Štvrtok, 13. december, 2018 | Meniny má Lucia

Pohrončania zaskočili ligistu. ViOnu boli viac ako vyrovnaným súperom

Druhý prípravný zápas odohrali zverenci trénera Štefana Zaťka. V Zlatých Moravciach bojovali proti domácemu zástupcovi Fortuna ligy, ktorého dokonale zaskočili.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

ŽIAR NAD HRONOM. Po zaujímavom priebehu sa zrodila remíza 2:2, góly za hostí dávali Páleník a Hudák.

PRÍPRAVA

2. zápas:

ViOn Zlaté Moravce – Pohronie 2:2 (1:0)

Góly: Chali, vlastný - Páleník, Hudák

Zostavy:

1. polčas: Packo - Hatok, Sekereš, Nosko, Leško, Garaj, Sojka, Poliaček, Prikryl, Frimmel, Bališ

2. polčas: Packo (70. Lehocký) - Hatok, Nosko, Sekereš (75. Rišňovský), Leško, Hudák, Sojka, Poliaček (60. Blahút), Prikryl, Frimmel (60. Páleník), Širáň

Na umelej tráve v Zlatých Moravciach boli Pohrončania ligistovi viac ako vyrovnaným súperom. V prvom polčase domáci prevýšili hostí pohybom i kombináciami. V 23. min. si vypracovali jedinú šancu, keď oblúčik cez stred obranu spracoval Chali a popod Packa rozvlnil sieť - 1:0. Druhý polčas začali Pohrončania so snahou vyrovnať. V 50. min. ušiel obrane Širáň, ale dostal sa až do uhla, z ktorého nezakončil. V 65. min. ušiel Kupcovi Blahút a jeho center zakončil gólovou hlavičkou Páleník - 1:1. O dve minúty ľahký center Orávika šuchol hlavou Sekereš a bol z toho vlastenec - 2:1. V 73. min. našiel Blahút v šestnástke Hatoka, ktorého bomba z otočky skončila na žrdi. O minútu po ľavej strane našiel Blahút na päťke Prikryla, ale Kováč ho vychytal. V 80. min. po prečíslení domácej obrany prekrásne vystrelil pod brvno Hudák a vyrovnal na 2:2. V závere strieľali ešte nebezpečne Prikryl a Hudák.

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?