V nedeľu 27. marca v noci prejdeme opäť na stredoeurópsky letný čas (SELČ). Znamená to, že si v nedeľu v noci posunieme ručičky hodiniek o hodinu dopredu, a teda z 2:00 na 3:00. Čas sa následne opäť zmení zo stredoeurópskeho letného času na stredoeurópsky (SEČ) 30. októbra, keď si hodinky posunieme o hodinu späť z 3:00 na 2:00.
Podľa Evy Feketeovej z Neurologickej kliniky Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice môže byť posun času spojený s pocitom únavy a zhoršenou koncentráciu.Problematický je podľa nej najmä pre starších ľudí so zhoršeným spánkom ako aj pre malých školákov so začiatkom výučby od skorého rána. "Jestvujú dva typy ľudí - takzvané sovy, ktoré si radi pospia a majú ťažkosti s ranným vstávaním, a na druhej strane škovránkovia, pre ktorých je typické, naopak, včasné prebúdzanie a neponocovanie. Tento jarný časový posun vplýva viac na 'sovy', pretože je náhle treba vstávať včaššie ako v predošlých mesiacoch," vysvetlila.
Na území Slovenska stredoeurópsky letný čas po prvý raz zaviedli od roku 1916 do roku 1918 a neskôr v rokoch 1940 až 1949. Po tridsaťročnej prestávke ho v roku 1979 zaviedli opäť. Niektoré štáty SELČ nemajú. Hlavným cieľom zavedenia stredoeurópskeho letného času bolo šetrenie energie a lepšie využívanie prirodzeného denného svetla.