Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Kam za kultúrou a oddychom

Kiná

Žiar nad Hronom

kino Hron
13./14. 4. Resident Evil: Apokalypsa -
Nočná mora neskončila ... Milla Jovovich obdarená novými schopnosťami a silou pokračovať vo svojom akčnom ťažení. Alica bola jednou z dvoch obetí, ktoré prežili katastrofu v podzemných laboratóriách biochemickej korporácie. Druhým bol Matt Addison – muž, ktorý chcel pôvodne odhaliť machinácie tejto firmy. Sám sa však stačil nakaziť nebezpečným T- vírusom a vedci z Umbrelly sa ho rozhodli zneužiť k ďalším experimentom. Teraz sa Alica ocitá na prahu zlého sna. Musí bojovať, lebo bude sama zabitá. Jej hlavným protivníkom je monštrum Nemesis. A nie je to nik iný, než strašidelne premenený Matt.
Titulnú úlohu vo filme plnom zvláštnych efektov si opäť zahrala Milla Jovovich. Vstupné: 65 Sk/19.00 hod.
16./17. 4. Slávici v klietke - Film o škole, ktorý vo Francúzsku prekonal návštevnosť aj Harryho Pottera. Nový učiteľ prísne vedenej chlapčenskej internátnej školy, pozitívne ovplyvní život študentov prostredníctvom hudby. V roku 1949, Clément Mathieu, nezamestnaný učiteľ hudby, je prijatý ako odborný asistent na internátnu školu pre problémovú mládež, kde narušené deti zoznámi s kúzlom spevu a zmení im tak život. Dôležitým komponentom v tomto filme je hudba, ktorá sa stala doslova ďalším hercom. Hudba, ktorú v príbehu počujeme, strieda žánre a aranžmán podľa vývoja postáv. Vstupné: 65 Sk/19.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Žarnovica

kino Máj
16. 4. Prekliata Argentína -
Dej Prekliatej je situovaný do Argentíny 2. polovice 70. rokov, konkrétnejšie roku 1976. Argentína bola v tom období zmietaná mnohými problémami, medzi ktoré patrili aj únosy ľudí organizované políciou a vládnymi agentmi. Jednou z obetí únosov sa stane aj Cecilia Rueda (Emma Thompson). Cecilia pracuje ako novinárka a jej kritické články smerované voči vládnemu režimu nenechali dlho čakať na odozvu v podobe spomínaného únosu. Jej manžel Carlos, spisovateľ a autor divadelných hier pre deti (Antonio Banderas), obdarený zvláštnou schopnosťou vidieť v mysli ďalšie osudy unesených, sa snaží vypátrať miesto, kde ju väznia a zachrániť ju. Polícia na jeho „snorenie” zareaguje únosom dcéry Teresy a tak Carlos musí nájsť a vyslobodiť aj ju. Vstupné: 65 Sk/19.00 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Banská Štiavnica

kino Akademik
13. 4. Jeho foter, to je lotor
– Pred štyrmi rokmi pred divákov v kine predstúpila mužská „zdravotná sestra“ Greg (alebo Gaylord) Focker vo filme „Protivný svokor“ („Foter je lotor“). V priebehu víkendu, kedy stratil batožinu, sa mu ešte podarilo zapáliť dvor, trochu to prehnal s volejbalom vo vode a mačku postriekal farbou. Jack Barnes, otec jeho priateľky, ho vtedy podrobil testu na detektore pravdy. Dnes je už jeho priateľka Pam jeho snúbenicou a obidvaja chystajú svadbu. Lenže Jack, ktorý je bývalým tajným agentom CIA, vôbec nemá záujem, aby sa do ich rodinného klanu priženil Greg Focker. Ale aj tak chce dcére vyhovieť a prejaví záujem zoznámiť sa s rodičmi svojho budúceho zaťa. Všetci teda na začiatku víkendu nastúpia do Jackovho luxusne vybaveného autokaru, ktorý má dokonca silné nepriestrelné sklá z plexiglasu a odchádzajú na ostrov k rodičom Grega – Bernie a Roz Fockerovcom. Nasledujúcich 48 hodín strávia obidve rodiny spolu, aby sa vzájomne spoznali – resp. je to príležitosť pre Jacka, dôkladne preskúmať, čo je tá Fockerovská rodina vlastne zač. Vstupné: 70 Sk/18.30 hod.
14. 4. (filmový klub entrée ) Hrdina - Dvesto rokov pred n.l. sa o moc na dnešnom území Číny delilo sedem menších kráľovstiev snažiacich sa v neustálych krvavých vojnách a potýčkach získať absolútnu moc. Najväčšiu snahu a dravosť v tomto smere vykazoval kráľ Qin, ktorý sa v rámci snahy zrealizovať svoju vidinu jednotného kráľovstva neštítil použiť akékoľvek násilie. Svojím konaním výraznou mierou prispel k tomu, že o jeho život usilovali viacerí, vrátane troch najväčších majstrov boja s mečom - Nebeského (Donnie Yen), Snehovej vločky (Maggie Cheung) a Zlomeného meča (Tony Leung). Samotný kráľ Qin na svoju obranu nielenže zakázal komukoľvek mimo osobných asistentov priblížiť sa k jeho osobe na 100 krokov, ale navyše prisľúbil tomu, kto dokáže zabiť týchto troch majstrov a tým ho zbaví strachu z možného atentátu, veľkú odmenu. Po desiatich rokoch prichádza po odmenu i za kráľom Bezmenný (Jet Li) a začína rozprávať svoj dôkazmi podopretý (napr. meč Nebeského) príbeh o tom, ako postupne zabil všetkých troch majstrov meča... Vstupné: 60 Sk, s preukazom FK: 40 Sk/18.15 hod.
16. 4. Volanie mora - Ramon leží už takmer 30 rokov pripútaný na lôžko a je odkázaný na opateru rodiny. Jeho okno v spálni je jediným oknom do „vonkajšieho sveta“. Vidí cez neho more, to more, ktoré mu pri osudovom skoku spôsobilo tragickú nehodu. Od tej chvíle túži len po jednom – aby mohol zomrieť. Napriek tomu, že ho celá rodina miluje a stará sa o neho s obrovskou láskou – nemajú dosť síl na to, aby mu v tom pomohli – a preto vyhľadajú Júliu - právničku, ktorá chce riešiť problém legálnou cestou. Ďalšia žena, ktorá sa objaví v jeho živote, je Rosa – jednoduché dievča z blízkej dediny, ktorá je - rovnako ako Júlia – očarená Ramonovou osobnosťou. Obidve ženy sa do neho zamilujú a zároveň prehodnocujú svoj život. Ramon pochopí, že iba tá, ktorá ho miluje, mu pomôže vybrať sa na jeho poslednú cestu… Vstupné: 60 Sk/18.30 hod.

Skryť Vypnúť reklamu

Pozvánky

Žiar nad Hronom

15. 4. Žiar pozerá SuperStar finále -
od 20.00 hod. Estrádna sála MsKC. Veľkoplošná projekcia Slovensko hľadá SuperStar finále spojená s tipovačkou víťaza o super moderný komputer 3N Alien od partnera akcie 3N Trading (Sempron 2300, HDD 60GB/7200, DDRam 512 400MHz, VGA ATI Radeon 9200 128MB, DVD+/-DW, FDD, PC Tuning ) + disco show s D.J. Fabom a hodinovým live koncertom populárnej skupiny Nocadeň. Špeciálny hosť akcie: Ivanka Kováčová, víťazka ocenenia Zlatý klinec awards Made in ZH. Vstupné: 120 Sk v predpredaji, 150 Sk na mieste.
Slovenský zväz tanečného športu, Mesto Žiar nad Hronom, Mestské kultúrne centrum a tanečno športový klub Stella vás pozývajú na tanečnú súťaž XIV. Pohár primátora v tanečných triedach A, B, D, JIID, ktoré sa uskutočnia dňa 24. 4. 2005 v Estrádnej sále MsKC. Začiatok súťaže o 10.00 hod, záver o 19.00 hod. Vstupné: 50 Sk.
Centrum voľného času Banská Štiavnica a TŠ Anna Žarnovica vás pozývajú na celoslovenskú súťaž disco tancov podľa videoklipov Disco Štiavnica dňa 24. apríla od 10.00 hod. v telocvični ZŠ J. Kollára – sídlisko Drieňová. Účinkujúci: tanečníci Slovenska – jednotlivci a kolektívy súťažia o postup na Majstrovstvá Európy a tancujú choreografie podľa videoklipov: Jamelia – Superstar, Dominik – Feel The Su, N-Sync a Justin – Girlfriend, Christina Aquilera – Genie in the Bottle, Janet Jackson – All Nite, Justin – Like I love Yo, Usher – Yeah.
Materské centrum Mravenisko pozýva všetkých rodičov so svojimi ratolesťami na:
- divadielko Milli a jej mliečna krabička. Hrá: Biele divadlo, dňa 13. apríla o 10.30 hod. Dievčatko Milli jednoduchou formou piesňou a tančekom vysvetlí deťom, prečo je dobré piť mliečko. Na záver ho spolu ochutnajú.
- besedu O výžive s MUDr. Evou Rišňovskou dňa 20. apríla o 16.00 hod. v Materskom centre Mravenisko na Ul. Dr. Janského 9. Kontakt: 0908529663, mravenisko@hotmail.com
Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom organizuje pre študentov gymnázií regiónu Žiar nad Hronom súboj vo vedomostnej súťaži.
I. téma: Slovenské miniveľhory – Vysoké Tatry (súčasnosť – kultúra, rekreácia, šport, minulosť – známe osobnosti späté s Vysokými Tatrami, ochrana Vysokých Tatier, športové a kultúrne udalosti, geografia – jazerá, štíty, chaty, obce, pohoria, fauna a flóra). Termín: 13. apríla o 9.00 hod. v sále Pohronského osvetového strediska v Žiari nad Hronom (za Planetáriom). Súťažiaci z gymnázií Banská Štiavnica, Nová Baňa, Kremnica, Žiar nad Hronom. Príďte povzbudiť a poučiť sa. Účastnícky poplatok za školu: 100 Sk, vstupné do Planetária: 35 Sk (školy vopred nahlásia počet záujemcov).

Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom organizuje dňa 23. apríla od 9.00 do 14.00 hod. Ateliér tvorby zameraný na techniku sklomaľby. Záujemcovia o tvorivú dielňu sa môžu prihlásiť do 20. 4. na tel. č. 045/6723094 (p. Soboslayová), kde im budú poskytnuté bližšie informácie o podujatí. So sebou si prineste: temperové farby, malé nádobky na farby, sklo formátu A5, A4 (2 mm hrúbka), papier, ceruzku, handričku, tuš, pierko, okrúhly štetec – tenký a hrubší.
Výstavy

Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom vás pozýva na otvorenie Amfo diafoto 17. ročníka regionálnej výstavy neprofesionálnej fotografickej tvorby. Výstavné priestory POS Žiar nad Hronom dňa 15. 4. o 16.30 hod. Výstava potrvá do 30. apríla. Otvorená pondelok – piatok od 9.00 do 15.00 hod.

My sa nevieme sťažovať nahlas – Galéria Jozefa Kollára, Banská Štiavnica, na Námestí Sv. Trojice – už 7. ročník súťažnej prehliadky detskej a študentskej tvorby s ekologickým zameraním. Výstavné podujatie, ktorým už tradične začína galéria svoju prezentačnú činnosť. Tohto roku prišlo 391 prác od 239 jednotlivcov a kolektívov z 29 škôl zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Českej republiky. Cieľom podujatia je na jednej strane podpora výtvarnej tvorivosti so špecifickým zameraním na ochranu životného prostredia pohľadom najohrozenejšej – mladej generácie. Súčasne počas výstavy sa realizujú besedy a prednášky pre žiakov, študentov, v snahe priblížiť túto problematiku a viesť ich k ochrane prostredia. Výtvarná fantázia i rôznorodosť techník je veľká, prirodzene závislá od veku a pedagogického vedenia, či talentu. Zastúpené sú všetky vekové kategórie, od materských škôl cez základné a stredné školy, základné umelecké i odborné učilištia regiónu. Najzaujímavejšie po tematickej i výtvarnej stránke sú ocenené. Výstava je zaradená medzi akcie k Envirojari 2005. Záujemcov o neprofesionálny výtvarný prejav očaria bezprostredné kresby zvieratiek, naivného videnia ekologických ťažkostí, Zeme, ovzdušia, vody, obavu o budúcnosť života na Zemi očami detí. Komisár výstavy: Mgr. Mária Čelková, 045/692 34 31. Výstava potrvá do 8. mája.
Strom – Berggericht – Informačné centrum Geopark, Banská Štiavnica – stromy prinášajú život. O tom, prečo sú pre nás dôležité, ako ich človek celoživotne využíva a o mnohých ďalších súvislostiach bude hovoriť táto výstava. Vernisáž bude 19. apríla o 14.00 hod. Výstava potrvá do 30. mája. Komisár výstavy: Mgr. Anna Ďuricová, 045/694 9451

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 1. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 20 025
 2. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 926
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 14 273
 4. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 12 934
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 674
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 12 005
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 466
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 437
 9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 682
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 406
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Jelene rušia časť obyvateľov obce. Tí sa sťažujú na hluk

Podľa nich je tento rok situácia zatiaľ najhoršia.

Žiarska nemocnica zatiaľ bez obmedzení. Do štatistík pribudlo úmrtie v Novej Bani

V piatok popoludní bolo v žiarskej nemocnici na COVID pracovisku hospitalizovaných sedem ľudí.

V žiarskej nemocnici bolo v piatok na COVID-oddelení hospitalizovaných sedem pacientov. Ilustračné foto.

Kraj oslovuje zdravotníkov z ambulancií. Koľko ich príde, zatiaľ nevie

Na Orave sa na niektorých testovacích miestach vyskytol problém s nedostatkom zdravotníkov.

Plošné testovanie na koronavírus na Orave.

Obec požiada o výnimku pre školu, žiaci sa bez elektriny nemôžu vzdelávať

Rekonštrukčné práce dvoch vedení vysokého napätia majú trvať ešte niekoľko týždňov.

Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?