Streda, 8. február, 2023 | Meniny má Zoja

Zázrak sa, napriek snahe, vo Svite už nekonal

V treťom zápase štvrťfinále play off nastupoval domáci Svit na palubovku s cieľom ukončiť sériu, naopak naši basketbalisti už mohli iba prekvapiť a chceli sa pobiť o dobrý výsledok.

BK Chemosvit Svit- BK Levice 80:69 (21:12, 36:29, 60:52)
Svit: Stojanovič 21, Suja 20, Znanec 17, Miliševič 3, Čeman 0 ( Pažický 12, Gavran 4, Kováčik 3)
Levice: Klein 13, Sýkora 8, Michálik 7, Lutovský 4, Krkoš 4 ( Kollár 18, Drobnjak 14, Brliť 1, Kucsa 0)
TH: 28/17- 23/17, Trojky: 7 - 4, 500 divákov
Rozhodovali: Jančovič a Címa
Úvod zápasu im však vôbec nevyšiel. Ich obrana bola deravá a v útoku sa nevedeli strelecky presadiť ani z vyložených pozícií. Preto hrali domáci len toľko, koľko potrebovali a ich náskok rýchlo narastal. V 5.minúte viedli 13:4, v 8. 17:8 a prvú štvrtinu vyhrali hladko 21:12. Zmenu do vývoja zápasu v druhej štvrtine vniesla zónová obrana Levíc a v útoku najmä hra Juraja Kollára, ktorý bol najaktívnejším hráčom hostí. Domáci si zrazu nevedeli poradiť s dobre pracujúcou zónou Levíc, razom sa hra v poli vyrovnala a aj rozdiel v skóre sa začal zmenšovať. V 14.minúte bol stav 23:18 a domácich držala len dobrá streľba Suju z trojkového oblúka. Levičania, hoci sa v ich hre našlo dosť chýb bojovali a bolo len na škodu, že sa nechytil niektorý z ich strelcov. A tak bodovo ťahali mužstvo hlavne Kollár a Klein, ktorý boli často faulovaní a premieňali trestné hody. Polčas tak vyhrali domáci o 7 bodov 36:29. Do druhej časti hry nastupovali Levičania s cieľom zachytiť jej začiatok a bodovo sa priblížiť k domácim. To sa im aj podarilo. Časté striedanie zónovej obrany s osobnou úplne vyviedlo domácich strelcov z rytmu a po štyroch minútach hry v 2. polčase bol stav zápasu 41:40! Domáci tréner si vybral oddychový čas a nasadil na hostí z Levíc taktiež zónovú obranu. V útoku sa chytil domáci Pažický a po jeho dvoch trojkách natiahli domáci svoj náskok v 28. minúte na 53:44. Levičanom sa v tomto zápase, tak ako v celej sérii, nedarila streľba za 3 body. Po vyfaulovaní Kollára a Kleina, prebral streleckú taktovku Zoran Drobnjak a po tretej štvrtine bol stav zápasu 60:52. Domáci hneď v úvode poslednej desaťminútovky ešte natiahli rozdiel na deväť bodov, nepremieňali však trestné hody. Levičania, hoci bolo v ich hre dosť nepresností a zbytočne stratených lôpt, však nechceli prehrať. Po trojke Sýkoru a následnom koši a premenenej šestke Krkoša to bolo 68:64. Opäť po získanej lopte v obrane však prišla strata v útoku a domáci Znanec so Stojanovičom už nenechali nič na náhodu a nedali bojujúcim Levičanom ďalšiu šancu na obrat skóre. Domáci tak postupujú do semifinále a pre levických basketbalistov sa nie príliš vydarená sezóna už skončila.