Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Futbal - V. liga dospelých: Žarnovičania remizovali v Dubovej, Vieska prehrala doma

Dubová/Nemecká – Žarnovica
2:2 (1:1)
Domáca Nemecká začala s vyčkávacou taktikou na svojej polovici, ale z rýchleho protiútoku strelila v 9. min. vedúci gól. Hostia mali síce územnú prevahu, ale do šancí sa dostávali zriedka. V závere polčasu predsa len ľahkou strelou vyrovnali a v úvode druhého polčasu znovu po chybe brankára otočili skóre na 1:2. Nemecká pritlačila, mala šance, ale bránka hostí bola dlho akoby zakliata. Až v 84. min. z tesnej blízkosti sa podarilo streliť vyrovnávajúci gól striedajúcemu Šrotovi.
Góly: 10. Ľ. Bartoš, 84. P. Šrot - 32. Gubán, 48. Mičík, ŽK: Ružinský - Roman. Pred 170 divákmi rozhodoval Košík.
ŽARNOVICA: Nemec - Štefanka st., Repiský, Štefanka ml., Gregor, Hlavačka, Mičík, Gubán, Černák, Roman, Nasvetr.

Žiar B/Lad. Vieska - Radvaň
0:2 (0:1)
Zápas sa začal svižne, miernu prevahu mali domáci, no Urgelova šanca skončila v 17. min. na brvne, Žiak strieľal mimo brány a Hricov center nenašiel adresáta. Nevyužívanie šancí hostia kruto trestali a v nadstavenom čase prvého polčasu skóroval po chybe Haliarskeho Országh. Aj druhý polčas sa začínal prevahou domáceho celku, no gól dali opäť Radvančania – 0:2. Po góle vzrástol tlak domáceho celku, ktorý mohol v 76. min. znížiť z penalty po faule na Silného. Heiler však ponúknutú príležitosť nevyužil a ani jeho spoluhráči už na hostí nič nevymysleli.
Góly: 45., 50. Országh. ŽK: Silný – Dovčiak, Janík, Ondrejka. Pred 120 divákmi rozhodoval Ozan.
ŽIAR B: Haliarsky – Cvejkuš, Heiler, Puliš, Urgela, Slašťan, Žiak, Sedliak (86. Goral), Antal, Hric (72. Mišík), Silný.

Štiavnické Bane - Dobrá Niva
1:0 (1:0)
Domáce mužstvo začalo náporom a hneď na začiatku sa po rohu ujalo vedenia po hlavičke Kmeťa. O chvíľu na to Hrubčo nepremenil čistú šancu a o ďalších 5 min. trafil Košarník tyčku hosťujúcej brány. Odvtedy sa domáci uspokojili, hostia prevzali iniciatívu, ale do čistých šancí sa nedostali. V druhom polčase mali viac z hry hostia, domáci sa zamerali na ubránenie výsledku, čo sa im nakoniec podarilo. V poslednej minúte mohol zvýšiť Totkovič, no pri nájazde trafil brankára hostí.
Gól: 2. Kmeť. ŽK: Pastier – Baláž. Pred 180 divákmi rozhodoval Verkin.
ŠTIAVNICKÉ BANE: Blahút – Kmeť, Hrubčo, Beták (57. Totkovič), Košarník (87. Ondrík), Pastier, Venglár, Beňo, Urgela, Janči, Osvald.

Dolné Hámre - Krupina
2:1 (1:1)
Domáci zaslúžene zvíťazili po celozápasovej prevahe. Za stavu 1:1 podržal mužstvo brankára Kicko. Hostia sa zamerali na defenzívu a zdržovanie hry, ale poctivý výkon domácich nakoniec slávil úspech v podobe zaslúženého víťazstva.
Góly: 34. Frim, 66. Muha – 7. Dendiš. ŽK: Káčer (Dolné Hámre). Pred 150 divákmi rozhodoval Koštial.
DOLNÉ HÁMRE: Kicko – Ološtiak, Kramár, Stribula, Frim, Necpal (80. Pleško), Švihla (62. Zúbek), Káčer, Schvarz, Zeleňák, Muha.
Ostatné výsledky: Poniky – Čierny Balog 2:0 (0:0), Klementis, Dorotovič. Brezno – Kováčová 0:1 (0:1), Volko. Priechod – Dudince 1:0 (0:0), Kmeť.
1. Poniky 15 10 3 2 35:13 33

2. Štiav. Bane 15 11 0 4 24:13 33
3. Radvaň 16 9 4 3 34:12 31
4. Dol. Hámre 16 10 1 5 33:17 31
5. Priechod 15 9 1 5 34:24 28
6. Žiar B 16 7 3 6 30:27 24
7. Č. Balog 16 6 4 6 30:27 22
8. Kováčová 15 5 6 4 18:17 21