OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Prinášame VEĽKÝ PREHĽAD všetkých súťaží ObFZ Žiar nad Hronom.

20. kolo:

Slaská – Kremnica 2:3 (2:2)

GÓLY: 18. Silný, 38. Heško – 7., 89. Hric (prvý z 11m), 9. Ziman

ROZHODOVAL: Huňady, 50 divákov

SLASKÁ: Ertl – Ferko, P. Hric, Mokroš, Heško, Silný, Mališ, Behno, Gordulič, Mikula, Gašparík

KREMNICA: Lachký – Antal, Ziman, Tokár, Kapšo, Hovorič, Netolický, Hric, Králik, Chrien, Žiarny

Domáci bez viacerých hráčov základnej zostavy začali veľmi zle a už v 9. min. prehrávali 0:2. Potom však zabojovali a do polčasu vyrovnali vďaka Silnému a Heškovi na 2:2. V druhom polčase sa Slašťania snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a vypracovali si niekoľko dobrých šancí. Gól však padol na opačnej strane, keď sa po rohu v 89. min. presadili hostia. Gólu však predchádzal jednoznačný faul na domáceho hráča, ktorý však hlavný rozhodca nepostrehol alebo nechcel postrehnúť.

PETER HRIC

Tekovská Breznica – Horné Hámre 2:1 (0:0)

GÓLY: 84. Mikuška (11m), 90. Říha – 69. J. Repiský

ROZHODOVAL: Knapp, 70 divákov

TEK. BREZNICA: Gaži – Kruľák, Mikuška, Guláš, Daniš (72. Píry), T. Galbavý, Říha, Bicka (90. Šebo), A. Lauko, Ľ. Lauko (61. Petráš), Forgáč (32. Juristý)

H. HÁMRE: Siekela – T. Lipjansky, Zelovič, Sitarčík, M. Lipjanský (90. Nasvetr), Majsniar, Pečarka, Ježko, Repiský, Mokrý

V Tekovskej Breznici sa hral dobrý zápas so šťastnejším koncom pre domácich.

MICHAL HOMOLA

Horná Ves – Bzenica 4:2 (2:1)

GÓLY: 28., 32. Hric, 65. Neuschl, 67. Karakačanov – 43. Erhardt, 73. Horváth

ROZHODOVAL: Barboriak, 100 divákov

HORNÁ VES: Mikula – Kollár, Považan, Lupták (37. Tichý), E. Urgela, Hudec (61. V. Širáň), Hric, Pobežka (79. Kubík), Haluška, B. Neuschl, Karakačanov

BZENICA: Jančok – Rybár, Kliman, Frlajs, Erhardt (59. R. Demko), Laurov, Benča, Horváth, M. Meliš (52. Krištof), A. Meliš (82. Považan), M. Demko (81. Mazúr)

V Hornej Vsi sa zápas hral za príjemného počasia. Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním ujať sa vedenia hneď v úvode, no to sa im spočiatku nedarilo. Buď nepremenenými šancami alebo dobrou hrou hostí v obrannej činnosti. Vedenia sa Horná Ves ujala až v 29. min., keď skóre otvoril Hric a o štyri minúty neskôr ten istý hráč zvýšil na 2:0. V závere prvého polčasu hostia znížili na 2:1, keď sa hlavou presadil Erhardt. V úvode druhého polčasu sa hostia pokúšali o vyrovnanie, no domáci tím im dvomi rýchlymi gólmi v 65. a 67. min. túto snahu zmarili. V 74. min. Bzeničania ešte znížili gólom Horvátha. V závere zápasu mohol domáci Inter zvýšiť svoje vedenie, lenže dobré šance hráči nepremenili.

PETER ŠIRÁŇ

Veľká Lehota – Banská Štiavnica 0:4 (0:2)

GÓLY: 36., 57. Kminiak, 43. Kuišon, 76. Hanzlík

ROZHODOVAL: Huňady, 60 divákov

V. LEHOTA: Boroš – Matej Víglaský, P. Kocian (46. Adam Víglaský), J. Kocian, Hudec, M. Kocián, Adam Víglaský, Matúš Víglaský, Ovčačík, T. Víglaský, Jenis

B. ŠTIAVNICA: Pažout – Chmelina (83. Ľ. Barák), Necpal, Roško (71. Neuschl), Kminiak, Kušion, Beňadik, N. Barák, Číž, Kmeť, Hanzlík

Výsledok zápasu nezodpovedá hre, ktorú predvádzal domáci tím. Domácemu mužstvu chýbal strelec. Pre silnú búrku v druhom polčase bola hra na niekoľko minút prerušená.

FRANTIŠEK ČÍK

Brehy – Lad. Vieska 1:2 (1:0)

GÓLY: 15. Vozár – 80. Hanus, 84. Hudec

ROZHODOVAL: Osvald, 150 divákov

BREHY: Kosec – Vozár, Gorbov, Tužinský, Holý (80. Čakloš), Predajniansky, šlavka, Baranec, Horváth (10. Barniak), Šalka (67. Uškrt), Binda

LAD. VIESKA: Číž – T. Hudec, Macejko, Gajdoš, Dobrota, Hanus, Debnár, Miškov, R. Hudec, Baláž, Horváth (73. Lepšík)

V Brehoch sa hral výborný zápas. Už v 10. min. unikol hosťujúcej obrane Gorbov, lenže opečiatkoval iba tyč. O päť minút neskôr po Gorbovej prihrávke otváral skóre Vozár. Hostia pohrozili z priameho kopu, lenže vyrovnať sa im nepodarilo. V druhom polčase mali domáci hráči niekoľko šancí, no buď netrafili bránu alebo ich strely vychytal brankár Číž. V závere hostia začali hrať dobre v ofenzíve, hru vyrovnali a otočili aj skóre zápasu. Najskôr Hanus, keď domáci gólman vybehol príliš ďaleko z bránky, znížil a po chybe domácej obrany Hudec poslal hostí do vedenia. Pre nedostatok času sa domácim hráčom už vyrovnať nepodarilo.

JOZEF BAKOŠ

Lutila – Hod.-Hámre odložené

Hliník nad Hr. - Voznica 1:0 (1:0)

GÓL: 45. Dekiš

ROZHODOVAL: Valo, 50 divákov

HLINÍK: Kúšik – Fehérpataky, Krčmárik, Polc, Bosák, Križan, Kukučka, Mánik (87. J. Mališ), P. Mališ (Brašeň), Dekiš, Minyu (Ziman)

VOZNICA: Pavol – Pe. Satoris, Mocpajchel (č.k.), Blaho, Mlynárik, Vančo (č.k.), Mihálik, Beňovský, Brodziansky, Š. Kliman, Haraba (88. S. Kliman)

Domáce mužstvo zahodilo do polčasu minimálne päť vyložených šancí. Prišla však posledná minúta, kedy Dekiš hlavou dopravil konečne loptu do sieti – 1:0. V druhom polčase sa hralo väčšinou na bránu hostí, lenže všetky svoje šance domáci zahodili. Hostia dohrávali zápas iba s deviatimi mužmi.

JAROSLAV KRŠIAK

II. TRIEDA SEVER

17. kolo:

Dolná Trnávka – Šáš. Podhradie 1:1 (1:1)

GÓLY: 28. R. Boška (11m) – 23. Petro

ROZHODOVAL: Kubina, 50 divákov

D. TRNÁVKA: Kružic – R. Boška, Dovec, Turský, Baran, Kysel, Líška (84. Kotrlec), M. Struhár, P. Kopčan, M. Kopčan, Zinurovič

ŠÁŠ. PODHRADIE: Karásek – Petro, Pavlove (79. Danko), Záhorec, Meliš, Haluška, Sedliak, Futák, Šimko, Letáš, Husár

V prvých dvadsiatich minútach diváci šance nevideli. V 23. min. si jedinú príležitosť v zápase vypracovali hostia a ujali sa vedenia – 0:1. V 28. min. domáci vyrovnali z pokutového kopu a od tohto momentu dobíjali hosťujúcu bránu. Nastrelili však iba dve brvná a jednu tyčku, a tak sa body delili.

MAROŠ STRUHÁR

Jastrabá – Kopernica 1:0 (0:0)

GÓL: 49. Rafaelis

ROZHODOVAL: Dvorský, 80 divákov

JASTRABÁ: Bajnok – Barboriak, T. Kollár, Króner (65. V. Kollár), Krajčík, Rafaelis, A. Mališ, Hric, Mojžiška, Henžel, Janúch

KOPERNICA: Zoban – Novodomec, Faškjo, J. Ivanič, Kučera, Bielik (80. Hodrušský), Fronk, Mánik, Ivanič, M. Kováč, Schmidt

Domáci mali počas celého zápasu prevahu. Podržali ich aj fanúšikovia.

LUKÁŠ HRIC

Kremnické Bane - Stará Kremnička nehrali

Hostia na zápas nepricestovali

Hronská Dúbrava - Lovčica-Trubín 2:1 (1:0)

ROZHODOVAL: Fáber, 20 divákov

HR. DÚBRAVA: Lupták – P. Dúbravský, Gregáň, Lehocký, M. Dúbravský, Gömöry, Bozalka, Murgaš, Kapusta, Bezdeda, Cibula

LOVČICA-TR.: Tóth – Pilnik, Janek, Kapusta, Bilčík, J. Vrtík, Krajčí, M. Kováč, Fabian, M. Vrtík, P. Kováč

Zaujímavý zápas medzi druhým a šiestym tímom tabuľky, v ktorom sa domáci pokúšali zo zabezpečenej obrany o rýchle protiútoky. Domáci v druhom polčase uzavreli obranu ešte pred šestnástkou. Hostia dobýjali bránu aj s desiatimi hráčmi. Päť minút pred koncom navýšili domáci vedenie o dva góly. Pár minút pred koncom hostia už iba skorigovali výsledok na 2:1.

JÁN PARAJ

Pitelová - Trnavá Hora 4:0 (0:0)

GÓLY: Paučo 2, Henžel 2

ROZHODOVAL: Kacz, 50 divákov

PITELOVÁ: J. Barát – Mališ, Henžel, S. Spišiak, Paučo, Egyed, Urgela, B. Spišiak, P. Barát, Mišík, Sklenka

TR. HORA: Hanuška – Abrahám, Švihorík, Murphy, Ivan, Strmeň, Króner, M. Bílek, Čarný, D. Bílek, Urgela

Po prietrži mračien a krupobití sa v Pitelovej začal derby zápas s päťminútovým meškaním. Vo svižnom zápase sa výkonom a dvoma gólmi blysli Paučo a Henžel. Dobrý výkon podali aj rozhodcovia.

MARIÁN ŠŤEFANKA

Janova Lehota mala voľno

II. TRIEDA JUH

16. kolo:

Sklené Teplice – Prochot 2:4 (0:1)

GÓLY: 62. Lupták, 75. Mistrík – 21. Dedík, 52. T. Rosenberg, 54., 81. M. Rozenberg

ROZHODOVAL: Pružina, 15 divákov

SK. TEPLICE: Ruisl – Minka, Šimič (35. Mistrík), Beňo, Slanina, Krpelan, Teknös, Biľ, Lupták, Benko, Marko

PROCHOT: Strelka – Bajnok (81. Kúšik), Kmeť, M. Rosengerg, Dedík, Benko, T. Rosenberg, M. Rosenberg (62. Haring), Rečlo, M. Rozenberg, P. Rosenberg

Banská Belá – Ostrý Grúň 1:0 (0:0)

GÓL: 88. Ivanič (11m)

ROZHODOVAL: Kutlák, 50 divákov

B. BELÁ: Prokaj – Hanzlík, Durbák, Hunka, Látka, Ivanič, Lakatos, Prokeš (35. Fronc), Hankovič (90. Javorský), Solivarský, Weis

O. GRÚŇ: Štefanča – Michalov, Maslen, Vinca (58. Baláž), Števkov, Kotrla, P. Haring (85. Miček), Žiško, Hock (68. Šulva – 90. ČK), Šurianský, Žoltický (55. Michalov)

Miernu prevahu mala Banská Belá. Domáci však zahodili množstvo šancí a skóre bolo až do 88. min. bezgólové. Dve minúty pred koncom premenil pokutový kop Ivanič a rozhodol o najtesnejšom víťazstve domácich. Hostia si vypracovali iba minimum šancí, a tak sa im gól streliť nepodarilo. Dobrý výkon podal v zápase hosťujúci brankár Štefanča.

MICHAL PROKAJ

Prenčov – Malá Lehota 3:1 (2:0)

GÓLY: 21. M. Chovan, 35. P. Blahút, 68. R. Blahút – 77. Majerský

ROZHODOVAL: Berta, 50 divákov

PRENČOV: Kraják – A. Chovan, Brnák (46. J. Weber), J. Báťo, Z. Weber, M. Chovan, R. Blahút, Beňovic, M. Báťo, F. Blahút (60. Výboch), P. Blahút

M. LEHOTA: Debnár – Adamec, M. Haspra, Holička, F. Tisovský, Baranec, Majerský, D. Tisovský, Rajnoha, J. Haspra

Domáci favorit na vlastnom trávniku nezaváhal. O jeho víťazstvo sa dvomi gólmi pričinili Blahútovci a jedným M. Chovan. Hostia korigovali stav až v 77. min. za stavu 3:0.

IVAN MRIŠKA

Hr. Beňadik – Vyhne 0:3 (0:1)

GÓLY: 35. Bugár, 60. Čiliak, 85. Lupták

ROZHODOVAL: Oslanec, 50 divákov

HR. BEŇADIK: Forgáč – Beňo, Valo, Grapka, Mlinka, Kováč, Fabiankovič, Mezö, Šarközi, Golian, Kollarovič

VYHNE: Herold – Lachata, S. Babic (52. Pramuka), E. Babic (70. Kašiar), Stančík, Lupták, Ukrop, Hudec, Bugár, Čiliak, Zuberník

Hernú prevahu mali hostia a ich víťazstvo je zaslúžené. V prvom polčase sa domácim podarilo hostí brániť, no po zmene strán sa Vyhne rozbehli. Hostia mohli zvíťaziť i vyšším rozdielom, no zahodili niekoľko šancí.

JAROSLAV ZLIECHOVEC

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

1. Kremnická slávnosť vína prilákala stovky návštevníkov. Aj na krásu zabudnutých pivníc (+ FOTO) 531