Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Bojovnosť levických „pionierov“ ešte na súpera nestačila

Treťoligoví futbalisti Slovana Levice odohrali odložený domáci zápas 16. kola v stredu s Dolnými Vestenicami. Hostia jednoznačne potvrdili úlohu favorita a po zásluhe získali tri body, po ktoré si do Levíc prišli.

Naša omladina mala veľmi nešťastný úvod, keď hneď v 3. minúte kopal pokutový kop hosťujúci Argyusi, ale domáceho brankára Petra Molnára neprekonal. Lenže následne, po ďalších troch minútach, svietil stav zápasu už 0:2. Takto zbabraný úvod by položil aj omnoho skúsenejšie mužstvá, ako je teraz levické, ale naši „pionieri „ sa snažili špatný úvod odčiniť. Postupom času sa hra v poli vyrovnala, aj keď súper pridal tretí, vlastne rozhodujúci gól. Ale nemusel byť rozhodujúci, lebo po najkrajšom góle zápasu, sa podarilo znížiť Tomášovi Plevovovi. „Podarilo sa mi vybojovať loptu tesne pred šestnástkou súpera a keďže som nevidel nikde voľného spoluhráča, skúsil som sa presadiť individuálne. Obhodil som si súperových obrancov a napálil som loptu, aj s pomocou brvna, za chrbát hosťujúceho brankára,“ opísal nám klasický „angličák“, ktorým prekonal Jurenku v bráne hostí levický krídelník. Ešte pred Plevovým gólom sa o niečo podobné pokúsil Fulmek, keď sa po sólovej akcii z hĺbky poľa rútil sám na brankára D. Vesteníc. Po zmene strán dokonca ten istý hráč, mohol postarať o zdramatizovanie zápasu, keď si v 47. minúte postavil loptu na značku pokutového kopu. Lenže skúsený brankár hostí jeho úmysel vystihol a loptu chytil. „Vyčítam si dve čisté gólové šance, keď hlavne pokutový kop som mal poslať do siete. Nebol som určený kopať penaltu, ale zobral som zodpovednosť na svoje plecia. Bohužiaľ, brankár hostí môj úmysel vystihol, keď som si vybral, z môjho pohľadu, ľavý roh. Ešte v 1. polčase som mohol streliť gól po tom, čo som išiel sám na brankára, ale v poslednej chvíli som zabalansoval, dostal som sa až príliš blízko k brankárovi a iba som ho nastrelili,“ opísal nám okamihy, ktoré ešte mohli obrátiť vývoj zápas Ernest Fulmek, levický gymnazista, jeden z najlepších hráčov levického mužstva. Čakať zázraky od levických mladíkov v podobe víťazstva nad súperom, ktorého dres oblieka známy futbalista Masarovič, hráč s bohatými skúsenosťami z II. ligy, by bolo veľmi trúfalé. Oceniť možno snahu našich pobiť sa so súperom o lepší výsledok, nepoddajnosť aj za nepriaznivého stavu zápasu. Lenže na lepšie výsledky treba čas, lebo iba tak sa dajú získať zápasové skúsenosti. Na druhej strane bolo vidno veľkú ochotu mužov v čiernom, poslať potápajúcu sa levickú loď na kolená, keď penalta súpera, síce aj naša, bola viac než problematická a taká sa už v 3. minúte zápasu nikde inde nepíska.