Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra

Basketbalisti Žiaru na východe s polovičným úspechom

Žiarski basketbalisti odohrali posledné dva zápasy v základnej časti I. ligy Východ.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

ŽIAR NAD HRONOM. V prvom stretnutí zverenci trénera Kučeru podľahli košickej Slávii, aby si napravili chuť proti Akademicu Prešov.

I. LIGA MUŽI - VÝCHOD

11. kolo:

Slávia TU Košice – MŠK BK Žiar nad Hronom 105 : 68 (21:19, 31:12, 22:20, 31:17)

Body: Rozim Róbert 21b., Vrtík Maroš 15b., Kádaši Jakub 10b., Kašša Vladimír 7b., Tkáč Lukáš 6b., Košťál Matej 6b., Kaňa Peter 3b., Hrali: Skladan Štefan, Pavol Jaroslav

Povedali po zápase:

Tréner: Karol Kučera, asistent: Martin Šály: „Zápas so silným súperom sme začali veľmi dobre i napriek tomu, že sme nastúpili v oklieštenej zostave. Chýbali nám štyria hráči zo základnej rotácie. V prvej štvrtine sme hrali vyrovnanú partiu, veľmi dobre sme bránili a premieňali strelecké príležitosti. V druhej štvrtine začal byť súper úspešnejší v streľbe za dva ako aj za tri body, kde začal náskok narastať na polčasový výsledok 52:31. Druhý polčas sme sa dokázali priblížiť na rozdiel 14 bodov. Potom však nastal zlom, nepremenili sme tutovky spod koša a súper nás prevalcoval. Zápas sa dohrával v pokojnej atmosfére."

PU Akademic Prešov – MŠK BK Žiar nad Hronom 80:103 (15:32, 20:31, 19:27, 26:13)

Body: Rozim Róbert 50b.(3 trojky), Kádaši Jakub 20b.(4 trojky), Vrtík Maroš 16b., Tkáč Lukáš 5b., Skladan Štefan 4b., Košťál Matej 3b., Pavol Jaroslav 3b., Kašša Vladimír 2b., Hrali: Kaňa Peter

Tréner: Karol Kučera, asistent: Martin Šály: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas s výborným útokom, ktorý pramenil z precíznej obrany. Boli sme dobre strelecky disponovaný (11 košov za 3b.). Odohrali sme pohodový zápas, kde rozdiel skóre narástol až na štyridsať bodov. V závere zápasu po pár chybách v obrane, dokázal súper skorigovať rozdiel na dvadsiatich bodov. Víkendový cieľ sme si splnili. Zahrali si všetci hráči. Gratulujem chlapcom k víťazstvu a tešíme sa na ďalšie pokračovanie v nadstavbovej časti prvej ligy mužov.“

Ďalšie články z témy Basketbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Basketbal  na sport.sme.sk

1. V tomto úseku si dávajte pozor! Zrážka so zverou môže mať vážne následky (+FOTO Z MIESTA) 1 582
  2. Muži z útulku pracujú na poli a starajú sa o dobytok. S nápadom prišiel miestny farár Foto 702