Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

LIGOVÝ FUTBAL (16. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Žarnovica opäť prehrala, prvý bod získali Juniori Pohronia. Pozrite si tradičný výsledkový servis z tretej a piatej ligy SsFZ.

Priechod - Repište.(Zdroj: Karol Krist)

III. LIGA

16. kolo:

Pohronie jun. – Makov 0:0

ROZHODOVAL: Horný, 50 divákov

POHRONIE JUN.: Lehocký – Krnáč (87. Dubina), Halás, Ceplák, Henžel, Schillinger, Karvaš, Dúbravský, Karásek, Sekereš, Kopčan

Vyrovnaný zápas. Hostia Juniorov Pohronia evidentne podcenili. V prvom polčase mali domáci dokonca dve čisté šance, ktoré však nevyužili. V druhom dejstve Makov domácich zatlačil, ale Pohrončania podali kolektívny výkon a udržali bezgólovú remízu 0:0. Juniori Pohronia vytvorili skvelú partiu, ktorá ukázala, že môže byť každému tímu rovnocenným súperom.

PETER BENÍK

Žarnovica – Kremnička 1:3 (1:0)

GÓLY: 23. Laurov (11m) – 52. vlastný, 79. Ševčík (11m), 87. Urgela

ROZHODOVAL: Holas, 180 divákov

ŽARNOVICA: Höger – Javorčík, Víglaský, Krivjančin, Londák (54. Bobor), Ondrejka, Laurov (70. Uličný), Štefanka, Smelák, Vuong (74. Záhradník)

Domácim sa nepodarilo bodovať ani v ďalšom domácom zápase, hoci po polčase vyhrávali. Prví pohrozili hostia v 9. min., keď ich hlavička skončila nad domácou bránou. Zápas sa väčšinou odohrával medzi šestnástkami, ale v 22. min. po faule na Vuonga v pokutovom území kopali domáci pokutový kop. Ten s istotou premenil Laurov - 1:0. V 29. min. pohrozili hostia, ale ich strela skončila mimo Högerovej brány. Hneď v úvode druhého polčasu sa do šance dostali hostia, ale opäť boli neúspešní. Podarilo sa im to v 52. min., keď strelu z uhla si vrazil do vlastnej brány Víglaský - 1:1. Hostia boli aktívnejší a v 65. min. mohli ísť do vedenia, ale na šťastie pre domácich sa strelecky nepresadili. V 68. min. sa domáci, po chybe hosťujúceho hráča, dostali do brejku, ale zlou nahrávkou ho nedokázali gólovo premeniť. A tak trestali hostia. V 79. min. zahral Víglaský v pokutovom území rukou a Ševčík následný pokutový kop premenil - 1:2. Domáci sa snažili o vyrovnanie a v 83. min. sa predral do pokutového územia Bobor, ale faul na neho ostal bez povšimnutia hlavného rozhodcu. Hostia v 87. min. poistili svoje víťazstvo, keď skórovali po peknej akcii do otvorenej domácej obrany. Úspešným strelcom bol Urgela – 1:3. Žarnovičania tak čakajú na svoje prvé jarné body, o ktoré sa pokúsia v ďalšom kole v Krásne nad Kysucou.

RATIBOR KOPČÁK

Námestovo – Nová Baňa 2:0 (0:0)

GÓLY: 67. Košút, 87. Jagnešák

ROZHODOVAL: Butora, 200 divákov

NOVÁ BAŇA: Beník – Horniak, Bartoš, Rudzan, Čákovský (84. Pútec), Kovács, Širáň, Švec, Neušel, Fereje (87. Budinský), Líška

Za veľmi nepriaznivého počasia a na dobre pripravenom ihrisku si hostia už v 5. min. vytvorili gólovú šancu, ale Fereje zoči-voči brankárovi domácich nepochodil. O ďalšie tri minúty mali hostia aj ďalšiu šancu, ale jeho strelu brankár domácich kryl. Domáci tlakom hostí zostali zaskočení a prvú pološancu si vytvorili až v 27. min., no hosťujúcu bránku prekopli. Prvý polčas bol vyrovnaný, ku gólu boli bližšie Novobančania, ale svoje šance nepremenili. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie domácim, ale dvakrát výborne zasiahol Beník. Po týchto momentoch sa hralo z jednej strany na druhú a domáci v 67. min. sa po krídelnej akcii ujali vedenia 1:0. Hostia sa snažili o vyrovnanie, mali dve dobré príležitosti, keď Líška nastrelil tyč a strelu Širáňa zo šestnástich metrov výborne vytlačil domáci gólman. Pred koncom zápasu sa hostia snažili o vyrovnanie, ale boli to domáci, ktorí po rýchlom brejku v 87. min. zvýšili stav na 2:0. Hostia doplatili na nepremieňanie svojich šancí.

JOZEF FORGÁČ

Ostatné zápasy: Lučenec – Krásno 0:0, Čadca – Liptovský Hrádok 0:2, Detva – Podbrezová B 1:1, Bytča – Kalinovo 3:0, Liptovská Štiavnica – Martin 0:2

V. LIGA

16. kolo:

Šalková – Štiavnické Bane 4:1 (3:1)

GÓLY: 20. Chovanec, 26., 75. Palovič (druhý z 11m), 39. Rusnák – 7. Penksa

ROZHODOVAL: Zemko, 150 divákov

ŠT. BANE: Blaško – Drexler, Michalek, Budinský, Dlhoš (66. ČK), Pastier, Penksa, Šuška, Pastier, Chrenovský, Košarník

Hostia začali pomerne dobre a v 7. min. sa ujali vedenia zásluhou Penksu – 0:1. Potom si vypracovali aj ďalšiu šancu, ktorú však nepremenili a iniciatívu začali preberať domáci. Tí dvomi lacnými gólmi otočili stav na 2:1. V 39. min. pridala Šalková ďalší kuriózny gól a bolo 3:1. V druhom polčase hostia zvýšili iniciatívu a domácich pritlačili. Kontaktný gól sa im však streliť nepodarilo. V 66. min. rozhodca vylúčil hosťom Dlhoša a nádej na lepší výsledok skončila. Stav stretnutia uzavreli hostia z prísne nariadeného pokutového kopu - 4:1.

JÁN DAUBNER

Priechod – Repište 3:0 (0:0)

GÓLY: 74. Debnár, 80. Šulaj, 88. Chrobák

ROZHODOVAL: Danko, 150 divákov

REPIŠTE: Gašpir - L. Kmeť, Slaný, P. Karvaš, Kordík, Ľ. Ulbrík, Hurta, M. Kmeť (79. Kordík), P. Ulbrík, M. Karvaš, Vincúr

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, ani jedno z mužstiev si nedokázalo vytvoriť čistú gólovú príležitosť. V druhom dejstve sa hra trošku otvorila, avšak zlom nastal až pätnásť minút pred koncom, keď sa domáci po hrubej chybe hosťujúcej obrany dostali do vedenia. O pár minút domáci stav zvýšili na 2:0, čo však hostí nezaskočilo. V priebehu piatich minút mohli po sóle M. Karvaša skorigovať na 2:1 a ihneď na to stav vyrovnať po čistej šanci P. Ulbríka z piatich metrov. Vyrovnanie sa však nekonalo a domáci z následného brejku zaklincovali výsledok na 3:0.

RASTISLAV ČECH

Lovča – Hrochoť 0:0

ROZHODOVAL: Ďurkovič, 250 divákov

LOVČA: J. Rapčan - Beňo, Budinský, Ondrík (58. F. Páleník), Neuschl, Šebeň, M. Rapčan, Urgela, J. Páleník (86. Matuška), Kukučka (60. Žiak), Mikuška

Úvod zápasu patril domácim, ktorí do 5. minúty nastrelili dvakrát žrď. Hostia následne vyrovnali hru a vypracovali si gólovú šancu, ktorú však nevyužili. V druhom polčase diváci čakali na prvý gól, ktorý však po viacerých šanciach na oboch strán neprišiel. Body sa tak zaslúžene delili.

BORIS ŠANDOR

Ostatné zápasy: Rakytovce – Selce 7:0, Brusno-Ondrej – Braväcovo 3:0, Čierny Balog – Sásová 0:0, Hontianske Nemce – Lieskovec 1:1

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

1. Tu je kompletný zoznam kandidátov na poslancov BBSK v okrese Žarnovica 688
  2. Žiarčanka zdemolovala lampu. Dychová skúška ukázala pozitívny výsledok 633
  3. Veľká zmena v FK Pohronie: Tréner Foltán skončil 521
  4. Poznáme kandidátov na poslancov BBSK v okrese Žiar nad Hronom 441
  5. Titul v Košiciach bol najviac. Na zápas som kupoval 34 lístkov, spomína Dušan Andrašovský 391
  6. Voľby do VÚC 2017 Banská Štiavnica: Zoznam kandidatov na poslancov BBSK 318