Utorok, 26. október, 2021 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

Kiná

Žiar nad Hronom

kino Hron
6./7. 4. Svet zajtrajška
– prichádzajú bez varovania. Útočia bez zľutovania. Miznú bez stopy. Gotham City, 30. roky 20. storočia. Životom pulzujúcu metropolu nečakane napadne armáda obrovských robotov. V meste vypukne panika. Kto stojí za smrteľným útokom? A prečo v poslednom čase záhadne zmizlo hneď niekoľko svetovo známych vedcov? Film, ktorého vedecko-fantastická zápletka je originálne situovaná do vizuálne atraktívneho retra 30. rokov, ponúkne divákom veľkolepý zážitok. Vďaka priekopníckej trikovej technike a originálnosti filmového spracovania je titul už od prvých projekcií považovaný za prelomový v rámci žánra. Vstupné: 65 Sk/19.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

9./10. 4. Wimbledon – sladká a komická romanca sa odohráva na tenisovom kurte počas turnaja vo Wimbledone. Peter Colt bol skôr smoliar, ale šťastie sa na neho konečne usmeje a prinesie mu úspech na kurte i v osobnom živote. I keď je na tenisovom rebríčku niekde úplne vzadu, podarí sa mu získať divokú kartu, ktorá mu umožní zúčastniť sa prestížneho turnaja. Tu sa zoznámi s americkou tenisovou hviezdou Lizzie Bradburyovou a zamiluje sa do nej. Nečakané šťastie v láske a úspechy na kurte mu dodajú elán a Peter sa prepracováva na turnaji na popredné miesto. Ocitá sa blízko splnenia svojho životného sna – bojovať o najvyšší titul na turnaji – pokiaľ ho jeho šťastie neopustí. Vstupné: 70 Sk/19.00 hod.

Banská Štiavnica

kino Akademik
5. 4. Príliš dlhé zásnuby
– z bolesti vojny sa zrodila cesta nádeje... Mladá žena stratí v zákopoch 1. svetovej vojny svojho snúbenca, avšak tuší, že prežil a vydá sa ho hľadať. Veľkolepá romanticko-mysteriózna vojnová dráma od režiséra Amélie z Monmartru, opäť s Audrey Tatou v hlavnej úlohe. Najúspešnejší francúzsky film posledných rokov. Vstupné: 70 Sk/18.30 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

9. 4. Honba za pokladom templárov – už nikdy nemal byť nájdený. Pochovaný v troskách Šalamúnovho chrámu, strážený rádom templárov. Tajomstvo najväčšieho pokladu, aký svet videl, sa však znovu prebúdza... Nicolas Cage v strhujúcom dobrodružstve od producenta Pirátov Karibiku. Vstupné: 70 Sk/18.30 hod.

Žarnovica

kino Máj
9. 4. Honba za pokladom templárov
– už nikdy nemal byť nájdený. 2000 rokov staré tajomstvo sa znova prebúdza. Nicolas Cage v akčnom thrilleri. Vstupné: 60 Sk/19.00 hod.

Pozvánky

Žiar nad Hronom

8. 4. Vzpomínka na nerez – exkluzívny koncert legendy českého folku skupiny Neřež (Praha) ako spomienka na ich najslávnejšie obdobie s nedávno zosnulou Zuzkou Navarou pri príležitosti Dňa narcisov. Legendárne hity ako Já s tebou žít nebudu, Tisíc dnú, Javor, Kočky, ale aj piesne z najnovšieho albumu Jednou měř, 2x Neřež. Vás, ktorí skupinu nepoznáte, chceme odporučiť na ich webové stránky www.nerez.sk, kde sa dozviete o nich úplne všetko a dokonca aj to, že po úspešnej spolupráci s Jarkom Nohavicom na albumoch Koncert a Moje smutné srdce sa momentálne venujú šansoniérke Marie Rotrovej. Určite si nenechajte ujsť tento nevšedný zážitok a skutočnú lahôdku pre náročnejšieho diváka. Koncert začne o 18.00 hod v malej kinosále MsKC. Vstupné: 80 Sk v predpredaji, 120 Sk v deň koncertu.

Skryť Vypnúť reklamu

Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom organizuje dňa 23. apríla 2005 od 9.00 do 14.00 hod. Ateliér tvorby zameraný na techniku sklomaľby. Záujemcovia o tvorivú dielňu sa môžu prihlásiť do 20. 4. na tel. č. 045/6723094 (p. Soboslayová, kde im budú poskytnuté bližšie informácie o podujatí). So sebou si prineste: temperové farby, malé nádobky na farby, sklo formátu A5, A4 (2 mm hrúbka), papier, ceruzku, handričku, tuš, pierko, okrúhly štetec tenký a hrubší.
Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom vás pozýva na otvorenie Amfo Diafoto 17. ročníka regionálnej výstavy neprofesionálnej fotografickej tvorby. Výstavné priestory POS Žiar nad Hronom dňa 15. 4. o 16.30 hod. Výstava potrvá do 30. apríla. Otvorená pondelok – piatok od 9.00 do 15.00 hod.

Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom vás pozýva na kurz Orientálneho brušného tanca. Kurz vedie Xénia Chalásová z Bratislavy. Miesto konania: POS Žiar nad Hronom 23. apríla od 9.00 do 14.00 hod. Účastnícky poplatok je 490 Sk (dievčatá do 18 rokov 390 Sk). Potvrdenie účasti najneskôr do 20. 4. zaplatením zálohy 200 Sk poštovou poukážkou na adresu Pohronské osvetové stredisko, Duklianskych hrdinov 21, 965 01 Žiar nad Hronom, VS 1203. Uveďte telefonický kontakt na vás. Prineste si pohodlné oblečenie, šatku alebo kus látky veľkosti rozpätia rúk, potraviny a tekutiny, dobrú náladu. Kontakt: Helena Valentová 0908253460, e-mail osvetaziar@stonline.sk, Pohronské osvetové stredisko 045/6725136, 6723094.

Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom vás pozýva na výstavu Slovenské miniveľhory – Vysoké Tatry. Výstava potrvá do 13. 4. 2005.

Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom organizuje pre študentov gymnázií regiónu Žiar nad Hronom súboj vo vedomostnej súťaži – I. téma Slovenské miniveľhory – Vysoké Tatry. Súčasnosť: kultúra, rekreácia, šport. Minulosť: známe osobnosti späté s Vysokými Tatrami, ochrana Vysokých Tatier, športové a kultúrne udalosti. Geografia: jazerá, štíty, chaty, obce, pohoria, fauna a flóra. Termín: 13. apríla o 9.00 hod. v sále POS v Žiari nad Hronom (za Planetáriom). Súťažiaci z gymnázií: Banská Štiavnica, Nová Baňa, Kremnica, Žiar nad Hronom. Príďte povzbudiť a poučiť sa. Privítame vás v priestoroch Pohronského osvetového strediska, domácich aj turistov. Účastnícky poplatok za školu: 100 Sk, vstupné do Planetária: 35 Sk (školy vopred nahlásia počet záujemcov).

Všeobecná veselosť sa blíži! Nový projekt Céčka v podobe divadelného víkendu humoru a satiry s exkluzívnym obsadením. Piatok, 22. apríla o 19.00 hod, Dom kultúry, Námestie MS. Divadlo Astorka Korzo: Cintorín slonov. Vstupné už od 200 Sk. Predstavia sa: Ludivine, herečka – Zita Furková, Luise, vidiečanka – Zuzana Kronerová, Ada, manželka koloniálneho dôstojníka – Anna Šišková, Chloé, jednoducho meštiačka – Szidi Tóbiás, Fernande... nosí klobúk so závojom – Miroslav Noga. Herecký koncert najlepších slovenských herečiek a populárneho komika Mira Nogu v skvelej divadelnej hre prestížneho divadla Astorka Korzo. Exkluzívne len v Žiari nad Hronom v rámci divadelného víkendu MsKC: Všeobecná veselosť! Tragikomédia o dámach, ktoré sa uzatvoria v penzióne. Každá z nich pochádza z iných spoločenských vrstiev (herečka, slúžka, prostitútka, žena z dediny), niečo však majú spoločné. Chcú zabudnúť na vonkajší svet a svoj predchádzajúci život.
24. apríla o 18.00 hod.: Dom kultúry, Námestie MS. Divadlo West: Zlatí chlapci. Vstupné už od 180 Sk. Účinkujú: Leopold Haverl, Marián Zednikovič, Marek Ťapák. Herecký koncert Zlatých chlapcov v roztomilej komédii populárneho divadla West exkluzívne len v Žiari nad Hronom v rámci divadelného víkendu. Ide o príbeh mladého divadelného agenta, ktorý sa pokúša dať dokopy svojho strýka, bývalú hviezdu kabaretu, so svojím dlhoročným hereckým partnerom pre spoločné vystúpenie v televízii. Hoci vo svojej dobe sa stali legendami, obaja starci spolu neprehovorili už takmer dvanásť rokov. Pred ich návratom na scénu tak zostáva veľa nedoriešených otázok. Vášne sa stupňujú, situácia graduje nepredvídanými reakciami oboch starých komikov, ktoré vedú ku komickým až groteskným situá- ciám.

Výstavy

Banská Štiavnica

Mini ZOO V. – Berggericht – Mineralogická expozícia: piaty ročník pútavej výstavy, na ktorej budú vystavené najmä článkonožce a plazy. Konkrétne pakobylky, šváby, pavúky rodu Brachypelma, užovky rodov Lampropeltis a Elaphe, gekončíky. Cicavce budú pravdepodobne reprezentované pieskomylmi a osmákmi. Cieľom výstavy je oboznámiť návštevníkov s niektorými exotickými druhmi plazov, článkonožcov a cicavcov, umožniť im spoznať ich život, prebudiť u nich záujem a úctu k živej prírode, najmä k neprávom opomínaným živým bytostiam. Výstava (jej minulé ročníky) si získala popularitu medzi obyvateľmi a návštevníkmi Banskej Štiavnice, najmä z radov detí, školskej mládeže a študentov. Je vynikajúcim doplnkom a oživením vyučovacieho procesu v odbore prírodoveda. Výstava potrvá do 9. mája. Komisár výstavy: Peter Jancsay t.č. 045/691 25 44.

My sa nevieme sťažovať nahlas – Galéria Jozefa Kollára: výstavné podujatie, ktorým už tradične začína galéria svoju prezentačnú činnosť, tohto roku oboslalo 391 prácami 239 jednotlivcov a kolektívov z 29 škôl zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Českej republiky. Zaujímavá výstava potrvá do 8. mája. Záujemcov o neprofesionálny výtvarný prejav očaria bezprostredné kresby zvieratiek, naivného videnia ekologických ťažkostí, Zeme, ovzdušia, vody, obavu o budúcnosť života na Zemi očami detí. Komisár výstavy: Mária Čelková t.č. 045/692 34 31.

Strom – Berggericht – Informačné centrum Geopark: stromy prinášajú život. O tom, prečo sú pre nás dôležité, ako ich človek celoživotne využíva a o mnohých ďalších súvislostiach bude hovoriť táto výstava. Vernisáž bude 19. apríla o 14.00 hod., výstava potrvá do 30. mája. Komisár výstavy: Anna Ďuricová t.č. 045/694 9451.

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 2. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 3. Adecco: Personálna agentúra má byť pre klienta partnerom
 4. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 5. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 6. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 7. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma
 8. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť!
 9. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 10. Profesor Alexy: S plastmi sa musíme naučiť zaobchádzať
 1. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť!
 2. Adecco: Personálna agentúra má byť pre klienta partnerom
 3. Jesenný školský zber papiera je v plnom prúde
 4. Počúvali ste na cestách kazety v aute? Vieme, kto za tým stál
 5. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 6. 365.invest prináša investíciu s garantovaným výnosom
 7. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 8. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 9. Rebríček: Kto sú najlepší zamestnávatelia na svete podľa Forbes?
 10. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 1. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 12 435
 2. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku 9 041
 3. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 8 508
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 359
 5. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie 5 013
 6. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova 4 892
 7. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 660
 8. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 386
 9. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 192
 10. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 818

Blogy SME

 1. Jiří Ščobák: Potřebujeme úrazové pojištění?
 2. Anton Sládek: Dunaj XIII. Most Apollo a okolo
 3. Štefan Vidlár: Porekadlá a príslovia zo Súmračnej
 4. Miroslav Galovič: Stověžatá Praha trocha jinak aneb sedm pražských zastavení. Dnes páté, Olšanské hřbitovy (Memento Mori)
 5. Nina Erneker: Pozrieť sa do zrkadla je „dobrý nápad“
 6. Ján Marton: Čo vymyslí hlava dutá - zákon z dielne Vlčan - Karahuta.
 7. Tupou Ceruzou: Prirodzený habitat chobotnice
 8. Tomáš Tenczer: My weekly pickup's - wk 42
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 30 540
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 17 311
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 12 884
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 424
 5. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 077
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 6 125
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 214
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 884
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Dnes sa okrem iného dozviete aj to, ako sa darilo talentovanému motocyklovému jazdcovi Maximovi Repákovi.


4m

V domácnosti Veroniky Štafenovej žiadne vajíčko nerozbijú – ale vyfúkajú. K domácej panej neodmysliteľne patrí zdobenie kraslíc, takže treba mať poriadnu zásobu materiálu.


13 h
Rekonštrukcia parku

Pred radnicou prebiehajú stavebné práce.


23 h

V pravidelnom video-podcaste MY Športujeme sa dozviete okrem iného aj to, ako sa darilo Adamov Žampovi s jeho bratom Andreasom v nedeľnom obrovskom slalome Svetového pohára v lyžovaní.


25. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Výrazné obmedzenie v tvrdošínskom okrese sa od 25. októbra týkajú už aj očkovaných.


25. okt

Otec a dve deti utrpeli zranenia.


11 h

Na nájomné bude prispievať Európska únia.


21 h

Okres Banská Bystrica má reálnu šancu vyhnúť sa prísnym opatreniam, ktoré ohrozujú aj chod prevádzok.


18 h

Blogy SME

 1. Jiří Ščobák: Potřebujeme úrazové pojištění?
 2. Anton Sládek: Dunaj XIII. Most Apollo a okolo
 3. Štefan Vidlár: Porekadlá a príslovia zo Súmračnej
 4. Miroslav Galovič: Stověžatá Praha trocha jinak aneb sedm pražských zastavení. Dnes páté, Olšanské hřbitovy (Memento Mori)
 5. Nina Erneker: Pozrieť sa do zrkadla je „dobrý nápad“
 6. Ján Marton: Čo vymyslí hlava dutá - zákon z dielne Vlčan - Karahuta.
 7. Tupou Ceruzou: Prirodzený habitat chobotnice
 8. Tomáš Tenczer: My weekly pickup's - wk 42
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 30 540
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 17 311
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 12 884
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 424
 5. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 077
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 6 125
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 214
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 884
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu