Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Ďalšie zaujímavé výsledky priniesli Oblastné majstrovstvá. Prvé jarné kolo sa hralo i v druhej triede Sever.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ

15. kolo:

Slaská – Veľká Lehota 5:0 (2:0)

GÓLY: 18. Heško, 34., 50. Silný, 60. Mikula, 71. Mokroš

ROZHODOVAL: Šimič, 80 divákov

SLASKÁ: Ertl – Lalo, Ferko, Masarovič, Hric, Silný (64. Petor), Mokroš, Gašparík (78. Topoľan), Heško, Mikula (73. Červienka), Mališ (84. Göth)

V. LEHOTA: Boroš – Matúš Víglaský (55. Kutlák), A. Víglaský, T. Víglaský (62. Ďatko), Matej Víglaský, P. Kocian, J. Kocian, Ovčačík, Vozár, Svitek (68. Cibiri), Hudec

V Slaskej sa od úvodných minút hral bojovný zápas. Po pár minútach oťukávania udreli domáci. Silný pekne vysunul len šestnásťročného Heška, ktorý sa zbavil obrancu a s prehľadom zakončil popri brankárovi. Na 2:0 zvyšoval krásnou strelou z uhla Silný. Hostia hrozili len z nakopávaných lôpt, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. V druhom polčase sa hneď na úvod po parádnom centri Ferka presadil opäť Silný a bolo po zápase. Domáci do konca pridali ešte dva góly, keď sa presadil nestrnúci Mikula a na 5:0 uzatváral Mokroš. Slaská si tak pripísala dôležité body v boji o záchranu.

PETER HRIC

Lad. Vieska – Lutila 4:3 (3:3)

GÓLY: 11. Hanus, 25., 40. Miškov, 89. Škriniar – 7., 44. Francz, 32. Kanina

ROZHODOVAL: Meliš, 200 divákov

LAD. VIESKA: Číž – Goral, Macejko, Baláž, Gajdoš, Debnár, Hanus, Škriniar, Dobrota, Miškov, Matúška

LUTILA: Ďurča – Karásek, Hric, Spodniak, Francz (73. Majer), M. Poliak (28. P. Kanina), R. Kanina, Krnčok, Golha, P. Poliak, Bartolen (4. Kollár)

Vynikajúci futbal z oboch strán. V 7. min. sa ujali hostia vedenia zásluhou Francza, aby v 11. min. vyrovnal Hanus. Hostia po krásnom góle R. Kaninu do šibenice opäť viedli, no Ladomerská Vieska zásluhou Miškova vyrovnala na 2:2. Ten istý hráč otočil stav na 3:2, ale Francz po nádhernej strele opäť vyrovnal – 3:3. V druhom polčase sa hral pekný kombinačný futbal so šťastnejším koncom pre domácich. O osude zápasu rozhodol R. Škriniar, ktorý hlavou zabezpečil všetky tri body pre Ladomerskú Viesku. Dvesto divákov videlo skvelý zápas.

JÁN BARNIAK

Banská Štiavnica – Hod.-Hámre 3:1 (0:1)

GÓLY: 57., 80. Kminiak (prvý z 11m), 75. Chmelina - 38. vlastný

ROZHODOVAL: Barboriak, 65 divákov

B. ŠTIAVNICA: Jurica – N. Barák, Chmelina, Roško (90. Žikla), Kminiak, Necpal, Číž (56. Šima), Kušion, Neuschl (46. Ľ. Barák), Kmeť (46. Beňadik), Ferenčík

HOD.-HÁMRE: F. Danko – Búry, Barborík, T. Gulaša, Šopa, Pleško, M. Danko, Kašiar, P. Kramár, M. Kramár, Kapusta, V. Gulaša

Za pekného jarného počasia hrali obe mužstvá opatrne. Ako prví si šance vypracovali domáci, no strely Chmelinu a Ferenčíka gólom neskončili. Hostia potom pohrozili tiež šancou, ale ani tá sa neujala. V závere prvého polčasu sa však hostia predsa dočkali a skóre otvorili po rýchlom brejku. Domáci pred vstupom do druhého polčasu prestriedali a boli odhodlaní stav zvrátiť. To sa im po zvýšenej aktivite i podarilo a po dobrom výkone v druhom polčase zaslúžene zvíťazili. Hrdinom zápasu bol dvojgólový Kminiak.

ĽUBOMÍR BARÁK

Tekovská Breznica – Horná Ves 2:0 (1:0)

GÓLY: 3., 78. M. Guláš

ROZHODOVAL: Kacz, 120 divákov

TEK. BREZNICA: Homola - Kruľák, Mikuša, Guláš, Daniš, Juristý, T. Galbavý, Volentier (74. Lauko), Horniak (78. Fáber), J. Galbavý, Ľ. Lauko

HORNÁ VES: Mikula – Kollár, Lupták, Považan, Hudec, Hric, Kubík, E. Urgela, Haluška, Karakačanov, Pobežka

Hneď v úvode zápasu sa domáci tím radoval, keď po peknej akcii skóroval M. Guláš. Hra sa po tomto momente prelievala z jednej strany na druhú, no šance končili pred pokutovými územiami oboch mužstiev. V druhom polčase Horná Ves pridala na aktivite, snažila sa o vyrovnanie, ale jej šance stroskotali ešte pred šestnástkou. O osude stretnutia rozhodol v 78. min. opäť M. Guláš, ktorý krásnou strelou z 25-tich metrov trafil ľavý horný roh hosťujúcej bránky.

MICHAL HOMOLA

Horné Hámre – Hliník nad Hr. 0:2 (0:2)

GÓLY: 37. Krčmárik, 42. Ziman

ROZHODOVAL: Osvald, 800 divákov

HORNÉ HÁMRE: Siekela – Lipjanský, Zelovič, Selák, Laurov, Majsniar, Ježko, J. Repiský, Černák, R. Repiský, Arvaj

HLINÍK: Kúšik – Fehérpataky, Krčmárik, Polc, Deneš, Dekiš, Bosák, Minyu, Križan, Kukučka, P. Mališ

O výsledku celého zápasu rozhodol prvý polčas, kedy domáci hráči nevyužili hernú prevahu a nepremenili množstvo šancí. Ťažké srdce mali aj na rozhodcov, ktorí neodpískali faul v pokutovom území. V druhej časti prvého polčasu prebrali hernú iniciatívu hostia, dve šance premenili na góly. Druhý polčas sa niesol vo vyrovnanej partii, avšak ani jedno mužstvo zo svojich šancí nestrelilo gól.

MILAN MOKRÝ

Kremnica – Voznica 0:0

ROZHODOVAL: Oslanec, 150 divákov

KREMNICA: Lachký – Kuzma (70. Schmidt), Antal, Ziman, Tokár, Kapšo, Hovorič, Netolický, Žiarny (46. P. Urgela), M. Urgela, S. Urgela

VOZNICA: Pavol – Brodziansky, Sartoris, Blaho, Mocpajchel, M. Blaho, Mlynárik, Izák, Vančo, Beňovský, Mihálik (84. Kliman)

Prvý jarný zápas na domácom trávniku odohrali futbalisti Kremnice. Duel mal priemernú úroveň s minimom gólových šancí. V druhom polčase mali miernu prevahu domáci, ktorí si vypracovali tri gólové príležitosť. Tie sa im však premeniť nepodarilo, a tak sa body po bezgólovej remíze delili.

DUŠAN KRAJČÍK

Bzenica – Brehy 0:2 (0:1)

GÓLY: 42. Šlavka, 78. Gorbov

ROZHODOVAL: Kutlák, 80 divákov

BZENICA: M. Považan (46. A. Meliš) – R. Demko, Rybár, Kliman, M. Meliš (79. Mazúr), Frlajs (71. J. Považan), M. Demko, Benča, Cvejkuš, Leba, Horváth (75. Laurov)

BREHY: Predmeský – Binda, Š. Vozár, Gorbov (80. P. Vozár), Tužinský (83. Gaži), Holý, Baranec, Šlavka, Predajniansky, Uškrt, Barniak (66. Horváth)

Vo vyrovnanom zápase sa strelecky presadilo iba hosťujúce mužstvo.

VLADIMÍR RYBÁR

II. TRIEDA SEVER

12. kolo:

Kopernica – Kremnické Bane 3:5 (2:3)

GÓLY: 35. Kučera, 44. Mánik, 62. Bielik - 1., 2. Weis, 30. Priwitzer, 55. Majda, 80. Knapp

ROZHODOVAL: Knap, 60 divákov

KOPERNICA: Brhlík - Novodomec, Faško, Melcer, Kováč, Ivanič, Ďurian (55. Schmidt), Kučera (46. Kádaši), Bielik, Mánik, Fronk

KR. BANE: Lupták - Ivan, Weis (82. Kostoláni), Priwitzer (55. Knapp), Weiss, Majda, Ľ. Sekereš, Hric, Medveď (46. Heckl), Slašťan, Hrmo

Hostia už v 2. min. viedli 2:0, keď sa proti svojmu bývalému mužstvu presadil dvakrát Weis. Ten naznačil, akým smerom sa bude duel uberať. Hostia z Kremnických Baní potvrdili úlohu favorita a v Kopernici zvíťazili 5:3.

IVAN MRIŠKA

Lovčica-Trubín - Janova Lehota 3:2 (0:2)

GÓLY: 46. P. Kováč, 75. M. Kováč, 90. Pilnik - 10., 35. Karásek

ROZHODOVAL: Pružina, 50 divákov

LOVČICA-TRUBÍN: Tóth - Tinák, Pe. Vrtík (29. P. Kováč), Kapusta, Pa. Vrtík (46. Sedliak), Bilčík, J. Vrtík, M. Kováč, M. Vrtík, Rečlo (46. Sedliak), Fabian

JANOVA LEHOTA: Kováč - Konarecký, Schvarzbacher, Gustiňák (76. Rašlík), Karásek (90. Fedeš), Rozenberg, P. Bodor, Herinek, Štefanovič, Čiliak, Kolaček

Do susedského derby domáci nenastúpili šťastne. Nielenže neohrozili súperovu bránku, dokonca i dvakrát inkasovali. V druhom polčase si domáci tím vytvoril územnú prevahu, z ktorej pramenili pekné šance. Tri skončili v hosťujúcej sieti a dokonalý obrat bol na svete. Nebyť hosťujúceho brankára Kováča, domáci mohli streliť gólov oveľa viac.

MICHAL FABIAN

Trnavá Hora - Dolná Trnávka 3:5 (2:3)

GÓLY: 9., 50. M. Bílek, 43. Karvaš - 1., 26., 31. Kopčan, 72. Baran, 89. Kysel

ROZHODOVAL: Berta, 80 divákov

TR. HORA: Čarný - Ianosteac, Urgela, Karvaš, D. Bílek, M. Bílek, Abrahám (62. Ceplák), Strmeň, Ivan (76. Tončo), Švihorík, Murphy

D. TRNÁVKA: A. Struhár - Dodok, Struhár, Boška, Kysel, Baran, Kružic (56. M. Kopčan), Dovec, P. Kopčan, Líška (83. Kotlec), Turský (87. Zinurovič)

V dobrom zápase, po chybách domácej obrany, hostia vyhrávali už v 1. minúte. V 9. min. bol stav stretnutia už 1:1. Gólové hody pokračovali a pekné góly vsietili domáci aj hostia. Za stavu 2:3 sa hostia akoby uspokojili s výsledkom a domáci vyrovnali na 3:3. Za tohto stavu hostia nepremenili pokutový kop. Pri snahe o gól domáci tím zabúdal na zadné vrátka, čo hostia dokonale využili. Najskôr Baran strelil krásny štvrtý gól z rohu a víťazstvo poisťoval v 89. min. Kysel. Domáce mužstvo na konci už so silami nestačilo.

PETER ŠVIHORÍK

Jastrabá – Pitelová 4:2 (2:0)

GÓLY: 5., 27., 88. Janúch, 77. Ivan - 54. Henžel, 85. Tomašech

ROZHODOVAL: Kubina, 80 divákov

JASTRABÁ: J. Bajnok - Barboriak, Gocík, P. Mališ (81. R. Króner), A. Króner (49. Krajčík), Rafaelis (49. V. Kollár), R. Bajnok (76. Ivan), Hric, Mojžiška, Janúch, M. Henžel (J. Henžel)

PITELOVÁ: Forgáč - Mališ, Henžel, Sklenka, Spišiak, Paučo, Egyed, Kollár, Štefanka, Kubík (73. Tomašech), Mišík (60. Török)

Vo vyrovnanom dueli domáci využili svoje šance a zaslúžene zvíťazili.

LUKÁŠ HRIC

Šáš. Podhradie – Hr. Dúbrava 1:1 (1:0)

GÓLY: 40. Záhorec – 78. Gregáň

ROZHODOVAL: Priebera, 40 divákov

ŠÁŠ. PODHRADIE: Karásek - Petro, Pavlove, Záhorec (76. Šaly), Meliš, Číž (46. Pašák), Haluška, Pukač, Sedliak, Husár, Letaš (68. Kostrian)

HR. DÚBRAVA: Lupták – Beracko (46. R. Dúbravský), Lehocký (46. P. Dúbravský), Ihring, Paraj, Lacko (60. Š. Bozalka), Gömöry, I. Bozalka, Gregáň, Cibula (46. Murgaš), Bezdeda (70. M. Dúbravský)

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Domáce mužstvo sa snažilo o rýchle protiútoky, po ktorých chcelo streliť gól, čo sa mu aj podarilo. Do kabín išli mužstvá za stavu 1:0. V druhej časti hry po striedaní hráčov hra hostí ožila a priniesla i vyrovnávajúci gól. Remízu si oba tímy zaslúžili.

JOZEF SEDLIAK

II. TRIEDA JUH

Predohrávka 12. kola:

Hr. Beňadik – Prenčov 0:3 (0:0)

GÓLY: 63. Halát, 80. Blahút, 88. Valo

ROZHODOVAL: Čiernik, 40 divákov

HR. BEŇADIK: Mezö – Beňo, Valo, Štrbo, Mlinka, Kováč (72. Grapka), Drgoňa, Fabiankovič, Kollarovič (62. Herko), Šarközi (57. Števlík), Seneši

PRENČOV: Blahút – Židík, Z. Weber, Beňovic, P. Blahút, J. Báťo (89. J. Weber), A. Chovan, M. Chovan (80. M. Báťo), R. Blahút, Halát (67. F. Blahút), Brnák (46. Husár)

Zápas susedov v tabuľke. Diváci si na úvodný jarný gól druhej južnej triedy museli počkať až do 63. minúty, kedy sa presadil Halát. V nasledujúcom priebehu duelu pridal Prenčov aj ďalšie dva góly, a tak si po triumfe 3:0 odviezol z Hronského Beňadika všetky tri body.

IVAN MRIŠKA

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

1. Tu je kompletný zoznam kandidátov na poslancov BBSK v okrese Žarnovica 764
  2. Veľká zmena v FK Pohronie: Tréner Foltán skončil 682
  3. Poznáme kandidátov na poslancov BBSK v okrese Žiar nad Hronom 604
  4. Titul v Košiciach bol najviac. Na zápas som kupoval 34 lístkov, spomína Dušan Andrašovský 598
  5. Voľby do VÚC 2017 Banská Štiavnica: Zoznam kandidatov na poslancov BBSK 432