Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Pohronie bojovalo v derby a predviedlo skvelý výkon!

Ďalšie stretnutie v nadstavbovej časti majú za sebou zverenci trénera Štefana Zaťka.

(Zdroj: Miloš Masarik)

DOXXBET LIGA

O postup 8. kolo:

Zvolen – Pohronie 1:2 (0:0)

GÓLY: 63. Dický – 56. Frimmel, 75. Garaj

ROZHODOVAL: Sedlár, 227 divákov, ŽK: 91. Menich – 45. Nosko, 77. Hudák, 84. Páleník

FK POHRONIE: Holec – Nosko, Sekereš, Prikryl, Pelegríni (54. Paraj), Frimmel, Garaj (81. Palenik), Hudák, Poliaček, Sojka, Blahút (68. Matuškovič)

Na Štiavničkách sa po výdatných dažďoch hral nezáživný futbal, keď domáci Zvolenčania boli stiahnutí na vlastnej polovici a udržiavali bezgólový stav. Pohrozili v 16. min., keď cez Prikryla sa presadil Trabalík a trafil žrď. Pohrončania obliehali bránu, strieľali, ale čistú šancu si nevypracovali. V druhom polčase hostia zlepšili pohyb a v 56. min. prekvapil Gabriša v bráne Frimmel, keď si všimol, že je ďaleko z brány a preloboval ho z 35-tich metrov - 0:1. Potom pritlačil Zvolen, domáci Balko išiel sám na bránu, ale v poslednej chvíli ho zblokoval Paraj. O minútu z rohu sa presadil hlavou Dický a bolo 1:1. Od tohto momentu už bolo na ihrisku len jedno mužstvo, a to hosťujúce. V 63. min. po ľavej strane našiel Prikryl Blahúta, ktorý sám pred bránou minul. V 74. min. predviedli hostia akciu na jeden dotyk, Paraj uvoľnil Prikryla, ktorý narazil Garajovi, a ten zo siedmich prestrelil všetko - 1:2. V 86. min. sa presadil po pravom krídle Paraj, ktorý našiel Palenika, no ten zakončil iba do brankára. V záverečnej minúte po závare pred zvolenskou bránou hostia nedotlačili loptu do brány Poliačekom ani Parajom. Víťazstvo Pohronia je zaslúžené, v nedeľu hostia zverenci Štefana Zaťka Tatran Liptovský Mikuláš.

Ostatné zápasy 8. kola: Lip. Mikuláš – Nitra 1:3, Žilina B – VSS Košice 0:2, Sereď – Bardejov 3:3, Slovan Bratislava B – Prešov skončili po uzávierke

O postup 7. kolo:

Pohronie – Lok. Košice 1:2 (0:2)

GÓLY: 87. Garaj – 5., 10. Človečko

ROZHODOVAL: Trenčanský, 261 divákov, ŽK: 56. Páleník, 66. Sojka – 54. Kamenec, 64. Zajac, ČK: 93. Zajac

FK POHRONIE: Packo – Nosko, Sekereš, Prikryl, Pelegríni, Frimmel, Garaj, Paraj (77. Bališ), Sojka, Blahút (46. Karvaš), Matuškovič (46. Palenik)

Pohrončania nezačali dobre, už v 5. min. prenikol po pravej strane Človečko a prízemnú strelu pustil za chrbát Packo. V 9. min. prešiel celou šestnástkou krížny center a opäť Človečko krížnou strelou zvýšil na 0:2. V 36. min. prešiel Frimmel cez dvoch hráčov, prudký center tečoval Garaj, ale z prázdnej brány vykopol obranca a z rohu nastrelil Paraj hlavou spojnicu. V 41. min. nastrelil žrď Frimmel. Druhý polčas začali domáci tlakom a v 49. min. dal Páleník hlavou nad brvno. V 51. min. centroval Prikryl z ľavej strany, Páleník zakončil do žrde a sám Garaj netrafil prázdnu bránu. V 71. min. po centri Pelegríniho na dvakrát neuspeli pred Macejom Palenik ani Garaj. Hostia však podnikali rýchle protiútoky, ktoré Pohrončania nestíhali zachytávať a trikrát sa hostia rútili na Packa. Trestuhodne však zahodili a domáci znížili zásluhou Garaj - 1:2. O minútu mohlo byť vyrovnané, no nožničky Noska vyrazil zázračne Macej. Potom hostia nepremenili ani štvrtý samostatný nájazd a bolo dobojované.

Ostatné zápasy 7. kola: VSS Košice – Sereď 2:1, Prešov – Žilina B 2:1, Lip. Mikuláš – Slovan Bratislava B 1:0, Nitra – Zvolen 2:0

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?