Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

OKRESNÝ FUTBAL (17. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Oblastné súťaže naberajú na obrátkach, servis z jednotlivých zápasov nájdete jedine u nás.

(Zdroj: archív - ŠK Inter)

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ

17. kolo:

Lad. Vieska – Veľká Lehota 3:0 kontumačne

Hostia na zápas nepricestovali.

Banská Štiavnica – Hliník nad Hr. 2:5 (1:1)

GÓLY: 45. Kušion, 90. Kminiak (11m) – 29., 78. Kukučka, 57. Dekiš, 76. Mánik, 81. Ziman

ROZHODOVAL: Kutlák, 80 divákov

B. ŠTIAVNICA: Pažout – Ferenčík, Chmelina, Necpal, Roško, Kminiak, Kušion, Kmeť, Beňadik, Binder, Hanzlík

HLINÍK: Kúšik – Fehérpataky, Krčmárik (78. Mališ), Polc (66. Ziman), Dekiš, Bosák, Križan, Kukučka, Mánik (84. Brašeň), Deneš, Mališ

Zápas dobrej úrovne. V prvom polčase predviedli obe mužstvá dobrú hru a remíza bola zaslúžená. Po zmene strán domáci do 65. minúty nevyužili tri čisté gólové šance, čo hostia trestali a z Banskej Štiavnice si odviezli všetky tri body.

ĽUBOMÍR BARÁK

Tek. Breznica – Slaská 0:1 (0:0)

GÓL: 89. Göth (11m)

ROZHODOVAL: Šimič, 60 divákov

TEK. BREZNICA: Homola – Kruľák, Mikuška, Guláš, Daniš (46. Volentier), Juristý, T. Galbavý, J. Galbavý, Lauko, Říha, Bicka

SLASKÁ: Ertl – Lalo, Ferko, Masarovič, Hric, Gašparík, Heško, Mokroš, Göth, Vanko, Gordulič

Domáci tím bol počas celého zápasu lepším mužstvom, vypracoval si i mnoho šancí, no ani jednu nepremenil. V prebiehajúcej 90. min. nastala chyba v domácej obrane, ktorá bola potrestaná pokutovým kopom. Hostia jedenástku premenili a vďaka šťastnému koncu zvíťazili.

MICHAL HOMOLA

Horné Hámre – Horná Ves 0:4 (0:3)

GÓLY: 22. Hric, 40. Neuschl, 45. Karakačanov, 87. vlastný

ROZHODOVAL: Barboriak, 65 divákov

HORNÉ HÁMRE: Siekela – T. Lipjansky, J. Repiský, Ježko, M. Lipjanský, Majsniar, Mokrý, Šovčík, Nasvetr (66. Kúšik), R. Repiský, Sitarčík

HORNÁ VES: Mikula – Lupták, Tichý (80. Tichý), Považan, Urgela, Hudec, Hric, Kubík, Haluška, Neuschl, Karakačanov

Hostia z Hornej Vsi rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, respektíve v jeho druhej polovici. Domáce mužstvo si nevytvorilo šance, ktoré by skorigovali nepriaznivý stav. V druhom polčase mohli hostia svoj náskok zvýšiť, no svoje šance nepremenili.

MILAN MOKRÝ, PETER ŠIRAŇ

Kremnica – Lutila 2:2 (1:1)

GÓLY: 22. Hovorič, 66. Hric – 40. Poliak, 80. Francz

ROZHODOVAL: Nitško, 80 divákov

KREMNICA: Lachký – Kuzma, Antal, Ziman, Tokár, Kapšo, Hovorič, Žiarny (9. Wollner), Urgela, Schmidt (58. Chrien), Hric

LUTILA: Ďurča – Karásek, Hric, Poliak, Spodniak, Kollár, R. Kanina, Francz, Bartolen (65. P. Kanina), Krnčok, Majer

Domáci podali v značne oslabenej zostave bojovný a snaživý výkon. V prvom polčase sa zaslúžene i ujali vedenia a ďalšie dve čisté gólové príležitosti nepremenili. Hru mali pod kontrolou Kremničania, no hostia z ojedinelého útoku šťastne vyrovnali – 1:1. V druhom polčase mali domáci miernu prevahu a znova išli do vedenia, ale vypomstil sa im fakt, že zahodili dve ďalšie príležitosti. Hostia prakticky z jedinej šance vyrovnali a po remíze 2:2 si z Kremnice odviezli bod.

DUŠAN KRAJČÍK

Hod.-Hámre – Brehy 2:0 (1:0)

GÓLY: 20. Búry, 90. Listofer (11m)

ROZHODOVAL: Berta, 90 divákov

HOD.-HÁMRE: Danko – Ološtiak (89. Hric), Búry, T. Gulaša, Šopa, Pleško (79. Barborík), Kapusta, Laurov, Frim, Listofer, Danko (4. Kramár)

BREHY: Kocec – Binda, Vozár, Gorbov, Tužinský, Holý, Predajniansky, Havran, Uškrt, Barniak, Gaži (67. Šalka)

Už v 4. min. si domáci hráč Danko zranil koleno. Jeho odchod z ihriska ovplyvnil celú hru domáceho mužstva. Okrem gólovej šance si vypracovalo v prvom polčase už len dve príležitosti a to hostia hrali od 27. min. iba s desiatimi mužmi v poli. V slušnom zápase si príležitosti vypracovali aj hostia, lenže skončili v zárodku. O osude zápasu rozhodol pokutový kop v poslednej minúte zápasu, ktorý Listofer premenil.

JÁN GALETA

Bzenica – Voznica 0:0

ROZHODOVAL: Kacz, 60 divákov

BZENICA: Jančok – Rybár, Meliš, Kliman, Leba, Cvejkuš, Frlajs, Erhardt (80. Horváth), Laurov, Benča, Krištof

VOZNICA: Pavol – P. Brodziansky, Pe. Satoris (46. Vančo), K. Blaho, Mocpajchel, M. Blaho, Mlynárik, J. Brodziansky, Pajerský (46. Kliman), Izák, Pa. Satoris

Bzenica bola na ihrisku lepším mužstvom. Domáci hráči si vypracovali šance, ktoré v pokutovom území neraz zaváňali jedenástkou, lenže píšťala hlavného rozhodcu ostávala nemá. V ďalších sľubných situáciách zastavili domácich útočníkov čiaroví rozhodcovia, ktorí odmávali sporné ofsajdové situácie. Domáca lavička mala po konečnom hvizde právom ťažké srdce na rozhodcov.

VLADIMÍR RYBÁR

II. TRIEDA SEVER

14. kolo:

Jastrabá – Stará Kremnička 3:0 (3:0)

GÓLY: 21. Janúch, 33. Hrmo, 45. Hric

ROZHODOVAL: Kubina, 80 divákov

JASTRABÁ: J. Bajnok – Barboriak, P. Mališ (64. Henžel), Króner (57. T. Mališ), Krajčík, Rafaelis, A. Mališ (46. R. Bajnok), Hrmo (51. Ivan), Hric, Mojžiška, Janúch

ST. KREMNIČKA: Kollár – Bugár, Paller, Bugár, Lüttmerding (60. T. Gulička), Mecele, S. Gulička (46. Brenkus), Petruš (80. Palenčár), Palík, Milčík, L. Gulička (10. Mudrončík)

V úvode prvého polčasu bola hra vyrovnaná, domáce mužstvo postupne prevzalo iniciatívu a rozhodlo o osude zápasu tromi gólmi. Na nezastavenie bol Januch, ktorý spálil ešte niekoľko šancí. Hostia v druhom polčase postupne akoby odchádzali kondične, čo domácim stačilo na kontrolovanie celej hry.

LUKÁŠ HRIC

Pitelová – Janova Lehota 0:6 (0:1)

GÓLY: 3., 67. Karásek, 58. Šipkovský, 76. Beňo, 84. Rozenberg, 89. Chomič

ROZHODOVAL: Huňady, 50 divákov

PITELOVÁ: Barát – J. Mališ, Henžel, Sklenka, Spišiak, Paučo, Egyed, R. Mališ, Mišík, Tomašech (52. Kubík), Urgela

J. LEHOTA: Kováč – Schvarczbacher, Gustinák, Karásek, Rozenberg, P. Bodor (80. Chomič), Herinek, Kolaček (63. Beňo), Šipkovský (77. T. Bodor), Fedeš, čiliak

Domáci nastúpili na zápas iba s desiatimi mužmi, čo sa odzrkadlilo od začiatku zápasu. Hostia zaslúžene zvíťazili rozdielom dvoch tried.

MARIÁN ŠTEFANKA

Trnavá Hora – Kremnické Bane 1:1 (1:0)

GÓLY: 10. Tončo – 64. Weis

ROZHODOVAL: Čiernik, 40 divákov

TR. HORA: Mališ (46. Čarný) – M. Urgela (62. Króner), Karvaš, Abrahám, Švihorík, Murphy, Ma. Urgela, Mikloš, Hanák, Tončo (52. Klačanský), Ivan

KR. BANE: Lupták – Slašťan, Weiss, Priwitzer, Ľ. Sekereš, Hric, Knapp, Heckl, Weis, M. Sekereš (82. Kostoláni), Dobias

Vyrovnaný zápas, v ktorom domáci vyhrávali už v 10. minúte. Počas zápasu mali šance obe mužstvá, navyše, hostia zahodili pokutový kop. V 64. min. vyrovnal z priameho kopu Weis. Domáci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, lenže to sa im nepodarilo.

PETER ŠVIHORÍK

Hr. Dúbrava – Dolná Trnávka 1:3 (0:1)

GÓLY: 48. Bezdeda - 14., 60. Kopčan, 89. Kysel

ROZHODOVAL: Knap, 45 divákov

HR. DÚBRAVA: Lupták – Beracko (46. R. Dúbravský), Lehocký, Paraj, P. Dúbravský, Lacko (46. Grofik), Gömöry, I. Bozalka, Gregáň, Cibula (46. M. Dúbravský), Bezdeda (76. Š. Bozalka)

D. TRNÁVKA: A. Struhár – Dodok, M. Struhár, Kysel, Baran, Dovec, P. Kopčan, Líška (79. Kružic), M. Kopčan (67. Zinurovič), Turský, Boška

Vyrovnaný duel, v ktorom hostia streli svoj prvý gól z brejku. Domáci tím musel zvýšiť obrátky, čo sa mu aj podarilo. V úvode druhého polčasu z rohového kopu vyrovnal najmenší hráč na ihrisku Bezdeda. Hostia odpovedali o pár minút opäť po brejku, keď stav upravoval Kopčan. Domáci začali hrať vabank, čo sa im nevyplatilo a v predposlednej minúte dostali rozhodujúci gól. Hostia si svoju výhru zaslúžili.

JÁN PARAJ

Kopernica – Lovčica-Tr. 1:2 (0:2)

GÓLY: 69. Ivanič – 22. J. Vrtík, 33. Bilčík

ROZHODOVAL: Dvorský, 40 divákov

KOPERNICA: Zoban – Novodomec, Faško, Melcer, Kováč, Ivanič, Ďurian (67. Hodrušský), Kučera, Bielik, Fronk, Mánik

LOVČICA-TR.: Koza – L. Janek (72. Pilnik), P. Kováč (46. J. Janek), Pe. Vrtík (46. Pa. Vrtík, Macko (46. Rečlo), Tinák (46. Lenhart), Kapusta, Bilčík, J. Vrtík, M. Kováč, Fabian

Hostia strelili v prvom polčase dva góly. Postupne sa uspokojili s hrou a nevytvárali si žiadne šance. Domácim sa podarilo znížiť dvadsať minút pred koncom.

ROZHODOVAL: Osvald, 100 divákov

VYHNE: Herold – Stančík, Lachata, Ukrop, Hudec, Babic, Bugár, Čiliak, Bosák, Lupták, Zuberník

RUDNO: Dudek (75. Strieška) – Búry, Debnár, Rudzan, Marko, Dobrík, Jašeň (70. Michaliak), Poliačik (90. Dedek), P. Hudec, M. Hudec, Pacalaj

Od začiatku až do konca sa hral vyrovnaný zápas. Ukázalo sa, že proti sebe nastúpili dve najlepšie mužstvá v súťaži. Prvý polčas bol bez väčších šancí, tímy hrali takticky. Na začiatku druhého dejstva mali šancu hostia, no nepremenili ju a domáci trestali. Vedenia sa ujali po minimálne spornej situácii, keď po atakovaní brankára zasunul loptu do prázdnej brány Lupták. Z vedenia sa však domáci netešili dlhou a už o dve minúty po dobre zahratom priamom kope hostia vyrovnali na 1:1. Do konca zápasu si mužstvá väčšie príležitosti nevypracovali, a tak sa body spravodlivo delili.

JAROSLAV BÚRY

Sklené Teplice – Prenčov 0:10 (0:7)

GÓLY: 6., 31. P. Blahút, 22., 24. R. Blahút, 26. Chovan, 37., 48. Halát, 39., 72. M. Blahút, 81. J. Weber

ROZHODOVAL: Maslen, 20 divákov

SK. TEPLICE: Ruisl – Lukačko, Beňo, Teknös, Minka, Krpelan, Benko, Biľ, Lupták, Slanina, Mistrík (22. Šimko)

PRENČOV: Kraják – Židík, Z. Weber (60. M. Báťo), Beňovic, P. Blahút, J. Báťo (60. F. Blahút), M. Chovan, R. Blahút, Halát, Brnák, M. Blahút (75. J. Weber)

Zaslúžené víťazstvo hostí. Domáci spravili veľa individuálnych chýb, čo súper využil.

IVAN ŠIMIČ

Prochot – Banská Belá 3:1 (1:0)

GÓLY: 40. Bajnok, 63. Benko, 71. Liner – 85. Ivanič

ROZHODOVAL: Truban, 50 divákov

PROCHOT: Strelka – Bajnok, Kmeť, Rosengerg (77. M. Rosenberg), Dedík, Bugár, Benko, T. Rosenberg, Rečlo (68. Haring), Liner (84. Michalka), P. Rosenberg (59. Kúšik)

B. BELÁ: Projak – Hanzlík, Hunka, Látka, Durbák, Ivanič, Zelinka, Lakatos, Hankovič, Weis (85. Líška), Fronc (76. Izák)

Posledná Banská Belá nedokázala bodovať ani v ďalšom zápase. Tentokrát stroskotala s tímom Prochota, ktorý vyhrával už 3:0. V závere stav iba korigoval na konečných 3:1 Ivanič.

IVAN MRIŠKA

Malá Lehota – Ostrý Grúň odložené

Hronský Beňadik mal voľno

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

1. Kremnická slávnosť vína prilákala stovky návštevníkov. Aj na krásu zabudnutých pivníc (+ FOTO) 266
  2. Dlhoročný mestský poslanec sa vzdal mandátu. Stačilo, hovorí 266
  3. Súd vyriekol v prípade brutálnej vraždy Novobančanky verdikt 264
  4. Tínedžera (15) obvineného zo zabitia vzal dnes sudca do väzby 200
  5. Žiar dostane dotáciu na cyklotrasu 196
  6. Sekereš sa rozlúčil s dresom Pohronia 133
  7. Tragédia v Banskej Štiavnici: Polícia obvinila zo zabitia len 15-ročného chlapca 54
  8. Ľudia v ankete rozhodli: Pukance do žiarskeho kina patria 50
  9. Úspech, aký nečakali. S originálnym projektom zahviezdili študenti v súťaži cvičných firiem 39