Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Basketbalová mlaď

Vedúce mužstvo súťaže začalo od začiatku mohutnou ofenzívou. Už v 8. minúte viedli 27:8. Od tohto stavu sa hostia začali zlepšovať a ich snahou bolo zníženie rozdielu. Na viac však síl súper nemal.

LIGA MLADYCH MUŽOV
BK LEVICE - BANÍK HANDLOVÁ 91: 79 (52:34)
Body: Kucsa 27, Brliť 13, Klár 10, Andraško, Halmeš a Hudák po 9, Valentko 6, Polomčák 4, Maroš Červenák a Michal Červenák po 2.
BK LEVICE - HBK PRIEVIDZA 89:82 (51:36)
Body: Brliť 18, Klár 13, Kucsa 12, Halmeš 10, Andraško a Hudák po 9, Valentko 8, Polomčák 6, Michal Červenák 4
Levičania už ako víťazi základnej časti súťaže začali zápas vlažne, do prestávky však získali 15 bodový náskok. Po zmene strán sa náskok domácich zvýšil až na 20 bodov. V závere po prestriedaní snaživí hostia znížili na rozdiel 5 bodov.
POHÁROVÁ SÚŤAŽ JUNIOROV
LOKOMOTÍVA SEREĎ- BK LEVICE 70:73 (39:42)
Body: Bélik 22, Chvojka 16, Drapák 11, Chudý 9, Priesol 5, Červenák a Konštek po 4, Horsinka 2
V zápase sa zrodilo tesné víťazstvo hostí. V stretnutí si ani jedno mužstvo nevypracovalo väčší náskok a rozhodlo sa až v samom závere.
BK LEVICE- ŠTADION TRENČÍN
Body: Chvojka 21, Maroš Červenák 15, Chudý 14, Drapák 10, Kontšek 6, Bélik, Kozák, Priesol a Solčanský po 2
Proti výškovej prevahe hostí sa domáci dokázali presadiť streľbou zo stredných vzdialeností. Víťazstvom si posilnili svoje vedúce postavenie v súťaži.
LIGA KADETOV
ŠBK JUNIOR LEVICE- IMC SLOVAKIA POV. BYSTRICA 53:62 (32:30)
Body: Marchyn 20, Štenko 12, Činčura a Drapák po 7, Bélik 4, Brodziansky 3
Domáci si tri štvrtiny udržiavali mierne vedenie. Záverečnú štvrtinu však nezvládli. Niekoľkými zbytočnými chybami ponúkli víťazstvo hosťom.
ŠBK JUNIOR LEVICE- BK 99 PREŠOV 63:65 (36:38)
Body: Drapák 23, Činčura 15, Marchyn 11, Černák a Štenko po 6, Bélik 2
Po nevydarenom úvode sa domáci hráči dotiahli na svojho favorizovaného súpera. Niekoľkokrát sa vystriedali vo vedení. Rozhodli nepresnosti v rozohrávke domácich a 4 TCH na strane Levíc.
FINÁLE POHÁRA
KBZ KADETIEK
ŠBK JUNIOR LEVICE A- SLÁVIA UKF NITRA A 34:75 (15:36)
Body: Kadlečíková 9, L. Bogárová 6, Ďuríková, Galová a Tarová po 4, V. Bogárová 3, Otepková a Bartošová po 2
Favorizované hosťujúce družstvo zvíťazilo vysokým rozdielom, nad slabo hrajúcimi domácimi hráčkami. Rozdiel v kvalite vyjadruje výsledok stretnutia.
POHÁROVÁ SÚŤAŽ KADETIEK O UMIESTNENIE
ŠBK JUNIOR LEVICE B- SLÁVIA UKF NITRA B 49:72 (31:29)
Body: Kerniová 11, Šimová a Začková po 8, Bátovská, Kovalská a Salatiová po 4, Červenáková 3, Smržová a Miková po 2
Po vyrovnaných prvých dvoch štvrtinách, odchádzali na prestávku s tesným vedením domáce hráčky. V druhom polčase hosťujúce Nitranky otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech.