračko), Ilko, Drugda, Balaško, Berky. Tréner: V. Kováč. DUKLA: Dorotovič - Kanda, Palkovič (53. Krivjančin), Penov, Štuber, Choma, Rusnák (81. Turňa), Urgela, Libič, Gibala, Hrbek (74. Kovalčík). Tréner: S. Baláž.
Na kvalitnom teréne a pred početnou diváckou kulisou vo výbornom stretnutí o tesnom víťazstve domácich rozhodol gól z pokutového kopu. Hostia boli domácim vyrovnaným súperom len do 40. min., keď zbytočne prišli o Gibalu, donedávna hráča Lučenca, ktorý po druhej žltej karte išiel predčasne pod sprchy. Prvý polčas sa skončil bez gólového efektu, nakoľko strelecky sa nepresadili domáci hráči Tomko, Lupták, Berky, Drugda, na opačnej strane v jedinej šanci sa ocitnutý Libič. Po obrátke domáci zvýšili tlak a najmä Lupták robil hosťujúcej obrane nemalé problémy. V 49. min. prenikol po pravej strane, jeho presná prihrávka našla Rapiho, ktorý trestuhodne zahodil výbornú možnosť. V 51. min. po faule na Rapiho brankárom Dorotovičom pokutový kop premenil Drugda. Od tohto momentu boli jednoznačne pánmi na ihrisku domáci. V 60. min. mohol zvýšiť Püspöky, ktorý postupoval sám na brankára, prestrelil. V 60. min. Balaškovu delovku brankár reflexívne vyrazil. V 68. min. sa presadil v pokutovom území Drugda, Rapi jeho prihrávku nestačil zasunúť do brány. Záverečnú bodku mal Drugda, ktorého strelu Dorotovič vyrazil.
VOJTECH BALÁŽ

Podbrezová B - Žilina B
1:3 (0:2)
Góly: Savič - A. Nemec 2, Bašista. ŽK: Gašpar - Doležaj. Rozhodoval Horák, 360 divákov.
PODBREZOVÁ B: Perniš - Soják (56. T. Pančík), Gašpar, Kitaš, Gerčák, Arandelovič, Savič, Patráš, Kostúr, Pišoja (79. Turňa), Chrenovský. Tréner. V. Šebeš.
Na veľmi dobre upravenom trávniku si v premieňaní šancí lepšie počínali hostia. V prvom polčase už v 15. min. krížnou prízemnou strelou z vnútra šestnástky Adam Nemec otvoril skóre. V 25. min. po trestnom kope z dvadsiatich metrov po skrumáži zvyšoval Bašista. Domáci zahodili viaceré šance, keď nedokázali prekonať Muchu po strelách z malého vápna Chrenovský, Savič ani Pišoja. Zo začiatku druhého polčasu hostia bránili, ale v 64. min. po rýchlom protiútoku skóroval druhýkrát v zápase Nemec a zvýšil na rozdiel troch gólov. Po rozohrávke vsietil po centri Patráša Savič. Do konca zápasu sa nič vážne neudialo a „Šošoni” si z Horehronia odniesli tri body.
JURAJ CIBUĽA

Rakytovce - Bytča
1:0 (0:0).
Gól: 56. Homola. ŽK: Bžoch (Rakytovce). Rozhodoval Fajčík. 270 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Špirka (88. Lipták), Móres, Homola, Bdžoch, Mala, Fojtík, Timek (66. Štelcl), Schmidtmayer, Hric, Jobko. Tréner: M. Targoš.
Úvod zápasu sa odohrával v strede ihriska bez šancí na obidvoch stranách. Až v 36. min. po centri Fojtíka, trafil po hlavičke Schmidtmayer brvno. Odvtedy až do 52. min. neprinieslo dianie na ihrisku veľa vzruchu. V 52. min. domáci Jobko z voleja Hájekovu bránku prestrelil. Od tohto momentu domáci Bytčanov pritlačili a po Fojtíkovom centri v 56. min. Homola vsietil vedúci gól. Následne zahodil veľkú šancu Štelcl, keď sám pred bránkou prestrelil. V 76. min. vyrazil domáci brankár Vyskoč Šimonikovu strelu. Rakytovce už výsledok ubránili, ba dokonca mohli v 90. min. pridať ďalší gól, ale Homola mieril po rohovom kope vedľa. V prvom jarnom zápase bolo vidieť na obidvoch stranách kopu nepresností po dlhej zimnej prestávke.
JOZEF KVASNA

Zvolen - Liptovský Mikuláš
2:1 (0:1)
GÓLY: 65. Vrbiniak, 90. Pavlík - 30. Laco, ŽK: Bezák, Kubáň, Pred 300 divákmi rozhodoval Horváth.
ZVOLEN: Valach - Mihál (90. Dolniak), Kubinec, Konček, Pavlík, Družbacký (64. Boško), Kučera, Škopík, Vrbiniak, Borgoň, Želiezka (71. Michalík).
Mužstvo Zvolena nastúpilo k dôležitému úvodnému jarnému stretnutiu oslabené o troch hráčov základnej zostavy (Banski, Cvejkuš a Bohuš). V úvode zatlačili hostia domácich do 16-ky a už v 8. min. po hrubej chybe domácej obrany sa dostal do čistej gólovej šance Kašpar, z päťky nepochopiteľne prázdnu bránu netrafil. Domáci postupne vyrovnali hru a v 11. min. po sérii rohových kopov z Kubincovej prihrávky vystrelil Želiezka vedľa. O 5 minút lopta so Škopíkovej hlavičky tesne minula bránku hostí. V 30. min. otvorili skóre stretnutia po nenápadnej akcii hostia, keď hlavička Laca skončila v sieti Valachovej bránky. Úvodná štvrťhodina druhého polčasu napriek zvýšenému tlaku a spresneniu hry zmenu skóre nepriniesla. V 60. min. po zahraní rukou mimo pokutového územia brankárom Kubáňom ešte Škopík z priameho kopu prestrelil, no v 65. min. po Borgoňovej strele dorazil pohotovo loptu do siete Vrbiniak. Domáci stupňovali tlak pod hernou taktovkou najlepšieho hráča na trávniku Kubinca. Po jeho prihrávke v 72. min. Vrbiniak v čistej šanci prestrelil a strely Borgoňa a Mihála skončili iba rohovým kopom. V poslednej minúte domáci tlak korunovali úspechom, keď centrovanú loptu Kubinca usmernil brankárovi do protipohybu nabiehajúci Pavlík. V nastavenom čase Blaščík trafil žrď.
MILOŠ MASARIK

Ostatné zápasy: Turčianske Teplice - Ružomberok B 1:2 (0:1), M. Jeťko - Kurty, Tomko. Kysucké N. Mesto - Čadca 3:1 (1:1), Golian, Jamečný, Molnár - Šidlo. Zápas Dolný Kubín – Revúca odložili.

16. Revúca 16 0 4 12 6:524

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?