Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

Kiná

Žiar nad Hronom

kino Hron
6./7. 4. Svet zajtrajška
– prichádzajú bez varovania. Útočia bez zľutovania. Miznú bez stopy. Gotham City, 30. roky 20. storočia. Životom pulzujúcu metropolu nečakane napadne armáda obrovských robotov. V meste vypukne panika. Kto stojí za smrteľným útokom? A prečo v poslednom čase záhadne zmizlo hneď niekoľko svetovo známych vedcov? Film, ktorého vedecko-fantastická zápletka je originálne situovaná do vizuálne atraktívneho retra 30. rokov, ponúkne divákom veľkolepý zážitok. Vďaka priekopníckej trikovej technike a originálnosti filmového spracovania je titul už od prvých projekcií považovaný za prelomový v rámci žánra. Vstupné: 65 Sk/19.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

9./10. 4. Wimbledon – sladká a komická romanca sa odohráva na tenisovom kurte počas turnaja vo Wimbledone. Peter Colt bol skôr smoliar, ale šťastie sa na neho konečne usmeje a prinesie mu úspech na kurte i v osobnom živote. I keď je na tenisovom rebríčku niekde úplne vzadu, podarí sa mu získať divokú kartu, ktorá mu umožní zúčastniť sa prestížneho turnaja. Tu sa zoznámi s americkou tenisovou hviezdou Lizzie Bradburyovou a zamiluje sa do nej. Nečakané šťastie v láske a úspechy na kurte mu dodajú elán a Peter sa prepracováva na turnaji na popredné miesto. Ocitá sa blízko splnenia svojho životného sna – bojovať o najvyšší titul na turnaji – pokiaľ ho jeho šťastie neopustí. Vstupné: 70 Sk/19.00 hod.

Banská Štiavnica

kino Akademik
5. 4. Príliš dlhé zásnuby
– z bolesti vojny sa zrodila cesta nádeje... Mladá žena stratí v zákopoch 1. svetovej vojny svojho snúbenca, avšak tuší, že prežil a vydá sa ho hľadať. Veľkolepá romanticko-mysteriózna vojnová dráma od režiséra Amélie z Monmartru, opäť s Audrey Tatou v hlavnej úlohe. Najúspešnejší francúzsky film posledných rokov. Vstupné: 70 Sk/18.30 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

9. 4. Honba za pokladom templárov – už nikdy nemal byť nájdený. Pochovaný v troskách Šalamúnovho chrámu, strážený rádom templárov. Tajomstvo najväčšieho pokladu, aký svet videl, sa však znovu prebúdza... Nicolas Cage v strhujúcom dobrodružstve od producenta Pirátov Karibiku. Vstupné: 70 Sk/18.30 hod.

Žarnovica

kino Máj
9. 4. Honba za pokladom templárov
– už nikdy nemal byť nájdený. 2000 rokov staré tajomstvo sa znova prebúdza. Nicolas Cage v akčnom thrilleri. Vstupné: 60 Sk/19.00 hod.

Pozvánky

Žiar nad Hronom

8. 4. Vzpomínka na nerez – exkluzívny koncert legendy českého folku skupiny Neřež (Praha) ako spomienka na ich najslávnejšie obdobie s nedávno zosnulou Zuzkou Navarou pri príležitosti Dňa narcisov. Legendárne hity ako Já s tebou žít nebudu, Tisíc dnú, Javor, Kočky, ale aj piesne z najnovšieho albumu Jednou měř, 2x Neřež. Vás, ktorí skupinu nepoznáte, chceme odporučiť na ich webové stránky www.nerez.sk, kde sa dozviete o nich úplne všetko a dokonca aj to, že po úspešnej spolupráci s Jarkom Nohavicom na albumoch Koncert a Moje smutné srdce sa momentálne venujú šansoniérke Marie Rotrovej. Určite si nenechajte ujsť tento nevšedný zážitok a skutočnú lahôdku pre náročnejšieho diváka. Koncert začne o 18.00 hod v malej kinosále MsKC. Vstupné: 80 Sk v predpredaji, 120 Sk v deň koncertu.

Skryť Vypnúť reklamu

Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom organizuje dňa 23. apríla 2005 od 9.00 do 14.00 hod. Ateliér tvorby zameraný na techniku sklomaľby. Záujemcovia o tvorivú dielňu sa môžu prihlásiť do 20. 4. na tel. č. 045/6723094 (p. Soboslayová, kde im budú poskytnuté bližšie informácie o podujatí). So sebou si prineste: temperové farby, malé nádobky na farby, sklo formátu A5, A4 (2 mm hrúbka), papier, ceruzku, handričku, tuš, pierko, okrúhly štetec tenký a hrubší.
Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom vás pozýva na otvorenie Amfo Diafoto 17. ročníka regionálnej výstavy neprofesionálnej fotografickej tvorby. Výstavné priestory POS Žiar nad Hronom dňa 15. 4. o 16.30 hod. Výstava potrvá do 30. apríla. Otvorená pondelok – piatok od 9.00 do 15.00 hod.

Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom vás pozýva na kurz Orientálneho brušného tanca. Kurz vedie Xénia Chalásová z Bratislavy. Miesto konania: POS Žiar nad Hronom 23. apríla od 9.00 do 14.00 hod. Účastnícky poplatok je 490 Sk (dievčatá do 18 rokov 390 Sk). Potvrdenie účasti najneskôr do 20. 4. zaplatením zálohy 200 Sk poštovou poukážkou na adresu Pohronské osvetové stredisko, Duklianskych hrdinov 21, 965 01 Žiar nad Hronom, VS 1203. Uveďte telefonický kontakt na vás. Prineste si pohodlné oblečenie, šatku alebo kus látky veľkosti rozpätia rúk, potraviny a tekutiny, dobrú náladu. Kontakt: Helena Valentová 0908253460, e-mail osvetaziar@stonline.sk, Pohronské osvetové stredisko 045/6725136, 6723094.

Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom vás pozýva na výstavu Slovenské miniveľhory – Vysoké Tatry. Výstava potrvá do 13. 4. 2005.

Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom organizuje pre študentov gymnázií regiónu Žiar nad Hronom súboj vo vedomostnej súťaži – I. téma Slovenské miniveľhory – Vysoké Tatry. Súčasnosť: kultúra, rekreácia, šport. Minulosť: známe osobnosti späté s Vysokými Tatrami, ochrana Vysokých Tatier, športové a kultúrne udalosti. Geografia: jazerá, štíty, chaty, obce, pohoria, fauna a flóra. Termín: 13. apríla o 9.00 hod. v sále POS v Žiari nad Hronom (za Planetáriom). Súťažiaci z gymnázií: Banská Štiavnica, Nová Baňa, Kremnica, Žiar nad Hronom. Príďte povzbudiť a poučiť sa. Privítame vás v priestoroch Pohronského osvetového strediska, domácich aj turistov. Účastnícky poplatok za školu: 100 Sk, vstupné do Planetária: 35 Sk (školy vopred nahlásia počet záujemcov).

Všeobecná veselosť sa blíži! Nový projekt Céčka v podobe divadelného víkendu humoru a satiry s exkluzívnym obsadením. Piatok, 22. apríla o 19.00 hod, Dom kultúry, Námestie MS. Divadlo Astorka Korzo: Cintorín slonov. Vstupné už od 200 Sk. Predstavia sa: Ludivine, herečka – Zita Furková, Luise, vidiečanka – Zuzana Kronerová, Ada, manželka koloniálneho dôstojníka – Anna Šišková, Chloé, jednoducho meštiačka – Szidi Tóbiás, Fernande... nosí klobúk so závojom – Miroslav Noga. Herecký koncert najlepších slovenských herečiek a populárneho komika Mira Nogu v skvelej divadelnej hre prestížneho divadla Astorka Korzo. Exkluzívne len v Žiari nad Hronom v rámci divadelného víkendu MsKC: Všeobecná veselosť! Tragikomédia o dámach, ktoré sa uzatvoria v penzióne. Každá z nich pochádza z iných spoločenských vrstiev (herečka, slúžka, prostitútka, žena z dediny), niečo však majú spoločné. Chcú zabudnúť na vonkajší svet a svoj predchádzajúci život.
24. apríla o 18.00 hod.: Dom kultúry, Námestie MS. Divadlo West: Zlatí chlapci. Vstupné už od 180 Sk. Účinkujú: Leopold Haverl, Marián Zednikovič, Marek Ťapák. Herecký koncert Zlatých chlapcov v roztomilej komédii populárneho divadla West exkluzívne len v Žiari nad Hronom v rámci divadelného víkendu. Ide o príbeh mladého divadelného agenta, ktorý sa pokúša dať dokopy svojho strýka, bývalú hviezdu kabaretu, so svojím dlhoročným hereckým partnerom pre spoločné vystúpenie v televízii. Hoci vo svojej dobe sa stali legendami, obaja starci spolu neprehovorili už takmer dvanásť rokov. Pred ich návratom na scénu tak zostáva veľa nedoriešených otázok. Vášne sa stupňujú, situácia graduje nepredvídanými reakciami oboch starých komikov, ktoré vedú ku komickým až groteskným situá- ciám.

Výstavy

Banská Štiavnica

Mini ZOO V. – Berggericht – Mineralogická expozícia: piaty ročník pútavej výstavy, na ktorej budú vystavené najmä článkonožce a plazy. Konkrétne pakobylky, šváby, pavúky rodu Brachypelma, užovky rodov Lampropeltis a Elaphe, gekončíky. Cicavce budú pravdepodobne reprezentované pieskomylmi a osmákmi. Cieľom výstavy je oboznámiť návštevníkov s niektorými exotickými druhmi plazov, článkonožcov a cicavcov, umožniť im spoznať ich život, prebudiť u nich záujem a úctu k živej prírode, najmä k neprávom opomínaným živým bytostiam. Výstava (jej minulé ročníky) si získala popularitu medzi obyvateľmi a návštevníkmi Banskej Štiavnice, najmä z radov detí, školskej mládeže a študentov. Je vynikajúcim doplnkom a oživením vyučovacieho procesu v odbore prírodoveda. Výstava potrvá do 9. mája. Komisár výstavy: Peter Jancsay t.č. 045/691 25 44.

My sa nevieme sťažovať nahlas – Galéria Jozefa Kollára: výstavné podujatie, ktorým už tradične začína galéria svoju prezentačnú činnosť, tohto roku oboslalo 391 prácami 239 jednotlivcov a kolektívov z 29 škôl zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Českej republiky. Zaujímavá výstava potrvá do 8. mája. Záujemcov o neprofesionálny výtvarný prejav očaria bezprostredné kresby zvieratiek, naivného videnia ekologických ťažkostí, Zeme, ovzdušia, vody, obavu o budúcnosť života na Zemi očami detí. Komisár výstavy: Mária Čelková t.č. 045/692 34 31.

Strom – Berggericht – Informačné centrum Geopark: stromy prinášajú život. O tom, prečo sú pre nás dôležité, ako ich človek celoživotne využíva a o mnohých ďalších súvislostiach bude hovoriť táto výstava. Vernisáž bude 19. apríla o 14.00 hod., výstava potrvá do 30. mája. Komisár výstavy: Anna Ďuricová t.č. 045/694 9451.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 2. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 4. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 5. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 6. Budovanie zelenej značky
 7. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 8. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 9. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 10. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 28 854
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 22 655
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 16 830
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 088
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 701
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 503
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 599
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 524
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 394
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 342
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Od pilotného projektu na jednom sídlisku radnica upustila, zber chce spustiť plošne v rámci celého mesta.

56m
Ilustračná foto

Práce na rekonštrukcii prístavby kaštieľa by mali byť ukončené ešte v tomto roku.

4 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

23 h
ilustračné foto

Skríningového testovania na nový koronavírus sa v Žiari nad Hronom počas víkendu zúčastnilo 6757 ľudí, miera pozitívnych prípadov dosiahla 1,139 percenta.

21 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Dobre skončilo v Bobote, Čachticiach, Stankovciach. Výborne v Dolnej Porube a Trenčianskych Miticiach.

25. jan

Mestá a obce v okrese Prievidza postupne zverejňujú počty ľudí, ktorí využili skríningové testovanie v ich obci.

24. jan

Ide zatiaľ iba o čiastkové výsledky.

20 h

Podľa aktuálne nastavených parametrov a údajov len z MOM, zriadených rezortom zdravotníctva, by si v Banskobystrickom kraji zopakovali testovanie v šiestich okresoch.

21 h

Už ste čítali?