Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

LIGOVÝ FUTBAL (19. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Prehľad všetkých ligových súťaží, v ktorých hrajú tímy z okresu, nájdete jedine u nás.

Hrochoť - Repište.(Zdroj: Karol Krist)

III. LIGA

19. kolo:

Martin – Žarnovica 2:1 (0:1)

GÓLY: 62. Ďanovský, 83. Stašík - 22. Štefanka

ROZHODOVAL: Libiak, 350 divákov

ŽARNOVICA: Höger - Víglaský, Javorčík, Krivjančin, Laurov (88. Smelák), Štefanka, Ma. Šovčík, Uličný, Záhradník (65. Ondrejka), Hanák (68. Vuong), Londák

Žarnovičania sa v tomto kole predstavili na pôde lídra tabuľky. Očakávaný úvodný nápor domácich neprišiel. Lepšie začali hostia, ktorí si v prvom polčase vypracovali niekoľko gólových príležitostí. Už v 6. min. pohrozil strelou spoza šestnástky Javorčík. O desať minút neskôr dlhý pas Krivjančina našiel Ma. Šovčíka, ktorý prihral Londákovi do gólovej pozície, ale ten trafil len domáceho brankára a odrazenú loptu po strele Hanáka odvrátila domáca obrana. V 22. min. hostia vybojovali loptu v strede ihriska, Hanák ušiel domácej obrane a jeho skvelú prihrávku premenil na úvodný gól Štefanka - 0:1. V 25. min. pohrozili aj domáci, ale ich strela skončila nad bránou hostí. V 35. min. mohli hostia zvýšiť svoje vedenie, keď najprv Ma. Šovčík a následne Londák nedokázali prekonať výborne chytajúceho Feriančíka. V 37. min. na opačnej strane podržal hostí brankár Höger, keď zlikvidoval gólovú hlavičku domácich. Hostia pokračovali vo svojej aktivite aj v druhom polčase. Už v 46. min. sa výborne uvoľnil Hanák, ale jeho strela tesne minula domácu bránu. V 54. min. sa hostia dostali opäť za domácu obranu, ale Štefanka ani Hanák nedokázali skórovať. O minútu ušiel Londák, ktorý prihral Ma. Šovčíkovi, ale domáci gólman opäť čaroval. A tak sa potvrdilo staré pravidlo nedáš - dostaneš. V 62. min. domáci vyrovnali, keď sa hlavičkou presadil najlepší strelec súťaže Ďanovský - 1:1. Hostí to nezlomilo a v 65. min. mohli ísť do vedenia, ale Londák zahodil svoju ďalšiu šancu. V 72. min. sa po priamom kope Štefanku dostal k zakončeniu Krivjančin, ale trafil len bočnú sieť domácej brány. V 81. min. ďalšiu gólovú šancu hostí nepremenil Laurov. A tak trestali domáci, keď v 83. min. po rohovom kope skóroval Stašík - 2:1. Hosťom sa už nepodarilo vyrovnať, a tak odchádzali z Martina bez bodu napriek tomu, že boli v zápase lepší.

RATIBOR KOPČÁK

Pohronie jun. – Bytča 0:1 (0:1)

GÓL: 36. Kendy

ROZHODOVAL: Holas, 50 divákov

POHRONIE JUN.: Tatár – Krnáč, Halás, Dubina, Ceplák, Henžel, Schillinger, Beňo (77. Búci), Karásek (81. Kopčan), Sekereš, Dúbravský

Zápas mužstiev zo spodku tabuľky. Od úvodu videli diváci vyrovnanú partiu, tímy sa iba oťukávali. Od 20. min. prevzali iniciatívu hostia, ktorí však svoje šance nepremenili. Jednu príležitosť mali aj domáci, no tú nevyužili a hostia sa po spornej situácii ujali vedenia. V druhom polčase sa už nič vážnejšie neudialo, a tak sa z najtesnejšieho víťazstva tešili Bytčania.

PETER BENÍK

Kremnička – Nová Baňa 4:2 (0:1)

GÓLY: 65., 69., 70. Sokol, 86. Herich – 40. Líška, 84. Fereje

ROZHODOVAL: Ligas, 100 divákov

NOVÁ BAŇA: Beník – Horniak, Bartoš, Rudzan, Širáň, Švec (82. Wolf), Neušel, Fereje (89. Mihaliak), Líška, Čákovský, Pútec (74. Tužinský)

Od začiatku sa hral pomerne rýchly futbal, mierne navrch mali domáci. Tí si vytvorili tri dobré príležitosti, no hostí podržal brankár. Postupne sa hra vyrovnala, domáci hrozili po rýchlych brejkoch, ale skóre otvoril po štandardnej situácii hosťujúci Líška. Do konca prvého polčasu mohli hostia zvýšiť svoje vedenie, ale Líška zoči-voči brankárovi nepochodil. Druhý polčas začali miernym náporom domáci, hosťom sa podarilo odolávať do 65. minúty. Od tohto momentu zobral opraty zápasu do rúk Sokol, ktorý tromi gólmi priklonil misky váh na stranu domácich. Hostia v závere znížili po strele Ferejeho na 3:2, no domáci po brejku uzavrel stav na 4:2.

JOZEF FORGÁČ

Ostatné zápasy: Podbrezová B – Lipt. Hrádok 0:1, Krásno nad Kys. – Čadca 2:0, Kalinovo – Detva 4:1, Makov – Lučenec 4:1, Lipt. Štiavnica – Námestovo 3:2

V. LIGA

17. kolo:

Sásová – Lovča 2:0 (1:0)

GÓLY: 35. Bútora, 78. Fábry

ROZHODOVAL: Spišák, 200 divákov

LOVČA: Rapčan – Beňo, Budinský, F. Páleník, Ondrík, Šebeň, M. Rapčan, Urgela, J. Páleník (68. M. Páleník), Mikuška (68. Goral), Neuschl (79. Greguš)

Hostia začali vo veľkom štýle, no po pokuse Urgelu sa iba triaslo brvno. Lovčania pokračovali napriek tomu v tlaku, ale paradoxne udreli hneď z prevej strely na bránu domáci – 1:0. V druhom polčase pokračovali hostia v dobrom výkone, no zahodili dve čisté šance a domáci z ďalšej ojedinelej strely zvýšili na 2:0. V závere sa hostia pokúsili spraviť niečo s výsledkom, no nepodarilo sa im streliť ani čestný gól. Lovčania podali v tomto zápase solídny výkon, ale napriek tomu odchádzali bez bodu.

BORIS ŠANDOR

Braväcovo – Štiavnické Bane 4:2 (2:0)

GÓLY: 9., 69. Magura, 40. Divok, 60. Srnka – 49. Chrenovský (11m), 81. Budinský

ROZHODOVAL: Kyzek, 100 divákov

ŠT. BANE: Kalíšek – Drexler, Budinský, Penksa, Šuška, Pastier, Chrenovský, Haboš, Michalek, Pastier, Malatinec

Hostia opäť nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy. Tomu zodpovedal aj ich výkon a konečný výsledok. Štiavnické Bane inkasovali po hrubých individuálnych chybách.

JÁN DAUBNER

Hrochoť – Repište 4:0 (3:0)

GÓLY: 22. Bažík, 25. Pádár, 29. Bondarchuk, 88. Poliak

ROZHODOVAL: Rybár, 150 divákov

REPIŠTE: Hurta – M. Kordík, Ľ. Ulbrík, M. Kmeť, P. Ulbrík (70. Želiar), M. Karvaš, Vincúr, Želiar, Kordík, M. Kmeť, L. Kmeť

Repište opäť nastúpilo v silne oklieštenej zostave, keď oproti trom nenastúpeným hráčom chýbal tentokrát aj brankár Gašpír, ktorý nenastúpil kvôli závažnému poraneniu ruky. Napriek tomu odohralo Repište vyrovnaný zápas, v ktorom ho však chvíľková nepozornosť stále tri góly. Druhý polčas bol vyrovnaný, no domáci umne kontrolovali hru, a tak si zaslúžene ponechali všetky tri body.

RASTISLAV ČECH

Ostatné zápasy: Rakytovce – H. Nemce 0:0, Čierny Balog – Šalková 3:0, Selce – Brusno-Ondrej 3:0, Lieskovec – Priechod 0:0

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

1. Tu je kompletný zoznam kandidátov na poslancov BBSK v okrese Žarnovica 686
  2. Žiarčanka zdemolovala lampu. Dychová skúška ukázala pozitívny výsledok 648
  3. Veľká zmena v FK Pohronie: Tréner Foltán skončil 515
  4. Poznáme kandidátov na poslancov BBSK v okrese Žiar nad Hronom 437
  5. Titul v Košiciach bol najviac. Na zápas som kupoval 34 lístkov, spomína Dušan Andrašovský 388
  6. Voľby do VÚC 2017 Banská Štiavnica: Zoznam kandidatov na poslancov BBSK 317