Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Je rozhodnuté: Pohronie prezimuje na prvom mieste tabuľky (FOTO + hlasy)

V 18. kole Doxxbet ligy cestovali futbalisti Pohronia pod Zobor, kde v poslednom jesennom zápase nestúpili proti Nitre.

Momentka zo zápasu.Momentka zo zápasu. (Zdroj: Ladislav Odráška)

ŽIAR NAD HRONOM. Pohrončania s kvalitným súperom nakoniec remizovali 2:2 a zimovať budú na čele tabuľky.

DOXXBET LIGA

18. kolo:

FC NITRA – FK POHRONIE ŽIAR NAD HRONOM/DOLNÁ ŽDAŇA 2:2 (1:1)

Góly: 28. Morong, 90+. Benčík - 18. Gregáň, 72. Abrahám.
Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Kolmokov - Nosko, ČK: 62. Nosko, 286 divákov.
FC: Stránský - Kotora (82. Kuník), Kostelný, M. Kolmokov, Dunda (70. Balaj) - Petráš - Morong, Charizopulos, Šmehyl - Paukner (82. A. Fábry), Benčík.
FK: Plach – Hatok, Nosko (62. ČK), Gregáň (80. Blahút), Prikryl, Frimmel, Garaj (56. Zuziak), Abrahám (81. Páleník), Paraj, Poliaček, Sojka.

Posledný jesenný zápas na horúcej pôde v Nitre odohrali futbalisti Pohronia vo veľkom štýle. V 17. min. vysunul Poliaček do behu Gregáňa, ktorý oblúčikom ponad Stránskeho otvoril skóre - 0:1. O minútu si vymenil loptu Abrahám s Garajom, no ten sám zo siedmich metrov zakončoval tesne vedľa. V 21. min. dal po centri Poliačeka Abrahám do žrde. V 22. min. prihrával Gregáň a volej Garaja letel nad. O tri minúty ušiel domácim Gregáň, ale Garaj pálil opäť vedľa. Domáci Pohrončanov potrestali z prvej akcie, keď z ľavej strany zacentroval Paukner a hlavou vyrovnal Morong - 1:1. Do prestávky hru kontrolovali hostia, no skóre sa už nemenilo. V 50. min. center Poliačeka hlavičkoval Garaj. V 53. min. po rohu napálil hlavou Nosko do brvna. Domácim to nešlo, a tak hosťom rozhodca v 62. min. vylúčil po druhej žltej karte Noska. Pohrončania dohrávali iba desiati, čo im však nevadilo a v 71. min. ušiel po ľavej strane Abrahám, ktorého center však napálil Zuziak do brvna. O minútu po brejku stredom sa nemýlil Abrahám a bolo 1:2. Nitra v závere tlačila, ale bez efektu. Až v nadstavenom čase po skrumáži, keď hostia neodkopli loptu a domácim sa ju podarilo dotlačiť do brány, Nitra vyrovnala na 2:2. Futbalistov Pohronia remíza mrzela, pretože v Nitre boli lepším mužstvom a zaslúžili si zvíťaziť. Hráčom však patrí poďakovanie, pretože sa aj napriek strateným bodom stali jesenným lídrom a budú zimovať na prvom mieste. Gratulujeme teda všetkým hráčom, ale aj realizačnému tímu. Všetci fanúšikovia veria, že v jarnej časti sa Pohrončanom bude dariť rovnako dobre aj proti tímom z východnej časti.

Povedali po zápase:

Róbert Barborík, tréner Nitry: „Hostia si zaslúžili vyhrať, boli futbalovejší, pohyblivejší a ďaleko dôraznejší. My sme hľadali svoju hernú tvár, súdržnosť a herná kvalita boli na strane súpera. Osobne sa hanbím za dnešný zápas a mrzí ma, že som sa podieľal na posledných výsledkoch tohto mužstva. Verím však, že sa dá veľa zmeniť.“

Štefan Zaťko, tréner Pohronie: „V rušnom stretnutí sme stratili dva body, mali sme vyložené šance a zaslúžili sme si zvíťaziť. Súper nám naopak dal z dvoch streleckých pokusov dva góly. Som veľmi sklamaný, lebo tí, čo majú futbalu slúžiť, mu dnes ublížili – neviem si vysvetliť udelenie červenej karty pre nášho hráča. Čiarový rozhodca to zobral na seba a bezcharakterne nás oslabil.“

Ostatné zápasy: Trnava B – Banská Bystrica 0:2, Sereď – Slovan Bratislava B 2:3, Senec – Borčice 3:5, Šaľa – Dunajská Lužná 0:2, Nové Mesto nad Váhom – Žilina 2:0

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Pozrite si tiež články z hlavnej témy  Futbal  na sport.sme.sk

Najlepšie miesto na ľadový hokej? Banskoštiavnické tajchy (+FOTO)

Banská Štiavnica a jej okolie ponúka rôzne možnosti.

Hokejisti na tajchu Bakomi.

Mesto v rámci celoplošného testovania otvorí tieto odberové miesta

V Žiari nad Hronom otvoria od piatku nové odberové miesta na testovanie. Systém online registrácie funguje aj napriek prvotnému zlyhaniu.