Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

OKRESNÝ FUTBAL (14. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Z favoritov triumfovala iba Horná Ves. Pozrite si tradičný víkendový sumár z Oblastných majstrovstiev.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ

14. kolo:

Bzenica – Banská Štiavnica 1:2 (0:0)

GÓLY: 78. Krištof - 61., 71. Kminiak

ROZHODOVAL: Maslen, 60 divákov

BZENICA: Jančok - R. Demko (69. Erthardt), Rybár, Kliman, M. Meliš (64. Horváth), Frlajs, M. Demko, Laurov, Benča, Cvejkuš (58. Krištof), Leba

BANSKÁ ŠTIAVNICA: Bažout - N. Barák, Chmelina, Roško, P. Hanzlík (3. Ferenčík), Kminiak, Necpal, Číž, Kušion, A. Hanzlík (46. Ladický), Neuschl (68. Kmeť)

Vyrovnaný zápas so šťastným koncom pre hostí.

VLADIMÍR RYBÁR

Hod.-Hámre – Kremnica 1:0 (0:0)

GÓL: 53. Ološtiak

ROZHODOVAL: Nitško, 50 divákov

HOD.-HÁMRE: F. Danko - Listofer, Búry, Frim, Barborík (85. Fusatý), Gulaša (53 Kašiar), Šopa, Hric (77. Frím), Laurov (36. M. Danko), Pleško, Ološtiak (59. Kramár)

KREMNICA: Lachký - Kuzma, Antal, Ziman, Tokár, Kapšo, Hovorič, Netolický, Žiarny (59. Schmidt), Kvoriak (63. Wollner), M. Urgela

Domácim sa z viacerých šancí nepodarilo vyťažiť gól. Kremničania hrali defenzívny futbal, snažili sa dostávať do brejkov, no ani jeden sa im nepodaril. Domáci sa v prvom jarnom zápase trápili, ale v úvode druhého polčasu rozhodli o svojom tesnom triumfe 1:0.

JÁN GALETA

Voznica – Horné Hámre 2:1 (1:1)

GÓLY: 27., 89., K. Blaho - 39. R. Repiský

ROZHODOVAL: Kutlák, 140 divákov

VOZNICA: Pavol - P. Brodziansky, J. Brodziansky, Sartoris, Pajerský, K. Blaho, Mocpajchel (87. Kliman), M. Blaho, Mlynárik, Izák, Luky (61. Beňovský)

HORNÉ HÁMRE: Sámel - T. Lipjansky (46. Nasvetr), Pečarka, M. Lipjanský, Eržiak, Šovčík (46. Šovčík), J. Repiský, Majsniar, Ježko, R. Repiský, Mokrý

Slušná divácka kulisa videla priemerný derby zápas, v ktorom oba góly domácich padli z priamych kopov.

KAMIL BLAHO

Hliník nad Hr. – Lad. Vieska 2:2 (2:1)

GÓLY: 3. Minyu, 8. Polc - 37. Hanus, 89. Lepšík

ROZHODOVAL: Barboriak, 100 divákov

HLINÍK: Kúšik - Fehérpataky, Krčmárik (67. Pidaniš), Polc, Deneš (76. M. Ďuriš), Dekiš, Bosák, Minyu, P. Ďuriš, Mánik (60. Ziman), Križan

L. VIESKA: Číž - Goral (82. Matúška), T. Hudec, Macejko, Hanus (51. Husár), Osika, Gajdoš, Debnár, Dobrota, R. Hudec (46. Miškov), Horváth (46. Lepšík)

Domáci tím začal výborne a už v ôsmej minúte viedol 2:0. Domáci hráči však postupne poľavili, čo bola voda na mlyn pre hostí, ktorí zaslúžene vyrovnali na 2:2.

JAROSLAV KRŠIAK

Lutila – Tek. Breznica 3:1 (1:0)

GÓLY: 4., 83. R. Kanina, 80. Hríň - 88. Horniak

ROZHODOVAL: Osvald, 70 divákov

LUTILA: Ďurča - Karásek, Spodniak, Francz, Kollár, R. Kanina, M. Poliak (80. T. Krnčok), Bartolen (70. Golha), P. Poliak (77. Hríň), M. Krnčok, P. Kanina

TEK. BREZNICA: Gaži - Kruľák, Petráš (25. Horniak), Mikuška, Guláš, Daniš, Juristý, Bicka, Lauko, Forgáč (22. Volentier), Galbavý

Od začiatku zápasu sa na ihrisku bojovalo. Domáci bojovali o záchranu a hostia o popredné priečky v tabuľke. Lutila v tomto súboji ťahala za dlhší koniec. Svojou aktivitou vyhrávala už od štvrtej minúte po štandardnej situácii z kopačky R. Kaninu. Od tohto momentu prebrali iniciatívu hostia, ale do prestávky sa im skórovať nepodarilo. Navyše, zranili sa im dvaja kľúčoví hráči, ktorí museli byť vystriedaní v 22. a 25. minúte. V druhej časti hry pokračovali hostia vo výbornom futbale, lenže góly strieľali opäť domáci. Najskôr v 80. min. Hríň a o tri minúty neskôr pridal krásny gól z priameho kopu opäť R. Kanina. Hostia už pred koncom len skorigovali na konečných 1:3 z ich pohľadu.

JAROSLAV VITTEK

Horná Ves – Slaská 4:0 (2:0)

GÓLY: 39. (11m), 58. Karakačanov, 42. Kubík, 90. Tichý

ROZHODOVAL: Sivik, 100 divákov

HORNÁ VES: Mikula, Kollár, Lupták, Považan, Hudec, Hric, Kubík (85. Mecele), E. Urgela, Haluška, Karakačanov, Pobežka (80 Tichý)

SLASKÁ: Ertl - Vanko, Lalo, Ferko, Masarovič, Hric, Silný (56. Heško), Mokroš (68. Červienka), Gašparík, Gőth, Gordulič

Obe mužstvá sa po zimnej prestávke rozbiehali pomalšie a v prvej polhodine si väčšie šance nikto zo súperov nevytvoril. Skóre zápasu otvoril domáci Inter až v 39. min., keď pokutový kop premenil Karakačanov. O dve minúty neskôr sa v skrumáži najlepšie zorientoval Kubík a zvýšil na 2:0. V úvode druhého polčasu po peknej kombinačnej akcii a po nezištnej prihrávke Halušku to bol opäť Karakačanov, ktorý zvyšoval už na 3:0 pre domácich. Od 70. minúty sa tempo hry pomaly zvoľnilo a zápas sa už len dohrával. V 90. minúte uzavrel skóre zápasu na konečných 4:0 striedajúci Tichý.

PETER ŠIRÁŇ

Brehy – Veľká Lehota 1:0 (0:0)

GÓL: 67. Vozár (11 m)

ROZHODOVAL: Truban, 150 divákov

BREHY: Kosec - Binda, Vozár, Gorbov (89. Gaži), Tužinský, Holý, Baranec, Havran (25. Predjniansky (86. Horváth), Šlavka, Matonok (60. Barniak), Uškrt (83. Trenčan)

VEĽKÁ LEHOTA: Boroš - Viglaský, Hudec, P. Kocian, J. Kocian, Ovčačík, Országh, Vozár, M. Kocián, Svitek, Kutlák (60. Cibiri)

V tradičnom derby zápase sa po opatrnom začiatku dostali do miernej prevahy domáci. Tri strely zlikvidoval brankár hostí Boroš, ostatné išli mimo. V druhom polčase chceli domáce Brehy strhnúť víťazstvo na svoju stranu, lenže na víťazstvo to nebolo, pretože na bránku hostí išlo minimum striel. Prišla však 67. minúta, kedy obranca Viglaský zahral v pokutovom území rukou. Štefan Vozár nariadený pokutový kop bez váhania premenil a bolo 1:0. Niekoľko minút pred touto situáciu zaváňala ešte jedna situácia pokutovým kopom, lenže rozhodca posunul faul na čiaru pokutového územia hostí. Strela z priameho kopu viedla do obranného múru hostí. Futbalisti Veľkej Lehoty do konca duelu vyrovnať nedokázali. Hra počas celého zápasu sa prelínala medzi šestnástkami.