Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Príbeh o tom, ako basketbalisti Žiaru darovali víťazstvo Považskej Bystrici

Prvá basketbalová liga pokračovala ďalšími stretnutiami, Žiarčania bojovali na palubovkách súperov.

Momentka zo zápasu v Žiline.(Zdroj: archív - MŠK)

ŽIAR NAD HRONOM. Na Považí Žiarčania svojmu súperovi víťazstvo doslova darovali, zatiaľ čo v Žiline rozhodol o žiarskej prehre jediný hráč.

I. LIGA MUŽI

O 1. – 8. miesto:

IMC SLOVAKIA Považská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom 81:77 (20:23, 17:22, 28:22, 16:10)

Body: Minárik Maroš 20b.(2 trojky), Vrtík Maroš 17b., Rozim Róbert 16b., Kašša Vladimír 7b., Fábry Martin 7b., Fábry Tomáš 6b., Tkáč Lukáš 2b., Farkaš Marek 2b.,

Hrali: Kaňa Peter, Skladan Štefan,

Tréner: Karol Kučera, asistent: Martin Šály: „Naši muži po posledných dvoch vysokých prehrách siahali v Považskej Bystrici po víťazstve. Celý zápas sme boli o krok vpredu a udržiavali sme si počas prvého polčasu 6 – 10-bodový náskok. Žiaľ, nepodarilo sa nám odskočiť na vyšší rozdiel a v tretej štvrtine, kedy naši podkošoví hráči mali po štyri fauly, nastal pre nás problém. Po zbytočných stratách na konci tretej štvrtiny nás súper dotiahol na rozdiel dvoch bodov. Napriek tomu sme si ešte do polovičky záverečnej štvrtiny dokázali vytvoriť šesťbodové vedenie. Veľká škoda, že sme v posledných minútach nepremenili štyri otvorené strely a dvakrát sme stratili loptu po zlých prihrávkach. Takto sme súperovi darovali víťazstvo, čo je pre naše mladé družstvo veľká škoda.“

MBK ŽU Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom 102:82 (30:25, 13:24, 27:17, 32:16)

Body: Rozim Róbert 27b., Vrtík Maroš 23b., Kašša Vladimír 11b., Nemčok Tomáš 9b., Minárik Maroš 8b., Fábry Tomáš 4b.,

Hrali: Skladan Štefan, Kaňa Peter

Tréner: Karol Kučera, asistent: Martin Šály: „Aj v tomto zápase podali naši chlapci dobrý výkon a siahali po víťazstve. Až do 36. minúty sme hrali výborný zápas s dobrou obranou a úspešným útokom. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, no v prvej štvrtine sme dostali veľa bodov, hlavne od podkošovej dvojice súpera Šoška a Mereš. Druhú štvrtinu naši vysokí hráči zlepšili obranu a začali sme hrať výbornú kolektívnu obranu z výpomocami, čo nám prinieslo až 6-bodový náskok na konci prvého polčasu. Aj v druhom polčase bol zápas vyrovnaný a my sme si udržiavali mierny náskok . Od 36. minúty sme však neboli úspešní v otvorených streleckých pozíciách a naopak, hráč domácich Rožánek nás v závere zasypal množstvom úspešných striel a strhol víťazstvo na stranu Žiliny. Záver zápasu sa už len dohrával a snažili sme sa znížiť narastajúci náskok Žiliny, ale to sa nám už nepodarilo. Konečný výsledok však je pre nás až moc krutý, po dobrom výkone sme si určite nezaslúžili prehrať až o dvadsať bodov. Za oba zápasy počas víkendu patrí hráčom poďakovanie za vysoké nasadenie v hre. Tešíme sa už na domáce zápasy , ktoré nás čakajú 12. – 13. marca 2016. Veríme, že nás príde povzbudiť čo najviac žiarskych priaznivcov.“

Ďalšie články z témy Basketbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Basketbal  na sport.sme.sk

1. Kremnická slávnosť vína prilákala stovky návštevníkov. Aj na krásu zabudnutých pivníc (+ FOTO) 538
  2. Súd vyriekol v prípade brutálnej vraždy Novobančanky verdikt 418
  3. Dlhoročný mestský poslanec sa vzdal mandátu. Stačilo, hovorí 142
  4. Žiar dostane dotáciu na cyklotrasu 139
  5. Tínedžera (15) obvineného zo zabitia vzal dnes sudca do väzby 137
  6. Sekereš sa rozlúčil s dresom Pohronia 75
  7. Tragédia v Banskej Štiavnici: Polícia obvinila zo zabitia len 15-ročného chlapca 32
  8. Kremnické Bane otvorili. Cena narástla o milióny 21
  9. Otázka trénera „A“ mužstva ostáva otvorená 20
  10. HODNOTENIE PO JESENI: Oblastné majstrovstvá - Suverén z Repištia (+Jedenástka jesene) 17