Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

LIGOVÝ FUTBAL: Neuveriteľný záver pre futbalistov Novej Bane a Žarnovice

Koniec jesennej časti tretej ligy si inak ani nepredstavovali. Husársky kúsok sa podaril hneď dvom zástupcom nášho regiónu.

(Zdroj: archív - MFK Nová Baňa)

ŽARNOVICA/NOVÁ BAŇA. Žarnovica i Nová Baňa rozhodli o svojich tesných výhrach až v posledných sekundách stretnutí.

III. LIGA

14. kolo:

Lipt. Hrádok – Žarnovica 0:1 (0:0)

GÓL: 90. Laurov

ROZHODOVAL: Gregorec, 300 divákov

ŽARNOVICA: Straka – Tyčiak, Javorčík, Štefanka, Antal, Bobor (88. Arvaj), Šovčík, Válovčan, Laurov, Smelák (54. Vuong), Blaho

Za krásneho slnečného počasia odohrali Žarnovičania na Liptove posledný zápas jesennej časti. Po úvodnom oťukávaní sa prví dostali k slovu domáci v 14. min., ale brankár Straka bol na svojom mieste. V 20. min. sa po sérii rohových kopov dostali domáci k nebezpečnej hlavičke, ktorá skončila mimo brány. Domáci pohrozili aj v 44. min. prudkou strelou spoza šestnástky, ale brankár Straka si s ňou poradil. V úvode druhého polčasu mohli ísť do vedenia hostia, keď Štefanka išiel sám na brankára, ale ten končekami prstov vyrazil loptu na rohový kop. Celý druhý polčas sa odohral medzi  šestnástkami a dobre hrajúce obrany a brankári držali bezgólový stav. O osude zápasu sa rozhodlo v poslednej minúte. Hostia kopali priamy kop, ktorý utešenou strelou zakončil Laurov a rozhodol tak o víťazstve hostí. Žarnovičania tak po zlom vstupe do súťaže prezimujú v strede tabuľky. Vďaka patrí hráčom, trénerovi, funkcionárom a samozrejme aj fanúšikom.

RATIBOR KOPČÁK

Nová Baňa – Detva 3:2 (0:2)

GÓLY: 49. Kminiak, 73., 90. Rudzan

ROZHODOVAL: Krajči, 200 divákov

NOVÁ BAŇA: Graus – Rudzan, Krivjančin, Jenes, Bartoš (46. Hudec), Kovács, Švirik, Tužinský (68. Kosák), Horniak (72. A. Wolf), Kminiak

Domáci nastúpili s brankárom z dorastu, ktorý na začiatku chytil dve čisté šance hostí. Hostia však boli herne lepší a po prvom polčase viedli 2:0. V druhom dejstve domáci preskupili rady a hrali na troch útočníkov. Kminiak v 49. min. na radosť divákov korigoval na 1:2. Novobančania dali do hry srdce, čo vyústilo v parádny obrat, ktorý dvomi gólmi zariadil Rudzan – 3:2.

MARIÁN ŠUTLÁK

Kalinovo – Pohronie B 5:0 (1:0)

ROZHODOVAL: Horný, 200 divákov

POHRONIE B: Tatár – Kružlic, Ceplák, Gajdoš, Henžel, Rišňovský, Schillinger, Dubina, Macejko, Beňo (90. Halás), Rozenberg (80. P. Bodor)

V prvom polčase hrali juniori Pohronia s domácimi vyrovnanú partiu, no po nakopnutej lopte a nedorozumení v obrane v 21. min. inkasovali. Následne mali hostia dve vyložené šance, no Beňovu krížnu strelu brankár chytil a z druhej príležitosti nastrelili hostia žrď. Skóre 1:0 tak do prestávky zostalo nezmenené. Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním získať aspoň bod, čo sa im darilo až do 66. minúty. Vypracovali si dve čisté šance, no potvrdilo sa, že im v jesennej časti chýba športové šťastie. Na jeden gól potrebujú v priemere päť čistých šancí. Od 66. min. domáci skórovali takmer zo všetkého. Po tečovaných strelách pridali štyri góly a zvíťazili vysoko 5:0. Výsledok nezodpovedá dianiu na ihrisku, pretože hostia si vysokú prehru určite nezaslúžili.

TOMÁŠ MACEJKO

Ostatné zápasy: Martin – Makov 4:2, Krásno – Lipt. Štiavnica 3:0, Námestovo – Čadca 1:1, Kremnička – Bytča 2:1, Podbrezová B – Lučenec 2:1

Ďalšie články z témy Futbal v Trenčíne

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal v Trenčíne  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

1. Tragédia v Banskej Štiavnici: Polícia obvinila zo zabitia len 15-ročného chlapca 442
  2. Úspech, aký nečakali. S originálnym projektom zahviezdili študenti v súťaži cvičných firiem 301
  3. Pohronie zakončilo jeseň prehrou 104
  4. HODNOTENIE PO JESENI: Oblastné majstrovstvá - Suverén z Repištia (+Jedenástka jesene) 95
  5. Kremnické Bane otvorili. Cena narástla o milióny 87
  6. Kremnické Bane: Mária sa pre zlú cestu ocitla pred rokmi na titulke novín. Obavy má aj dnes 65
  7. Kremnické Bane otvoria už zajtra. Stále však pripomínajú veľké stavenisko (+FOTO Z MIESTA) 37