Streda, 8. február, 2023 | Meniny má Zoja

Kam za kultúrou a oddychom

Kiná

Žiar nad Hronom

kino Hron
6./7. 4. Svet zajtrajška
– prichádzajú bez varovania. Útočia bez zľutovania. Miznú bez stopy. Gotham City, 30. roky 20. storočia. Životom pulzujúcu metropolu nečakane napadne armáda obrovských robotov. V meste vypukne panika. Kto stojí za smrteľným útokom? A prečo v poslednom čase záhadne zmizlo hneď niekoľko svetovo známych vedcov? Film, ktorého vedecko-fantastická zápletka je originálne situovaná do vizuálne atraktívneho retra 30. rokov, ponúkne divákom veľkolepý zážitok. Vďaka priekopníckej trikovej technike a originálnosti filmového spracovania je titul už od prvých projekcií považovaný za prelomový v rámci žánra. Vstupné: 65 Sk/19.00 hod.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

9./10. 4. Wimbledon – sladká a komická romanca sa odohráva na tenisovom kurte počas turnaja vo Wimbledone. Peter Colt bol skôr smoliar, ale šťastie sa na neho konečne usmeje a prinesie mu úspech na kurte i v osobnom živote. I keď je na tenisovom rebríčku niekde úplne vzadu, podarí sa mu získať divokú kartu, ktorá mu umožní zúčastniť sa prestížneho turnaja. Tu sa zoznámi s americkou tenisovou hviezdou Lizzie Bradburyovou a zamiluje sa do nej. Nečakané šťastie v láske a úspechy na kurte mu dodajú elán a Peter sa prepracováva na turnaji na popredné miesto. Ocitá sa blízko splnenia svojho životného sna – bojovať o najvyšší titul na turnaji – pokiaľ ho jeho šťastie neopustí. Vstupné: 70 Sk/19.00 hod.

Banská Štiavnica

kino Akademik
5. 4. Príliš dlhé zásnuby
– z bolesti vojny sa zrodila cesta nádeje... Mladá žena stratí v zákopoch 1. svetovej vojny svojho snúbenca, avšak tuší, že prežil a vydá sa ho hľadať. Veľkolepá romanticko-mysteriózna vojnová dráma od režiséra Amélie z Monmartru, opäť s Audrey Tatou v hlavnej úlohe. Najúspešnejší francúzsky film posledných rokov. Vstupné: 70 Sk/18.30 hod.

SkryťVypnúť reklamu

9. 4. Honba za pokladom templárov – už nikdy nemal byť nájdený. Pochovaný v troskách Šalamúnovho chrámu, strážený rádom templárov. Tajomstvo najväčšieho pokladu, aký svet videl, sa však znovu prebúdza... Nicolas Cage v strhujúcom dobrodružstve od producenta Pirátov Karibiku. Vstupné: 70 Sk/18.30 hod.

Žarnovica

kino Máj
9. 4. Honba za pokladom templárov
– už nikdy nemal byť nájdený. 2000 rokov staré tajomstvo sa znova prebúdza. Nicolas Cage v akčnom thrilleri. Vstupné: 60 Sk/19.00 hod.

Pozvánky

Žiar nad Hronom

8. 4. Vzpomínka na nerez – exkluzívny koncert legendy českého folku skupiny Neřež (Praha) ako spomienka na ich najslávnejšie obdobie s nedávno zosnulou Zuzkou Navarou pri príležitosti Dňa narcisov. Legendárne hity ako Já s tebou žít nebudu, Tisíc dnú, Javor, Kočky, ale aj piesne z najnovšieho albumu Jednou měř, 2x Neřež. Vás, ktorí skupinu nepoznáte, chceme odporučiť na ich webové stránky www.nerez.sk, kde sa dozviete o nich úplne všetko a dokonca aj to, že po úspešnej spolupráci s Jarkom Nohavicom na albumoch Koncert a Moje smutné srdce sa momentálne venujú šansoniérke Marie Rotrovej. Určite si nenechajte ujsť tento nevšedný zážitok a skutočnú lahôdku pre náročnejšieho diváka. Koncert začne o 18.00 hod v malej kinosále MsKC. Vstupné: 80 Sk v predpredaji, 120 Sk v deň koncertu.

SkryťVypnúť reklamu

Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom organizuje dňa 23. apríla 2005 od 9.00 do 14.00 hod. Ateliér tvorby zameraný na techniku sklomaľby. Záujemcovia o tvorivú dielňu sa môžu prihlásiť do 20. 4. na tel. č. 045/6723094 (p. Soboslayová, kde im budú poskytnuté bližšie informácie o podujatí). So sebou si prineste: temperové farby, malé nádobky na farby, sklo formátu A5, A4 (2 mm hrúbka), papier, ceruzku, handričku, tuš, pierko, okrúhly štetec tenký a hrubší.
Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom vás pozýva na otvorenie Amfo Diafoto 17. ročníka regionálnej výstavy neprofesionálnej fotografickej tvorby. Výstavné priestory POS Žiar nad Hronom dňa 15. 4. o 16.30 hod. Výstava potrvá do 30. apríla. Otvorená pondelok – piatok od 9.00 do 15.00 hod.

Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom vás pozýva na kurz Orientálneho brušného tanca. Kurz vedie Xénia Chalásová z Bratislavy. Miesto konania: POS Žiar nad Hronom 23. apríla od 9.00 do 14.00 hod. Účastnícky poplatok je 490 Sk (dievčatá do 18 rokov 390 Sk). Potvrdenie účasti najneskôr do 20. 4. zaplatením zálohy 200 Sk poštovou poukážkou na adresu Pohronské osvetové stredisko, Duklianskych hrdinov 21, 965 01 Žiar nad Hronom, VS 1203. Uveďte telefonický kontakt na vás. Prineste si pohodlné oblečenie, šatku alebo kus látky veľkosti rozpätia rúk, potraviny a tekutiny, dobrú náladu. Kontakt: Helena Valentová 0908253460, e-mail osvetaziar@stonline.sk, Pohronské osvetové stredisko 045/6725136, 6723094.

Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom vás pozýva na výstavu Slovenské miniveľhory – Vysoké Tatry. Výstava potrvá do 13. 4. 2005.

Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom organizuje pre študentov gymnázií regiónu Žiar nad Hronom súboj vo vedomostnej súťaži – I. téma Slovenské miniveľhory – Vysoké Tatry. Súčasnosť: kultúra, rekreácia, šport. Minulosť: známe osobnosti späté s Vysokými Tatrami, ochrana Vysokých Tatier, športové a kultúrne udalosti. Geografia: jazerá, štíty, chaty, obce, pohoria, fauna a flóra. Termín: 13. apríla o 9.00 hod. v sále POS v Žiari nad Hronom (za Planetáriom). Súťažiaci z gymnázií: Banská Štiavnica, Nová Baňa, Kremnica, Žiar nad Hronom. Príďte povzbudiť a poučiť sa. Privítame vás v priestoroch Pohronského osvetového strediska, domácich aj turistov. Účastnícky poplatok za školu: 100 Sk, vstupné do Planetária: 35 Sk (školy vopred nahlásia počet záujemcov).

Všeobecná veselosť sa blíži! Nový projekt Céčka v podobe divadelného víkendu humoru a satiry s exkluzívnym obsadením. Piatok, 22. apríla o 19.00 hod, Dom kultúry, Námestie MS. Divadlo Astorka Korzo: Cintorín slonov. Vstupné už od 200 Sk. Predstavia sa: Ludivine, herečka – Zita Furková, Luise, vidiečanka – Zuzana Kronerová, Ada, manželka koloniálneho dôstojníka – Anna Šišková, Chloé, jednoducho meštiačka – Szidi Tóbiás, Fernande... nosí klobúk so závojom – Miroslav Noga. Herecký koncert najlepších slovenských herečiek a populárneho komika Mira Nogu v skvelej divadelnej hre prestížneho divadla Astorka Korzo. Exkluzívne len v Žiari nad Hronom v rámci divadelného víkendu MsKC: Všeobecná veselosť! Tragikomédia o dámach, ktoré sa uzatvoria v penzióne. Každá z nich pochádza z iných spoločenských vrstiev (herečka, slúžka, prostitútka, žena z dediny), niečo však majú spoločné. Chcú zabudnúť na vonkajší svet a svoj predchádzajúci život.
24. apríla o 18.00 hod.: Dom kultúry, Námestie MS. Divadlo West: Zlatí chlapci. Vstupné už od 180 Sk. Účinkujú: Leopold Haverl, Marián Zednikovič, Marek Ťapák. Herecký koncert Zlatých chlapcov v roztomilej komédii populárneho divadla West exkluzívne len v Žiari nad Hronom v rámci divadelného víkendu. Ide o príbeh mladého divadelného agenta, ktorý sa pokúša dať dokopy svojho strýka, bývalú hviezdu kabaretu, so svojím dlhoročným hereckým partnerom pre spoločné vystúpenie v televízii. Hoci vo svojej dobe sa stali legendami, obaja starci spolu neprehovorili už takmer dvanásť rokov. Pred ich návratom na scénu tak zostáva veľa nedoriešených otázok. Vášne sa stupňujú, situácia graduje nepredvídanými reakciami oboch starých komikov, ktoré vedú ku komickým až groteskným situá- ciám.

Výstavy

Banská Štiavnica

Mini ZOO V. – Berggericht – Mineralogická expozícia: piaty ročník pútavej výstavy, na ktorej budú vystavené najmä článkonožce a plazy. Konkrétne pakobylky, šváby, pavúky rodu Brachypelma, užovky rodov Lampropeltis a Elaphe, gekončíky. Cicavce budú pravdepodobne reprezentované pieskomylmi a osmákmi. Cieľom výstavy je oboznámiť návštevníkov s niektorými exotickými druhmi plazov, článkonožcov a cicavcov, umožniť im spoznať ich život, prebudiť u nich záujem a úctu k živej prírode, najmä k neprávom opomínaným živým bytostiam. Výstava (jej minulé ročníky) si získala popularitu medzi obyvateľmi a návštevníkmi Banskej Štiavnice, najmä z radov detí, školskej mládeže a študentov. Je vynikajúcim doplnkom a oživením vyučovacieho procesu v odbore prírodoveda. Výstava potrvá do 9. mája. Komisár výstavy: Peter Jancsay t.č. 045/691 25 44.

My sa nevieme sťažovať nahlas – Galéria Jozefa Kollára: výstavné podujatie, ktorým už tradične začína galéria svoju prezentačnú činnosť, tohto roku oboslalo 391 prácami 239 jednotlivcov a kolektívov z 29 škôl zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Českej republiky. Zaujímavá výstava potrvá do 8. mája. Záujemcov o neprofesionálny výtvarný prejav očaria bezprostredné kresby zvieratiek, naivného videnia ekologických ťažkostí, Zeme, ovzdušia, vody, obavu o budúcnosť života na Zemi očami detí. Komisár výstavy: Mária Čelková t.č. 045/692 34 31.

Strom – Berggericht – Informačné centrum Geopark: stromy prinášajú život. O tom, prečo sú pre nás dôležité, ako ich človek celoživotne využíva a o mnohých ďalších súvislostiach bude hovoriť táto výstava. Vernisáž bude 19. apríla o 14.00 hod., výstava potrvá do 30. mája. Komisár výstavy: Anna Ďuricová t.č. 045/694 9451.

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 2. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 3. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 4. INDEX: Prečo stále nemáme diaľnicu do Košíc
 5. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 6. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 7. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 8. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 1. Chýbajúce zuby? Toto je trvácne riešenie, ktoré nebolí
 2. Na bezpečnom internete záleží
 3. Ako vyzerá inteligentný bytový dom? Tajomstvo je v technológiách
 4. Podporujme imunitu aj vysokočistým beta glukánom
 5. Môjobchod posilňuje svoju pozíciu v Košickom kraji
 6. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 7. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 8. O2 predstavilo novú generáciu O2 Paušálov
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 5 298
 2. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 3 989
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu 3 265
 4. Chýbajúce zuby? Toto je trvácne riešenie, ktoré nebolí 3 260
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 844
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model 704
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka 668
 8. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 369

Blogy SME

 1. Matúš Lazúr: Teplý obed je mýtus. V bohatom Nórsku deti v škole obed nemajú.
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Prišiel si pozrieť korupčný prípad Lipšicovho nominanta. Súd mu nariadil sledovať kauzy
 3. Tupou Ceruzou: Norbert Bödör je obžalovaný v ďalšej kauze
 4. Jozef Stasík: EU a roboty
 5. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Tekvica + cuketa v jednom jedle
 6. Marek Mačuha: Falošný poplach - 2. Klimatické modely
 7. Pavel Macko: 8. február - deň, ktorý mal vojsť do dejín.
 8. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Nitrianska Blatnica
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 30 018
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 18 437
 3. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 9 401
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 6 960
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 611
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii 3 325
 7. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 513
 8. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 512
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Miernemu svahu sa tešia hlavne rodiny s deťmi a začínajúci lyžiari.

Problémom naďalej zostáva prístupová cesta.


6. feb
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


4. feb
Ilustračné foto.

TOP 30 prináša ďalšie výnimočné príbehy.


31. jan
Ján Kožuško, zakladateľ projektu Programko.sk

Na samotných kurzoch sa lektori nevenujú len tematike, na ktorý je workshop zameraný, ale poslucháčov upozorňujú aj na nástrahy internetu. Veď pojem kyberšikana sa v našom slovníku natrvalo usadil. V internetových vodách číhajú na deti rôzne nástrahy.


31. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Matúš Lazúr: Teplý obed je mýtus. V bohatom Nórsku deti v škole obed nemajú.
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Prišiel si pozrieť korupčný prípad Lipšicovho nominanta. Súd mu nariadil sledovať kauzy
 3. Tupou Ceruzou: Norbert Bödör je obžalovaný v ďalšej kauze
 4. Jozef Stasík: EU a roboty
 5. Roman Daniel Baranek: Varíme s Medveďom - Tekvica + cuketa v jednom jedle
 6. Marek Mačuha: Falošný poplach - 2. Klimatické modely
 7. Pavel Macko: 8. február - deň, ktorý mal vojsť do dejín.
 8. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Nitrianska Blatnica
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 30 018
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 18 437
 3. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 9 401
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 6 960
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 611
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii 3 325
 7. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 2 513
 8. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 512
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 3. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu