OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky (+VIDEO)

Ďalší futbalový víkend je za nami, prinášame vám preto kompletný servis z každého jedného trávnika.

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ

16. kolo:

Horná Ves – Lad. Vieska 4:5 (3:2)

Načítavam video...

GÓLY: 10. B. Neuschl, 12. Karakačanov, 25., 65. Pobežka – 33., 63. Macejko, 38., 73. Dobrota, 77. Hudec

ROZHODOVAL: Truban, 100 divákov

HORNÁ VES: Mikula – Kollár (84. Považan), Lupták, Hudec, E. Urgela, Hric, B. Neuschl, Kubík (84. Tichý), Haluška, Karakačanov, Pobežka

LAD. VIESKA: Číž – Macejko, Hudec, Husár, Hanus, Gajdoš, Škriniar, Dobrota, Osika, R. Hudec (90. Matúška), Zvara (77. Lepšík)

V Hornej Vsi videli diváci kvalitný a rýchly futbal s vysokým nasadením, k čomu prispeli hráči na oboch stranách. Prvé príležitosti si vytvorili hostia, no dobré šance na strelenie gólu nevyužili. Po desiatich minútach hry dali o sebe vedieť aj domáci a v rozpätí dvoch minút strelili dva góly. V 10. min. Bystrík Neuschl a o poldruha minútu neskôr Karakačanov. V 23. min. pridali domáci tretí gól, keď sa presadil Pobežka. Po tomto momente prebrali iniciatívu hostia. V 31. min. znížil na 3:1 Macejko. Skóre prvého polčasu uzavrel na 3:2 peknou strelou z hranice šestnástky Dobrota. V úvode druhého polčasu sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Góly začali padať od 63. min., keď hostia zásluhou druhého gólu Macejka vyrovnali na 3:3. O dve minúty neskôr sa domáci ujali opäť vedenia, keď svoj druhý gól vsietil Pobežka. V 73. min. udreli opäť hostia, keď sa o vyrovnanie postaral Dobrota. Víťazstvo na stranu hostí strhol v 77. min. Hudec, čím dal bodku za dobrým stretnutím, ktoré sa divákom muselo páčiť.

PETER ŠIRÁŇ

Brehy – Slaská 3:2 (1:1)

GÓLY: 35. (11 m), 54. Vozár, 61. Gorbov – 22., 68. Hric

ROZHODOVAL: Huňady ,40 divákov

BREHY: Kosec – Binda, Vozár (89. Trenčan), Gorbov (86. Horváth), Tužinský, Holý, Baranec, Šlavka, Predajniansky, Havran, Uškrt (46. Barniak)

SLASKÁ: Ertl – Lalo, Ferko, Masarovič, Hric, Silný, Gašparík, Heško, Mikula, Červienka (59. Mokoš), Göth

Domáce Brehy hrali od začiatku útočný a nátlakový futbal, mali aj množstvo šancí, ale ani jednu nepremenili. Do vedenia išli nečakane hostia, keď po priamom kope v 22. min. otváral skóre zápasu Peter Hric. Domáci do polčasu ešte stihli vyrovnať, keď po faule na Štefana Vozára bol odpískaný pokutový kop. Faulovaný hráč nezaváhal a ponúknutú jedenástku premenil. Stav prvého polčasu tak bol 1:1. V druhom dejstve domáci tím zabojoval a po rohovom kope ho do vedenia poslal Vozár. Na 3:1 zvyšoval strelou z približne dvadsiatich metrov Gorbov. Hostia sa však nevzdávali, do zápasu ich dostal v 68. min. znova Hric. V 79. min. domáci hráč Baranec fauloval Heška a po druhej žltej karte musel opustiť ihrisko. Brehy tak zápas dohrávali s desiatimi mužmi, ale pozornou hrou jednogólové vedenie ubránili.

JOZEF BAKOŠ

Voznica – Banská Štiavnica 2:1 (0:0)

GÓLY: 50. Blaho, 71. Peter Sartoris – 66. (11 m) Kminiak

ROZHODOVAL: Priebera, 95 divákov

VOZNICA: Pavol – P. Brodziansky (90. Sitár), Peter Sartoris, K. Blaho, Mocpajchel (89. Vančo), M. Blaho, Mlynárik, J. Brodziansky, J. Beňovský, Luky (70. Izák), Pajerský (75. M. Beňovský)

B. ŠTIAVNICA: Pažout – N. Barák, Chmelina, Roško, Kminiak, Necpal, Číž, Kušion, Neuschl (58. Ferenčík), Beňadik (89. Žilka), Binder (68. Ľ. Barák)

Hostia prišli do Voznice s úmyslom vyhrať, no tento plán im skazil domáci tím, ktorý podal bojovný a zodpovedný výkon. Ten sa odzrkadlil i na skóre. Aj keď hostia pôsobili futbalovejším dojmom, tri body brali domáci.

KAMIL BLAHO

Hod.-Hámre – Bzenica 3:1 (2:1)

GÓLY: 38., 85. T. Gulaša, 42. Frim – 7. Rybár

ROZHODOVAL: Šimič, 50 divákov

HOD.-HÁMRE: F. Danko – Búry, T. Gulaša, Šopa, Pleško (89. Frím), M. Danko (36. Ološtiak), Kapusta, Frim, Laurov (76. Kramár), Listofer, Kašiar

BZENICA: Jančok – Rybár, Kliman, M. Meliš (74. A. Meliš), Frlajs, Laurov, Demko, Benča, Leba, Erhardt, Krištof (51. Cvejkuš)

Viac z hry mali hostia, ale domáci premenili všetky svoje šance. Tomuto zápasu by svedčala aj remíza, ktorú by si hostia za svoju húževnatosť určite zaslúžili. V slušnom zápase boli jednoznačne najslabším článkom arbitri.

JÁN GALETA

Lutila – Horné Hámre 2:2 (2:2)

GÓLY: 38. Kollár, 44. Krnčok – 13. Repiský, 23. Černák

ROZHODOVAL: Maslen, 80 divákov

LUTILA: Vittek (16. Bartolen) – Karásek, Hric, Spodniak, Poliak, R. Kanina, Krnčok, Golha (76. Hríň), Majer, Kollár, P. Kanina

HORNÉ HÁMRE: Siekela – T. Lipjansky (55. Sitarčík), Pečarka, Smelák, M. Lipjanský, Laurov, Majsniar, Mokrý (87. Nasvetr), Černák, Repiský, Ježko

Hliník nad Hr. – Kremnica 1:1 (0:0)

GÓLY: 73. (11 m) Krčmárik – 82. Hovorič

ROZHODOVAL: Nitško, 50 divákov

HLINÍK: Kúšik – Fehérpataky, Krčmárik, Polc, Dekiš, Bosák, Minyu (83. Brašeň), Križan, Kukučka, Pidanič (46. Ziman), Mánik (68. Deneš)

KREMNICA: Lachký – Kuzma, Antal, Ziman, Tokár, Kapšo, Hovorič, Žiarny, M. Urgela, P. Urgela, Chladný

Domáci hráči nepotvrdili dobrý výkon z minulého kola. V prvom polčase bol lepším mužstvom ich súper z Kremnice, ktorý zahodil množstvo šancí. V druhom polčase sa síce ujali domáci vedenia po pokutovom kope, ale Kremničania dokázali vyrovnať do desiatich minút. Remíza v tomto zápase bola spravodlivá, pochvalu si zaslúži domáci brankár Kúšik, ktorý zlikvidoval množstvo šancí hostí.

JAROSLAV KRŠIAK

Veľká Lehota - Tekovská Breznica 1:3 (0:1)

GÓLY: 55. M. Kocián - 10. Lauko, 81. Guláš, 88. Mikuška

ROZHODOVAL: Sivok, 70 divákov

V. LEHOTA: Boroš - A. Víglaský, M. Víglaský, P. Kocian, J. Kocian, Ovčačík (82. Kutlák), Svitek, Hudec, M. Kocián (84. Cibri), Országh

T. BREZNICA: Homola - Kruľák, Mikuška, Guláš, Daniš (85. Lauko), Juristý, T. Galbavý (44. Říha), J. Galbavý, Ľ. Lauko (61. Horniak), Bicka, Petráš (69. Fáber)

I keď výsledok o tom nehovorí, vo Veľkej Lehote sa hral vyrovnaný zápas. Domáce mužstvo malo viac šancí, lenže hostia boli efektívnejší v koncovke.

FRANTIŠEK ČÍK

II. TRIEDA SEVER

13. kolo:

Dolná Trnávka – Pitelová 2:0 (1:0)

GÓLY: 40., 68. P. Kopčan

ROZHODOVAL: Katina, 50 divákov

D. TRNÁVKA: A. Struhár – Dodok, M. Struhár, Kysel, Baran, Kružic (46. Boška), Dovec, Líška, P. Kopčan, M. Kopčan (78. Zinurovič), Turský

PITELOVÁ: J. Forgáč – J. Mališ, M. Henžel (70. Mišík), Sklenka (49. Török), S. Spišiak, Paučo, Egyed, Kollár (76. Tomašech), R. Mališ, Barát, B. Spišiak

V Dolnej Trnávke sa hral výborný zápas dvoch vyrovnaných mužstiev. V prvom polčase si domáci vytvorili viacej šancí, pri ktorých nechali vyniknúť hosťujúceho brankára. Prekonal ho až najlepší strelec súťaže Patrik Kopčan, keď sa presadil hlavičkou v 40. min. po centri Turského. Začiatok druhého polčasu patril hosťom, keď ohrozil domácu bránu Adam Paučo, ale domáci brankár Struhár si udržal čisté konto do konca zápasu. Pokoj domácemu tímu priniesol opäť Patrik Kopčan gólom v 68. min., keď zavesil krásnou strelou spoza šestnástky. Záver zápasu patril domácim, ktorí mohli pridať ešte dva góly, ale brankár Pitelovej Forgáč stál na svojom mieste.

MIROSLAV KÚŠIK

Stará Kremnička - Šášovské Podhradie odložené

Hronská Dúbrava – Jastrabá 4:3 (0:2)

GÓLY: 52., 78., 88. M. Dúbravský, 63. (11 m) Gregáň – 2. Mališ, 9. Rafaelis, 49. (11 m) Janúch

ROZHODOVAL: Čiernik, 30 divákov

HRONSKÁ DÚBRAVA: Tužinský – R. Dúbrávský, P. Dúbravský (46. Beracko), Lehocký, Paraj, Gömöry, M. Dúbravský, I. Bozalka, Gregáň, Š. Bozalka (46. Lacko), Murgaš (46. Bezdeda)

JASTRABÁ: Bajnok – Barboriak, Gocník, P. Mališ, Rafaelis, Krajčík, A. Mališ (65. A. Króner), Hric, Mojžiška, Janúch, Henžel (85. V. Kollár)

Domácemu tímu nevyšiel úvod zápasu a po góloch z brejkov v 2. a 9. min. prehrával 0:2. Hra sa pomaly vyrovnala, ale domáci nepremieňali svoje šance. Na začiatku druhého polčasu domáci tím prestriedal, ale aj tak inkasoval tretí gól z pokutového kopu. Domáci po vylúčení hosťujúceho Gocníka ožili a otočili zápas vo svoj prospech.

JÁN PARAJ

Janova Lehota – Trnavá Hora 2:0 (0:0)

GÓLY: 62. Herinek, 68. Karásek

ROZHODOVAL: Fáber, 25 divákov

J. LEHOTA: Kováč – Schvarczbacher, Gustiňák, Karásek, Rosenberg, P. Bodor , Herinek, Kolaček, Šipkovský (73. T. Bodor), Fedeš, Chomič

TRNAVÁ HORA: Čarný – Ianosteac (46. Klačanský), Urgela, Karvaš, D. Bílek, M. Bílek, Abrahám, Strmeň, Švihorík (72. Króner), Murphy (80. Struhár), Klačanský

V prvom polčase hral domáci tím proti vetru, a tak sa mu brankára hostí prekonať nepodarilo. V druhom dejstve hrali domáci v smere vetra, strelili dva góly a minimálne tri gólové šance zahodili.

JOZEF ŠÍPKOVSKÝ

Kremnické Bane - Lovčica-Trubín 0:9 (0:2)

GÓLY: 7., 40. 62. M. Vrtík, 60., 63. Kováč, 68., 84. Lenhart, 81. Peter Vrtík, 83. Kapusta

ROZHODOVAL: Pružina, 50 divákov

KR. BANE: Majda – Lupták, Ivan, Slašťan, Priwitzer (70. M. Sekereš), Weiss, Sekereš, Hric, Knap, Heckl, Weis

LOVČICA-TRUBÍN: Tóth – Tinák (72. Pavol Vrtík ), Kapusta, Bilčík, J. Vrtík, Kováč, M. Vrtík (67. Peter Vrtík), Fabian (61. Lenhart), Pilnik (46. Janek), Krajčí, Rečlo (46. Sedliak)

V prvom polčase mali mierne navrch hostia, domáci sa do šancí dostávali iba sporadicky. V druhom polčase prišla stopercentná gólová efektivita hostí, ktorí deklasoval domáci tím 9:0.

RÓBERT LUPTÁK

Kopernica mala voľno

II. TRIEDA JUH

12. kolo:

Rudno nad Hr. - Sklené Teplice 15:0 (7:0)

GÓLY: 6., 25., 34., 39., 55., 64., 66., 78., 79. Poliačik, 10., 29. Jašek, 41. Dobrík, 58. Marko, 87. Budinský, 89. Búry

ROZHODOVAL: Berta, 50 divákov

RUDNO: M. Dudek – Búry, Debnár (46. Kršiak), Budinský, Marko, Dobrík, Jašek (62. A. Dudek), P. Pacalaj (46. M. Pacalaj), Krátky, Prachár, Poliačik

SK. TEPLICE: Ruisl – Benko, Beňo, Šimič, Minka, Krpelan, Tenkös, Biľ, Lupták, Slanina, Mistrík

Jednoznačná záležitosť domácich futbalistov z Rudna nad Hronom, ktorí zvíťazili vysoko 15:0. Sklené Teplice lídra tabuľky vôbec nepreverili, pretože zaostávali vo všetkých herných aktivitách. Mužom zápasu sa stal domáci Poliačik, ktorý zaznamenal deväť gólov.

JAROSLAV BÚRY

Banská Belá – Vyhne 0:7 (0:3)

GÓLY: 13., 33., 53. Lupták, 30., 62. Čiliak, 49. Ukrop, 90. Kašiar

ROZHODOVAL: Meliš, 40 divákov

BANSKÁ BELÁ: Prokaj – Hanzlík (25. Puškár), Hunka, Ľupták, Zelinka (46. Fronc), Ivanič, Lakatos, Látka (70. Solivarský), Weis (78. Izák), Lacko, Durbák

VYHNE: Herold – Stančík, Kašiar, Lachata (46. Babic), Ukrop, Hudec, Babic, Bugár, Čiliak (79. Majerský), Bosák, Lupták

Jednoznačná záležitosť favorizovaných hostí, ktorí už do prestávky vyhrávali 3:0. Po zmene strán sa zápas už iba dohrával, Vyhne zvíťazili vysoko 7:0.

IVAN MRIŠKA

Ostrý Grúň – Prochot 1:1 (0:0)

GÓLY: 54. Šulva – 68. Liner

ROZHODOVAL: Valo, 50 divákov

O. GRÚŇ: Miček – Šopa, Baláž, Maslen, Žiško, Števkov, Šulva, Haring, Hock, Šurianský (81. Baláž), Azor

PROCHOT: Strelka – Bajnok (86. M. Rosenberg), Kmeť, Rosengerg, Dedík, Bugár, Benko, T. Rosenberg, Rečlo (69. Bugár), Liner (84. Haring), P. Rosenberg (65. Kúšik)

Vyrovnaný zápas skončil spravodlivou remízou 1:1.