Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky (+FOTO)

Neuveriteľný debakel utrpeli juniori Pohronia. Pozrite si tradičný prehľad všetkých stretnutí.

(Zdroj: archív - Karol Krist)

III. LIGA

25. kolo:

Pohronie jun. – Lip. Hrádok 0:11 (0:7)

GÓLY: 1., 19. Hajduk, 4., 26., 45., 63. Sajták, 29., 86. Otruba, 44. Podolský, 76. Borek, 81. Lovás

ROZHODOVAL: Krajči, 100 divákov

POHRONIE JUN.: Lehocký – Kováč, Dubina, Henžel, Karvaš, Nemec (50. Beňo), Zupka, Nagy, Bugár (65. Bodor), Ceplák, Rišňovský

Hneď v úvode domáci inkasovali a potom sa útoky valili jeden za druhým. Domáci boli nesústredení, čo kvalitne hrajúce hosťujúce mužstvo aj využilo. Pohrončania sa nedokázali presadiť ani raz, pričom inkasovali tucet gólov.

PETER BENÍK

Žarnovica – Námestovo 2:1 (0:1)

GÓLY: 70. Štefanka, 83. Víglaský (11m) – 19. Siman (11m)

ROZHODOVAL: Rojček, 150 divákov

ŽARNOVICA: Straka - Uličný, Víglaský, Krivjančin, Javorčík, Ondrejka, Londák, Štefanka (86. Vuong), Hanák (46. Sedliak), Záhradník (80. Smelák), Ma. Šovčík

Žarnovičania získali skalp ďalšieho súpera tretej ligy. Po dlhom čase sa v domácej bráne objavil brankár Straka, ktorý v tomto zápase nemal veľa práce a domáce mužstvo určite podržal. Víťazstvo sa rodilo veľmi ťažko. Domáci svojou bojovnosťou eliminovali dobrú hru súpera. Práve hostia sa v 19. min. ujali vedenia. Dlhá lopta hostí za domácu obranu sa skončila faulom domáceho hráča Uličného v pokutovom území a z jedenástky sa Siman nemýlil - 0:1. Domácich to nezlomilo a v 28. min. individuálna akcia Víglaského skončila na brankárovi hostí. V 30. min. si domáci vypracovali najväčšiu šancu. Center Londáka našiel Štefanku, ale jeho hlavičku odvracal hosťujúci obranca na bránkovej čiare. O minútu neskôr Uličný v poslednej chvíli zasahoval po nebezpečnej akcii Námestova. V druhom polčase prví pohrozili hostia, ale brankár Straka si s ich streleckým pokusom poradil. V 67. min. zakončoval v dobrej pozícii Sedliak, ale hosťujúca obrana jeho strelu zblokovala. V 70. min. sa domáci dočkali vytúženého gólu. Výbornú prihrávku Ondrejku zužitkoval kapitán domácich Štefanka a vyrovnal na 1:1. V 74. min. sa po rohovom kope domácich dostal k lopte Víglaský, ale netrafil bránu hostí. V 83. min. bol v pokutovom území hostí faulovaný Víglaský, ktorý sám penaltu premenil - 2:1. Žarnovičania už do konca zápasu víťazstvo ubránili a priblížili sa v tabuľke k Námestovu na rozdiel jedného bodu.

RATIBOR KOPČÁK

Lipt. Štiavnica – Nová Baňa 4:2 (4:2)

GÓLY: 19., 40. vlastný, 32. Mihálik, 43. Kučera - 14., 44. Širáň

ROZHODOVAL: Jaroščiak, 150 divákov

NOVÁ BAŇA: Beník – Bartoš, Rudzan, Čákovský, Budinský, Fereje, Líška, Širáň, Švec, Pútec, Kovács

Dôležité stretnutie začali Novobančania dobre a v 14. min. sa ujali vedenia zásluhou Širáňa. Domáci však mali v prvom polčase herne navrch a stav stretnutia rýchlo otočili až na 4:1. Tesne pred odchodom do kabín ešte korigoval opäť Širáň – 4:2. V druhom polčase prevzali iniciatívu Novobančania, no keďže viacero svojich šancí nepremenili, skóre 4:2 už zostalo nezmenené.

DUŠAN ŠIPIKAL

Ostatné zápasy: Martin – Kremnička 0:1, Lučenec – Detva 0:0, Bytča – Čadca 1:4, Kalinovo – Krásno nad Kys. 4:0, Makov – Podbrezová B 3:1

V. LIGA

23. kolo:

H. Nemce – Št. Bane 3:0 (0:0)

GÓLY: 55. Kindernaj (11m), 58. Gembický, 66. Rerich

ROZHODOVAL: Havran, 150 divákov

ŠT. BANE: Blaško – Drexler, Michalek (63. Kalíšek), Budinský, Penksa, Košarník, Šuška, M. Pastier, I. Pastier, Chrenovský, Dlhoš

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal so šancami na oboch stranách. Ani jednu však mužstvá nezužitkovali, a tak sa polčas skončil bez gólov. V druhom dejstve sa dostali domáci do vedenia po diskutabilnom pokutovom kope, čo hostí psychicky poškodilo a následne dostali aj druhý gól. Keďže sa hosťom navyše zranili dvaja hráči, dohrávali len deviati a nemali tak najmenšiu šancu na skorigovanie stavu. Posledný gól duelu zaznamenal Rerich – 3:0.

JÁN DAUBNER

Čierny Balog - Repište 4:2 (1:1)

GÓLY: 19. Peťko, 52. Pečovský (11m), 64. Švidraň, 89. Auxt – 38. P. Ulbrík, 80. L. Kmeť

ROZHODOVAL: Hucák, 100 divákov

REPIŠTE: Gašpir – Hurta, M. Karvaš, L. Kmeť, Slaný, P. Karvaš, Ľ. Ulbrík, E. Kmeť, P. Ulbrík, Vincúr, Želiar (38. M. Kmeť)

Domáci mali väčšiu chuť po víťazstve, a tak aj napriek bojovnosti hráčov Repišťa zostali tri body v Čiernom Balogu.

RASTISLAV ČECH

Lovča – Šalková 0:3 (0:1)

GÓLY: 41. Rusnák, 69. Chovanec, 74. Palovič

ROZHODOVAL: Danyi, 150 divákov

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Budinský, F. Páleník, Ondrík (78. Greguš), Šebeň, Urgela, Mikuška, Goral (46. J. Páleník), M. Rapčan, Žiak

V prvom polčase mali hostia viacero šancí, z ktorých využili jednu. Dve stopercentné príležitosti mali aj domáci, no tie zostali nevyužité. Po zmene strán chceli domáci nepriaznivý stav zvrátiť, no zabrzdil ich druhý gól hostí. Na tento moment už Lovčania odpovedať nedokázali, a tak Šalková poistila svoje víťazstvo gólom na 0:3.

BORIS ŠANDOR

Ostatné zápasy: Rakytovce – Hrochoť 2:0, Sásová – Lieskovec 7:2, Selce – Braväcovo 5:2, Brusno-Ondrej – Priechod 1:2